Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 1 %
Naktį-2°C debesuotumas 70 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Edgaras Zaboras su mokytojais Lina Jucyte ir Viliumi Adomaičiu (kairėje) Vyriausybės suorganizuotoje šventėje

Baigiantis 2021-iesiems Premjerė Ingrida Šimonytė pagerbė tarptautinių moksleivių olimpiadų, konkursų dalyvius ir jų mokytojus. Tarp pagerbtųjų – Kretingos Pranciškonų gimnazijos absolventas Edgaras Zaboras, pasaulinėje geografijos olimpiadoje laimėjęs aukso medalį, tarptautinėje biologijos olimpiadoje pelnęs bronzą. Iškilmėje talentingas jaunuolis dalyvavo su savo mokytojais – geografijos Viliumi Adomaičiu ir biologijos Lina Jucyte.

„Mokytojų dirbu trisdešimt metų, tokio įvairiapusiai smalsaus, gabaus mokinio, šilto ir malonaus žmogaus, kaip Edgaras, šiame mano profesiniame kelyje nebuvo“, – apie E. Zaborą sakė V. Adomaitis, pasidžiaugęs ir per šventę Vilniuje Edgaro pasakyta padėkos kalba – E. Zaboras buvo įpareigotas ir kalbėjo visų renginyje dalyvavusių šalies moksleivių vardu.

Aukščiausią 100 balų įvertinimą už visus 6-is abitūros egzaminus gavęs E. Zaboras pasirinko medicinos studijas Vilniaus universitete. „Mokslai universitete labai patinka“, – E. Zaboras patikino „Pajūrio naujienas“, kad pirmi studijų metai universitete jo nenuvylė. Paklaustas, ar be mokytojų būtų pasiekęs tokių įspūdingų rezultatų, E. Zaboras sakė: „Geras mokytojas sugeba „užvesti“ jo dėstomam dalykui. Mokytojai ir tas olimpiadas, konkursus suranda“. Mokytojo padrąsinimo reikia, kai olimpiadų dalyviai iš prestižinių Vilniaus, Kauno licėjų, mokyklų į atvykusius iš provincijos žvelgia iš aukšto. E. Zaboras pripažino tą patyręs ne kartą. „Apimdavo nesaugumo jausmas, gal mažiau seksis. Tačiau džiaugsmas, kad pasisekė, pasididžiavimas savo mokykla, kad esi iš Kretingos rajono, būdavo daug stipresnis už tuos nemalonius potyrius“, – teigė jis. E. Zaboras yra darbėniškis. Ar įsivaizduoja save po studijų, įgijus profesiją, dirbantį Kretingoje, rajone? „Dabar esu pasinėręs į mokslus, nėra daug laiko galvoti apie ateitį. Jei ir norėčiau išvykti į užsienį, tai trumpam, vėl būtinai grįžčiau į Lietuvą“, – sakė jis.

Šiemet tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 80 mokinių. Jie pelnė 5 aukso, 9 sidabro ir 28 bronzos medalius, dvi pirmąsias, šešias antrąsias ir keturias trečiąsias vietas, penkis specialiuosius apdovanojimus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas