Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Nėra sąvartyno, kur būtų galima patiems atsikratyti sveikatai pavojingo asbesto turinčiomis atliekomis, bet jos gali būti išvežtos padedant rajono Savivaldybei, ir žmonėms tai nekainuos.

„Tiek miesto, tiek kaimo gyventojai turėtų kreiptis į Savivaldybės administraciją ir užsiregistruoti“, – patikino Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė.

Pagal Aplinkos ministerijai pateiktą paraišką, asbesto turinčioms atliekoms utilizuoti Kretingos rajono savivaldybei skirta 50 tūkst. eurų. Šiuos pinigus reikės įsisavinti iki kitų metų lapkričio.

Asbestas – gamtinis pluoštinis mineralas, netirpsta vandenyje, šarmuose, rūgštyse, neskyla šviesoje, atsparus temperatūros poveikiui. Tai medžiaga, pavojinga žmonėms, ypač, kai, griaunant statinius, renovuojant namus ar keičiant šiferinę stogų dangą, smulkias adatėles primenantys plaušeliai patenka į aplinkos orą. Plaušelius lengva įkvėpti, o tai ilgainiui gali tapti lėtinių ligų ir vėžinių susirgimų, kurie gali išsivystyti ir po 20, ir po 30 metų, priežastimi.

S. Jazbutienė akcentavo, kad, nusiardžius stogą, šiferio lakštus privalu sudėti ant palečių ir saugiai apvynioti plėvele, kad transportuojant nebūtų pažeisti, arba sudėti į sandarius didmaišius. Be to, sukrauti būtina vietoje, kur patogiai galėtų privažiuoti paslaugos teikėjo mašina.

Europos šalys uždraudė gaminti ir naudoti visų rūšių asbestą ir gaminius bei medžiagas, kurių sudėtyje yra asbesto. Lietuvoje asbestas uždraustas nuo 2005 m. Valstybė skiria lėšų gyventojams, kad jie galėtų pašalinti asbestinio cemento šiferinę stogų dangą, pakeičiant ją nekenksminga sveikatai.

Pagal pateiktą paraišką, Aplinkos ministerija Kretingos rajono Savivaldybei skyrė 16,3 tūkst. eurų ir bešeimininkėms naudotoms padangoms utilizuoti. Jas surinkti galės tik tie atliekų tvarkytojai, kurie šiai veiklai turi leidimus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas