Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės 2021–2030 metų plėtros planą rengusi uždaroji akcinė bendrovė „Smart Continental LT“ trečiadienį pristatydama plano projektą Strateginio planavimo tarybai neišlaikė šios tarybos politikų surengto egzamino: plėtros planas, kurį Savivaldybės taryba tvirtinti turėjo dar šių metų balandį ir kurio rengimo terminas buvo pratęstas, lapkritį Savivaldybės tarybos posėdyje svarstomas nebus, kadangi Strateginio planavimo tarybos nariai plano projektą sukritikavo tiek, kad jį teks dar taisyti, pildyti.

Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Darius Martinkus nėra užtikrintas, kad planas tvirtinti tarybai bus pateiktas gruodžio 22 d. (tądien planuojama surengti šių metų paskutinį tarybos posėdį). „Su plano rengėjais aptarti Strateginėje planavimo taryboje išsakytų pastabų, pasiūlymų susitinkame kitą pirmadienį. Dar turės įvykti pataisyto plano viešas svarstymas“, – savo abejones, ar planui užbaigti užteks duoto laiko, grindė D. Martinkus.

Strateginės planavimo tarybos, kuriai priklauso Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai ir vadovauja meras, nariai įtarė, kad kone 100 puslapių užimančio 2021–2030 metų Kretingos rajono savivaldybės plėtros plano rengėjai dalį tezių tiesiog perkėlė iš bendrovės specialistų kitoms savivaldybėms rengtų plėtros planų. Priekaištavo, kad neatskleidė Kretingos ir rajono išskirtinumo, nematė su tuo susietų vystymosi perspektyvų, krypčių. „Smart Continental LT“ atstovai teisinosi, kad Savivaldybė juos pasamdė moderuoti rajono Savivaldybės vizijos kūrimą dirbant su pačios Savivaldybės sudarytomis planui kurti darbo grupėmis, kuriose buvo ir Savivaldybės tarybos politikų, administracijos specialistų, verslininkų. Pagal sutartį, Savivaldybė už plano rengimą įsipareigojo „Smart Continental LT“ sumokėti 12 tūkst. 75 eurus.

Kontrolės komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė plane pasigedo kurortinių vietovių rajone plėtojimo, jai pritarė kiti kolegos, akcentavę, kad seniai nebe naujiena turėti Žibininkų kurortinę vietovę, kad to aktyviai siekia Žibininkuose esančio „Atostogų parko“ vadovas Ričardas Jovaiša, kiti šioje vietovėje pramogų, poilsio paslaugas plėtojantys verslininkai. Kaimo plėtros ir ekologijos komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis pasigedo plėtros plano pagrindinėse kryptyse pramonės sektoriaus. „Mes norime investicijų, tačiau su tokiu perspektyviniu planu siunčiame žinią investuotojams, kad jų čia nereikia“, – tvirtino jis. Politikai spėjo, kad plėtros plano rengėjai išsamiai neišnagrinėjo Savivaldybės Bendrojo plano. „Keista, kad plane nenumatyta lėšų žaliajai energetikai vystyti, kai aktualus valstybei, savivaldybei ES brėžiamas žaliasis kursas. Rajone turėtų atsirasti bent koks saulės jėgainių parkas“, – kalbėjo Finansų ir inovacijų komiteto pirmininkas Dovydas Bajoras. S. Baltuonis ragino Savivaldybės 2021–2030 m. plėtros plane nubrėžti daugiau, ne tris, kaip dabar numatyta, svarbiausias Savivaldybės vystymosi kryptis, kaip sakė jis „nedėti visų kiaušinių į vieną pintinę“, t. y., kai sušlubuoja ar stoja dėl įvairių priežasčių vienos srities veikla, vystymasis, tą praradimą bent iš dalies kompensuotų kitos. A. Kalniaus įsitikinimu, plane reikia naujos vizijos sveikatos paslaugų prieinamumui didinti. „Darbo grupėse dirbo mūsų žmonės, ne svetimi. Nenuplakime rykštėmis visiškai plano rengėjų“, – kolegas ramino Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Mažeika, siūlęs darbo grupėms dar padirbėti ir pripažinęs, kad tokio netobulo plėtros plano projekto tvirtinti negalima.

Merui pareiškus, kad pastabų, pasiūlymų plėtros plano projektui, pretenzijų jo rengėjams turi ir kiti tarybos nariai, „Smart Continental LT“ atstovai paprašė, kad visa tai jiems pateiktų kuo greičiau, nelaukiant gruodžio mėnesio tarybos posėdžio.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas