Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingą kertantį geležinkelį ties Palangos gatve netolimoje ateityje bus galima pereiti požemine perėja – jau parengtas perėjos statybos projektas, jį vertina ekspertai.

Po ekspertizės perėjos projektas bus derinamas su akcine bendrove „Lietuvos geležinkeliai“. Projektas bus vykdomas pagal Kretingos rajono savivaldybės su AB „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašytą partnerystės sutartį. „Perėjos statybos darbų pradžia priklausys nuo šios statybos finansavimo. Geriausiu atveju perėją statyti pradės 2023-aisiais“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, akcentavusi, kad perėjos statyba nebus pradėta tokiems darbams nepalankiu metų laiku, žiemą ar vėlyvą rudenį. „Požeminės geležinkelio perėjos statyba Kretingoje yra sudėtingesnė už neseniai atliktą Palangos oro uosto lėktuvų kilimo ir tūpimo tako, kitos infrastruktūros atnaujinimą“, – kalbėjo V. Turauskaitė, užsiminusi, kad perėjos tunelis po bėgiais turės būti iškastas, sutvirtintas per itin trumpą laiką – maždaug 45 dienas, nes vykdant šiuos darbus teks iš dalies riboti traukinių eismą iš pradžių vienos, po to kitos pusės bėgiais.

Abejones, ar požeminė perėja geriau už antžeminę, V. Turauskaitės teigimu, galutinai išsklaidė dviejų nesusijusių įmonių projektuotojai, patvirtinę požeminės perėjos pranašumus.

Kretingos miesto vadinamojo Lapyno rajono gyventojų vardu į „Pajūrio naujienų“ redakciją kreipęsis Vytautas Jasaitis piktinosi, kad šio rajono gyventojai, ypač pensininkai, neįgalieji nežino, kokia bus ta požeminė perėja, kaip reikės ja naudotis, ar ji bus saugi. V. Turauskaitė patikino, kad 4,5 m pločio požeminė perėja bus apšviesta, stebima vaizdo kameroms ir patogesnė, saugesnė už antžeminę, kuriai būtų reikėję liftų.

Skaičiuojamosiomis kainomis požeminės geležinkelio perėjos Kretingoje statyba turėtų kainuoti apie 2,8 mln. eurų. Savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ siekia, kad perėjos statyba patektų į ES finansuojamų objektų sąrašą. Savivaldybės prisidėjimas bet kuriuo atveju bus būtinas ir ne mažesnis kaip 15 proc., t. y. apie 420 tūkst. eurų. Tai ryšių, kitų inžinerinių tinklų, kurių gausu po bėgiais, tvarkymo išlaidos, kurias Savivaldybei, pagal galiojančią tvarką, teks padengti iš rajono biudžeto.

Kretingoje pelei geležinkelį šiemet pastatyta garsą izoliuojanti siena, kurios kaina 2,7 mln. eurų, iš jų 203 tūkst. eurų prisidėjo Savivaldybė. Sienoje paliktas geležinkelį kertantiems pėstiesiems praėjimas, bus uždarytas įrengus požeminę perėją.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas