Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 2 %
Naktį-3°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės tarybos politikai vėl susikirto dėl Kretingos miesto senojo parko šalia miesto stadiono tvarkymo – šįkart ginčų objektu tapo trinkelėmis klojami parko takai.

Senojo parko sutvarkymą inicijavo Savivaldybės tarybos valdančioji dauguma iš šiuometinio biudžeto tam skyrusi 100 tūkst. Eur. Opozicija užmačiai tvarkyti šį parką nepritarė nuo pat pradžių, prieštaravo ir dėl 100 tūkst. eurų skyrimo. Paskyrus šiuos pinigus buvo parengtas parko sutvarkymo projektas. Kai Ekonomikos ir inovacijų ministerija pranešė savivaldybėms apie galimybę dar šiais metais gauti papildomų lėšų turizmui skatinti, Savivaldybės administracija į tas lėšas nusitaikė pateikdama parengtą senojo parko atnaujinimo projektą. Įvertinusi projektą Vyriausybė jam skyrė 217 tūkst. eurų su sąlyga, kad dar 40 tūkst. eurų pridės Savivaldybė iš savojo biudžeto. Už 100 tūkst. eurų buvo numatyta atlikti tik dalį parko tvarkymo darbų, o gavus 217 tūkst. eurų iš valstybės parkas bus atnaujintas kone visas, nepakeistas liks takas palei stadioną. Šį taką turėtų tvarkyti, kai bus renovuojamas stadionas.

Už beveik 257 tūkst. eurų bus renovuoti parko takai, atnaujintas apšvietimas, pastatyti nauji suoliukai, šiukšliadėžės. Visi darbai turėtų būti atlikti ir pinigai panaudoti iki šių metų pabaigos.

Parko takus renovuoja Savivaldybės įmonė „Kretingos komunalininkas“. Takai klojami trinkelėmis. Tarybos opozicijos politikai šokosi įrodinėti, kad trinkelės gadina parko vaizdą, parkui netinka. „Takų dangai trinkeles parinkome pasitarę su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio skyriaus specialistais. Jie nepritarė parko takų išasfaltavimui. O trinkelėmis iškloti takai mūsų gamtinėmis sąlygomis bus tvaresni. Štai skalda, jos frakcijomis iškloti takai Pastauninko, Jauryklos parkuose po stipresnio lietaus, liūčių vis išplaunami“, – aiškino Kretingos miesto seniūnijos seniūnė Gintarė Liobikienė.

„Kretingos komunalininko“ direktorius Rimantas Žiaušys teigė, kad senojo parko takai daugiau tarnauja ne pasivaikščiojimams, o pėstiesiems pasiekti stadioną, ligoninę, polikliniką, Padvarius, yra miesto šaligatvių tinklo dalis. Jo pastebėjimu, tokiuose nedideliuose, pereinamuose parkuose takai trinkelėmis, asfalto dangomis klojami ir Vakarų Europos šalyse.

Senojo parko pėstieji nelenkia ir vykstant renovacijai. „Devyni iš dešimties patenkinti, kad takai iškloti trinkelėmis. Tas vienas kitas bambantis irgi dažniausiai nepatenkintas dėl remonto keliamų nepatogumų, kiti gi supranta, kad dėl statybos neišvengiamai atsiradęs koks nors purvynėlis yra laikinas ir džiaugiasi, kad bus sutvarkytas parkas“, – kalbėjo R. Žiaušys.

Parko takai baigiami tvarkyti, nutiesti ir takams apšviesti kabeliai, netrukus UAB „Vatomas“ – įmonė iš Šiaulių, laimėjusi konkursą parko šviestuvams įrengti, montuos šviestuvus.

„P. n“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas