Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Renginio „Mokausi ir dalinuosi“ organizatorės ir lektorės: priekyje (iš kairės) Marija Šaltmerienė, Ona Viskontienė, Nijolė Meškauskienė, Milda Trušauskaitė; stovi – Renata Galdikienė, Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė, Rasa Švilpienė, Raimonda Marijošienė, Aldona Petrulienė, Reda Petrulienė, Laimutė Žilinskienė, Jurgita Kripienė.

Marijono Daujoto progimnazija rajono ir kitų šalies mokyklų pedagogams surengė praktinius mokymus „Mokausi ir dalinuosi“. „Gerąja daro patirtimi dalinamės jau antrus metus, ir planuoti, rengti šiuos renginius galimybę mums suteikė „Kokybės krepšelio“ programa“, – Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė akcentavo, kad viena mokyklos vertybių yra tobulėjimas, o jai, kaip vadovei, tenkanti užduotis – kurti ir stiprinti nuolat besimokančios bendruomenės struktūrą.

Dalintis gerąja darbo patirtimi su kolegomis buvo pasirengę 12-a Marijono Daujoto progimnazijos pedagogių, kurios savo kolegoms – konferencijoje dalyvavo per 70 mokytojų iš mūsų rajono, Telšių, Klaipėdos, Jurbarko mokyklų – pristatė švietimo sistemoje diegiamas ir naudojamas programas, jų galimybes ir, kas svarbiausia, suteikė ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kas renginiui suteikė didelės vertės ir patrauklumo.

Konferencijai pranešimus parengusios pedagogės akcentavo, kad jų tikslas – kolegialus mokymasis, dalinantis tarpusavyje tuo, ką patyrė ir išmoko mokydamos vaikus. Jų moto – „negaliu tobulėti vienas!“ – atspindėjo ir renginio nuotaiką, turinį, kuriuo ypač džiaugėsi konferencijos viešnios: renginių, kuriuose dalijamasi gerąja darbo patirtimi, pasiūla šalyje yra didelė, tačiau vis dar trūksta tokių, kurie būtų grindžiami praktiniais mokymais.

Antra, – praktiniai mokymai „Mokausi ir dalinuosi“ kolegas įkvėpė ir naujiems iššūkiams. „Laikmetis toks, kad mokytojams tenka svarbi užduotis – surasti būdų, kad mokymas ir mokymasis būtų įdomus. Ir mokytojai ieško, ir suranda“, – teigė Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotoja Jūratė Račinskienė.

Jai pritarusi muzikos mokytoja Milda Trušauskaitė, kalbėjusi tema „Muzikos pamoka šiandieniniame kontekste“, tvirtino, kad šiuolaikinėje pamokoje nebeužtenka sąsiuvinio, knygos ir pieštuko: „Mokiniams reikia sukurti pojūtį, kad jis norėtų čia sugrįžti, o naujosios technologijos mums leidžia pamokos turinį kurti per žaidimą, vaizdą, judesį, kas tiesiogiai paveikia mokinių emocijas.“

Mokytojos pastebėjimu, tai reikalauja labai daug pastangų – pamokoms rengtis reikia skirti daug papildomo laiko, juolab kad ir mokinių klasės – skirtingos, tad tenka diferencijuoti pamokos turinį ir užduotis.

Specialioji pedagogė Renata Galdikienė, savo pranešime aptarusi praktinių užduočių, skirtų mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, kūrimą su CANVA programa, akcentavo ne tik pedagogo nusiteikimą patraukliai kurti užduotis specialiųjų poreikių vaikams, bet ir materialinę bazę, kuri mokytojui suteikia galimybę dirbti šiuolaikiškai. „Turėdami visa tai, galime dirbti įdomiai, žaismingai, spalvingai, kas tikrai padeda specialiųjų poreikių vaikus įtraukti į mokymosi procesą“, – R. Galdikienė kalbėjo, kad Marijono Daujoto progimnazijoje dirbama su 62 specialiųjų poreikių vaikais, kuriems rengiamos individualios lietuvių kalbos ir matematikos užduotys.

Ieškojimus, tyrinėjimus, atradimus pasaulio pažinimo pamokose pristatė pradinio ugdymo mokytoja Nijolė Meškauskienė, kuri kolegų dėmesį atkreipė ne tik į tai, kad vaikams patyriminė veikla išskirtinai patinka, bet ir tai, kad pats mokytojas, rengdamasis tokiai veiklai, turi įgyti daugybę kitų disciplinų – biologijos, chemijos, fizikos – žinių ir gebėti išnaudoti visus eksperimentinės laboratorijos resursus. „Pasaulio pažinimo pamokose taikau probleminio mokymo, kuris vysto vaiko kritinį mąstymą, taip pat atvirkštinio mokymo metodą, kai pamokai rengiasi ne mokytojas – pats vaikas, ir mokytojas jam tampa ne žinių teikėjas, o padėjėjas“, – N. Meškauskienė neabejojo, kad patyriminė veikla yra raktas į mokinio sėkmę.

Jos kolegė taip pat pradinio ugdymo mokytoja Jurgita Kripienė pasidalino patirtimi, kokią naudą suteikia interaktyvių darbalapių „Liveworksheets“ panaudojimas mokinių gebėjimams ir žinioms į(si)vertinti. „Nors laiko išmokti dirbti su šia programa, po to – rengti užduotis ir prireikia, bet naudoti ją – labai patogu: atsiperka tai, kad nebereikia taisyti sąsiuvinių“, – teigė mokytoja, o ir mokinys sulaukia rezultato čia ir dabar, kas šiuolaikiniams vaikams yra labai aktualu. Savo išbandytais skaitymo įgūdžių lavinimo metodais pradinėse klasėse pasidalino mokytoja Reda Petrulienė: „Mano išsikeltas iššūkis buvo surasti tokį metodą, kurį taikant būtų galima suvienodinti skirtingus mokinių skaitymo įgūdžius – kai vienas dar tik pažįsta raides, o kitas – jau laisvai skaito. Sukūrus motyvacijos sistemą, tikslą pasiekti pavyko, o ir vaikų tėvai aktyviai dalyvavo visame procese.“

Pritaikius tam tikrus skaitymo įgūdžių lavinimo metodus, mokytojos pastebėjimu, pagerėjo ir vaikų mokymosi rezultatai, išlavėjo jų drąsa, komunikaciniai gebėjimai, o kadangi keičiasi ir mokytojų, ir tėvų požiūris į skaitymo problemas, jos neturėtų gilėti – mokyklos visoje Lietuvoje telkiasi skaitymo strategijai, jos iniciatorė rajone ir yra Marijono Daujoto progimnazija, susivienijusi su lopšeliais-darželiais „Žilvitis“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“. „Šioje strategijoje dalyvaujančių ugdymo įstaigų mokytojai yra parengę tyrimų metodiką, kad įsivertintų, kokius rezultatus duoda ši strategija. Ir tikrai – rezultatai keičiasi, o mokytojų tikslas – kad vaikui būtų kuo sklandesnis kelias išmokti skaityti“, – kalbėjo Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotoja Aurelija Jedenkienė.

Praktiniais patarimais pasidalino ir kitos kolegės: apie interaktyvias ir žaismingas užduotis mokymuisi ir į(si)vertinimui su „Wordwall“ lietuviška platforma kalbėjo pradinio ugdymo mokytoja Laimutė Žilinskienė, žaidybinius elementus pamokoje, kūrybiškai panaudojant programėles ir interneto svetaines, pristatė anglų kalbos mokytoja Raimonda Marijošienė, apie kūrybišką vaizdo įrašų rengyklės „Nuotraukos“ pritaikymą mokytojo darbe įvardino informacinių technologijų mokytoja Rasa Švilpienė, metodinių priemonių kūrimą su „Genially“ programa apibendrino rusų kalbos mokytoja Aldona Petrulienė, kūrybiškumo ugdymą per tarpdalykinę integraciją aptarė dailės mokytoja Ona Viskontienė, praktinių kūrybinių užduočių technologijos pamokose pateikė technologijų mokytoja Marija Šaltmerienė.

Praktiniai mokymai „Mokausi ir dalinuosi“ Marijono Daujoto progimnazijoje buvo surengti kartu su projekto partneriu Kretingos rajono švietimo centru.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas