Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 2 %
Naktį-3°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas
Iš kairės: policijos pareigūnė Gitana Macienė, Moterų informacijos ir mokymo centro konsultantės Loreta Mangarovienė su Snieguole Jandaloviene bei administratorė S. Benikienė, Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato atstovė R. Kryževičienė.

Iškalbingas plakatas „Matai smurtą – netylėk“, atšvaitai su užrašais „Patyrei smurtą – skambink“, „Būk pilietiškas, būk saugus“, rašikliai, bloknotai, spalvingi saldainiai ir puodelis karšos arbatos iš garuojančio termoso Kretingos Rotušės aikštėje pastatytame paviljone vakar nuo 10 ryto iki pusiaudienio viliojo gatvės praeivius.

Kaip sakė viena renginio „Šešiolika dienų be smurto prieš moteris“ organizatorių Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro administratorė Snieguolė Benikienė, malonios dovanos patinka visiems, o kartu išgerta „gerumo arbata“ suteikia artumo jausmą, žmones įkvepia atviriau pasikalbėti.

Kasmet lapkričio 25-ąją prasidedanti nevyriausybinių organizacijų ir jų partnerių inicijuota akcija, skirta tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris dienai, tęsiama iki gruodžio 10-osios, kai minima Žmogaus teisių diena. Renginiai vyksta ne tik Kretingoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. „Norim, kad visuomenė atkreiptų dėmesį: mes, moterys, turim teisę netylėti, turim teisę apginti savo ramų gyvenimą ir nekentėti“, – akcentavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos Prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Roma Kryževičienė.

Kad smurto artimoje aplinkoje ypač padaugėjo, pripažino ir renginyje dalyvavęs Klaipėdos apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Bronislovas Razma. Jo nuomone, šį reiškinį dar labiau paaštrino pandeminiai metai, kai šeimoms daugiau laiko teko praleisti kartu užsidarius namie. „Bylos, kai nukenčia moterys, jau tapo mūsų kasdienybė, – o smurtautojai dažnai – tie patys“, – sakė jis.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas