Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 2 %
Naktį-3°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Šukėje atidarė buities ekspoziciją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2021-11-23
Ekspozicijos sumanytoja Violeta Ruikienė (centre), meno vadovas Alvydas Vozgirdas ir vaišių vakaronei priruošusi šukiškė Regina Motužienė.

Praėjusį savaitgalį, vykstant Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus surengtai žemaitiškai vakaronei „Oncioks nu Šoke“, buvo atidaryta pačių šukiškių parengta ekspozicija „Lietuvių buitis XX amžiaus 8–9 dešimtmečiuose“, kurioje daugelis vyresnės kartos žmonių išvydo savo jaunystės laikų aplinką: baldus, namų apyvokos daiktus, suvenyrus.

„Ekspoziciją įsirengėme atskiroje patalpoje, buvusioje darželio rūbinėje, kurią patys iš asmeninių lėšų ir susiremontavome“, – sakė Šukės skyriaus vadovė Violeta Ruikienė. Paklausta, kodėl sumanė prisiminti, o ir jaunajai kartai perteikti aplinką, kurioje žmonės gyveno lyg ir neseniai – prieš 4–5 dešimtmečius, V. Ruikienė sakė, kad, prasidėjus pandemijai, teko perorientuoti skyriaus veiklas, rengti siužetus, o tam reikėjo naujų erdvių.

„Sumąstėme, kad būtų gerai išplėsti patalpas, ir jas apstatyti tais buities daiktais, kurių žmonės vis dažniau atsisako – išmeta arba jų negaili atiduoti. Taip susitempiau baldus, daiktus – sekciją, stalą, laikrodį, patefoną su plokštelėmis, spausdinimo mašinėlę ne tik iš savo kaimo, bet ir aplinkinių Kašučių, Vaineikių kaimų, važiavau netgi į Palangą, Klaipėdą, sekiau išpardavimus pagal skelbimus. Susikūrėme gana jaukią svetainę, kur galėsime rengti įvairius renginius: popietes, vakarones, edukacinius užsiėmimus“, – kalbėjo V. Ruikienė.

Ji tęsė mintį: „Norisi dirbti kuo išradingiau, kad būtume įdomūs žmonėms, kad renginiais paįvairintume dėl pandemijos ir taip gerokai apniukusią kasdienybę. Norisi kuo greičiau grįžti į normalų gyvenimą... Gal dar ir pandemija prisidėjo prie to, kad pajutome nostalgiją jaunystei. Juk daug vyresnės kartos žmonių tebegyvena tais sentimentais.“

V. Ruikienė sakė, kad ir kitam kambariui jau renka etnografinę ekspoziciją – pačių šukiškių įvairia technika pagamintas Užgavėnių kaukes, taip pat rengia sovietmečio bendrabučio tipo virtuvėlę: „Jau turiu šaldytuvą, indaują, prisirinkau kitokių daiktų“, – kalbėjo moteris, savyje atradusi ir kitą saviraiškos kryptį – muziejininkystę.

V. Ruikienė džiaugėsi, kad be jos sumanymą palaikančios komandos – saviveiklininkių Raimondos Daugintienės, Danutės Ruikienės, taip pat jų skyriaus meno vadovo Alvydo Vozgirdo pastangų – nebūtų pavykę atidaryti naujosios ekspozicijos ir tuo praturtinti Šukės kultūrinį gyvenimą. Ypač daug eksponatų padovanojo Juozas Martinkus iš Kašučių.

Niūrų lapkričio vakarą, panirę į jaunystės sentimentus, šukiškiai ilgai vakarojo, dainomis linksminami savo kaimo folkloro ansamblio „Šukupis“ ir dainų autorės bei atlikėjos Žydrės Adomaitienės su instrumentine grupe.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas