Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Padėkos ir gėlės – kultūros darbuotojams

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra
  • 2022-04-26
Kultūros darbuotojus pasveikino (iš kairės) Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė ir Seimo narys Antanas Vinkus.

Kretingos rajono kultūros centre penktadienį paminėta Pasaulinė kultūros darbuotojų diena. Ta proga gausus būrys šios srities darbuotojų buvo apdovanotas mero Antano Kalniaus, dar penki – Lietuvos kultūros ministro Simono Kairio padėkos raštais. Šventinę atmosferą kūrė latvių atlikėjos Samantos Tinos koncertas.

Misija sudominti

Renginio vedėjų Aušrinės Zulumskytės ir Nerijaus Gedmino žodžiais, pavasariai liudija, kad anksčiausiai Kretingoje suklega paukščiai ir kultūros žmonės, nes ir vieniems, ir kitiems duota misija sudominti, įprasminti ir džiuginti dovanojant gerą nuotaiką, turiningą laiką. „Galim didžiuotis, kad mūsų veikla ir kūryba turi gilią prasmę, kuri nemažėja, jeigu kartais ir liekam nepastebėti, neįvertinti – priešingai, mūsų darbų kūrybinė vertė didėja, nes pasaulyje sulig kiekviena diena atsiranda vis naujų iššūkių, skatinančių puoselėti trapias ir taip greit prarandamas vertybes“, – kalbėjo A. Zulumskytė. Anot N. Gedmino, pastarųjų metų realijos kultūros žmones užgrūdino, išmokė naujų komunikavimo ir keitimosi nauja menine raiška būdų, tačiau šiandien džiugu visiems susitikti „gyvai“, pasidalinti tuo, kas nuveikta ir kas dar laukia. Kultūros ministro raštus kretingiškiams, tarp kurių rajono Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vita Urbonienė ir Meno skyriaus vedėja Diana Brazdeikienė, Kretingos miesto Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkė Zofija Mačiuvienė, Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė ir Kretingos muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Diana Jomantaitė-Jonaitienė, perdavė Seimo narys Antanas Vinkus.

Padėkos raštas ir rožė – vydmantiškei Jolantai Japertienei.

Jis teigė per savo gyvenimo metus, ypač brandos amžiuje, su kultūros darbuotojais bendravęs itin daug. Kai politikai nesutardavę – menas visada atidarydavęs duris, suartindavęs. Tuo A. Vinkus įsitikino, kai užsienio valstybėse dirbo diplomatu.

Mero padėkos raštais apdovanoti 15-a Kretingos rajono kultūros centro ir 4 Salantų kultūros centro darbuotojai: Auksė Antulienė, Andrius Gaubys, Nerijus Gedminas, Artūras Juška, Jolanta Japertienė, Aida Mikutienė, Jūratė Norkuvienė, Pranas Razmus, Kristina Rimienė, Rita Valiukienė, Rimantas Varkojus, Janina Vaičekauskienė, Rita Viskontienė, Alvydas Vozgirdas, Aušrinė Zulumskytė, Irmantas Norkus, Aurimas Rapalis, Rita Šukienė, Antanas Žvinklys, 9 Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos atstovai: Jonita Beniušienė, Jolanta Grigalauskienė, Laima Jonauskaitė, Birutė Karčauskienė, Asta Kliknienė, Lolita Miežienė, Vilija Macienė, Milda Rogačiovienė, Paulina Sutkutė, 6 muziejininkai: Violeta Čėsnienė, Vida Kanapkienė, Julius Kanarskas, Nijolė Kalvienė, Jolanta Klietkutė, Eglė Rimkienė. Tarp apdovanotųjų – ir Darbėnų gimnazijos mokytoja Edita Gliožerienė, taip pat – VšĮ „Šv. Antano dienos centras“ užsiėmimų vadovė Gaivilė Tamašauskienė.

Padėka, skirta už gebėjimą telkti bendruomenę, pradžiugino Laukžemės bibliotekininkę Jolantą Grigalauskienę.

Atsakomybė – prieš kiekvieną renginį

Už sėkmingus režisūrinius sprendimus mero padėkos raštu apdovanota A. Zulumskytė „Pajūrio naujienoms“ atviravo prieš pradėdama kiekvieną renginį iš anksto daug galvojanti apie jo koncepciją, idėją, apie turimas sąlygas įgyvendinti. Anot pašnekovės, minčių kartais būna gerokai daugiau negu galimybių, nes kultūros renginiai susiję ne tik su žmogiškaisiais, bet ir su finansiniais ištekliais. „Ne visada tą atlikėją galim mes pasikviesti, ne visada galim pakviesti tą, kurį matyti scenoje nori Kretingos publika“, – sakė rajono Kultūros centro renginių organizatorė.

Mero padėkos raštas pradžiugino trejus metus Laukžemės bibliotekoje dirbančią vyresniąją bibliotekininkę Jolantą Grigalauskienę.

„Netikėta ir maloni žinia, kad esu pastebėta, skatina dar labiau pasistengti“, – sakė iš Druskininkų kilusi, vyro Aurelijaus gimtinėje Lazdininkuose šaknis leidžianti, į darbą Laukžemėje kasdien važinėjanti dzūkė. Ji apdovanota už gebėjimą bendruomenę telkti kultūrinei ir edukacinei veiklai. „Daugiau dirbu su vaikais, jaunimu, atsižvelgiu, kas jiems patinka – auginu skaitytoją“, – atviravo pašnekovė. Pirmaisiais metais iššūkiu buvusi žemaičių kalba, bet ji jau įveikta, daug žemaitiškų žodžių išmokusi iš vyro ir jo močiutės, su kuria šeima kartu gyvena. „Mane kaimas jau pripažino, sveikinasi kaip su sava“, – juokavo J. Grigalauskienė.

Mero Antano Kalniaus padėkos raštu apdovanotas Žvainių skyriaus meno vadovas Antanas Žvinklys.

Atsiskleisti padeda saviveiklininkai

Ilgamečiai kultūros darbuotojų bendruomenės atstovai rajono Kultūros centro Vydmantų skyriaus vedėja Jolanta Japertienė ir Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus meno vadovas Antanas Žvinklys Kretingos visuomenei gerai žinomi. Profesionali dirigentė ir režisierė Jolanta mero padėkos raštu apdovanota už aukštus pasiekimus respublikiniuose konkursuose, o Antanas – už liaudies tradicijų puoselėjimą, kūrybiškumą ir atkaklumą siekiant užsibrėžtų tikslų. Abu pašnekovai kaip susitarę tvirtino, jog jiems atsiskleisti padeda motyvuoti kaimo saviveiklininkai – žmonės, kuriems muzikuoti, dainuoti, šokti patiems yra „prie dūšios“.

„Aš gimiau šalia muzikos – tėvukas Zenonas Žvinklys mokėjo groti bandonija, o tuomet Kūlupėnuose veikusio Kartenos linų fabriko orkestre pūtė tūbą. Nuo vaikystės girdėdavau valsus, polkas ir maršus, kurie tuomet buvo ypač populiarūs“, – kodėl stengiasi ir toliau puoselėti liaudies tradicijas, atsakė A. Žvinklys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas