Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 21 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Su Kalėdų eglėmis jau atsisveikinsime

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-01-04

Nušurmuliavus žiemos šventėms, po Trijų Karalių sausio 6-ąją tradiciškai nupuošime ir atsisveikinsime su daug džiaugsmo teikusiomis Kalėdų eglutėmis.

Individualiuose namuose gyvenantys žmonės šakas puikiausiai gali panaudoti sodo ar daržo augalų patalams, medelį gali susmulkinti ir sukūrenti, o jei patys tokios galimybės neturi, – pasiūlyti draugams ar pažįstamiems. Bet gali, kaip ir daugiabučių gyventojai, atnešti ir padėti bendrųjų konteinerių aikštelėse, kurių Kretingoje yra 31. Bendrovė „Kretingos komunalininkas“ atitarnavusioms eglutėms išvežti skirs 2 dienas, tai yra šį penktadienį ir kitą antradienį.

Pasak bendrovės direktoriaus Rimanto Žiaušio, prie tokios tvarkos kretingiškiai pratinasi, tačiau vis tiek pernai pasitaikė ir kiemuose besivoliojančių „nuvargusių“ eglučių – gal žmonės nepasekė išvežimo grafiko, gal tiesiog pražiopsojo?

„Mūsų mašinai važiuoti po miesto gatves ir rankioti pavienes išmėtytas eglutes – per didelė prabanga, tai neūkiška. Kilometras tokios kelionės kainuotų daugiau kaip eurą“, – neslėpė direktorius.

Kitas dalykas – kaip elgtis su galbūt išvaizdą praradusiomis, kitiems metams nebetinkamomis dirbtinėmis eglutėmis arba su atsibodusiais žaisliukais, kitomis puošmenomis? Pasirodo, viską – tik į mišriųjų atliekų konteinerius! Žaisliukai, kad ir stikliniai, nėra pakuotė, kad turėtume jais atsikratyti sumetus į stiklo konteinerį.

Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, propaguoja žaliąjį kursą, gyventojus skatina mažiau vartoti.

R. Žiaušio įsitikinimu, vis dėlto kitąmet geriau būtų puošti natūralią eglutę. Besigailintiems gyvo žalio kalėdinio medelio jis turi atsaką: specialiai auginami plantacijose, medeliai švarina, grynina orą.

Ir palyginimui: gaminant 1,5 m ūgio dekoratyvinę eglutę, pasak R. Žiaušio, į atmosferą išsiskiria 40 kg anglies dvideginio, utilizuojant ją – antra tiek. O pūdant natūralią eglutę išsiskiria 9 kg, deginant – 4 kg anglies dvideginio, vadinasi, 20-čia kg mažiau.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas