Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Vaizdas miestelio pakraštyje seniūnę Arūnę Putvinienę kaip reikiant nustebino: vietoj buvusios kūdros – tik juoduojantis dugnas.

Buvo tvenkinys ir tvenkinio nebėr – tokią realybę išgyveno Kartenos seniūnė Arūnė Putvinienė, su ūkvedžiu Tautvydu Gaudučiu nusprendusi pasidairyti po apylinkes, patikrinti, ar po savaitgalį šniokštusio stipraus lietaus visi seniūnijos keliai pravažiuojami.

Nebeliko tvenkinio

„Kaskart apžiūrėti, ar audringi orai neprikrėtė eibių, mums įprasta. Bet tai, ką šįkart išvydome, savo akimis ilgai negalėjome patikėti: miestelio pakraštyje buvusio prūdo juodas dugnas atrodė kaip po lavos išsiveržimo, o nuo kranto žiūrint vandens išgraužtas skardis tokio aukščio, kad priartėjus baimė ten ir nugarmėti“, – pasakojo seniūnė.

Neįprastas vaizdas kaip atrakcija dabar traukia ir smalsius Kartenos žmones. „Gyvenam nuo čia maždaug už kilometro, triukšmingų garsų nesigirdėjom, bet, kai sužinojom, jog stichija pradangino prūdą, įdomu pasidarė. Ogi tikra smegduobė jo vietoje atsirado!“ – stebėjosi su drauge vaikščiojusi karteniškė Jovita Želvienė.

Bet stipri vandens srovė suardė dar ir už kelių dešimčių metrų nuo, jau galima sakyti, buvusio tvenkinio esantį seniūnijai priklausantį keliuką. Žolėje įspaustos mašinos vėžės liudijo, kad, nors gyvenamųjų namų aplink nėra – pakilus į kalną dešinėje stūkso tik vienintelė medinė troba, o ir ta pati apleista, negyvenama, – kažkas juo naudojasi.

„Kaip bebūtų, tas keliukas yra seniūnijos, ir mes turėsim jį atstatyti. Iš žvyro naudos nebus, reikės sutvirtinti akmenimis. Gal padės jų gauti ir mūsų pačių ūkininkai, o gal – Savivaldybei raštą rašysiu, brangiai neturėtų kainuoti“, – svarstė A. Putvinienė.

Vandens srovė nuplovė ir seniūnijai priklausantį kelią, kurį teikės atstatyti.

Tarsis, ką daryti

Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Ričardas Kašėta „Pajūrio naujienoms“ teigė žinąs tik tiek, kad uždumblėjęs, seklus – ne daugiau kaip metro gylio – tvenkinys buvo įrengtas ant melioracijos griovio, pavadinimo jis neturi, vandens telkinių kadastre neįregistruotas, priklauso trims savininkams, tarp kurių du fiziniai asmenys ir valstybė.

„O kaip ten įvyko, kodėl tas pylimas buvo nuplautas, – sunku paaiškinti. Greičiausiai vanduo pragraužė krantą“, – svarstė jis. Jeigu tvenkinyje būtų buvusi pastatyta užtvanka, agentūros vedėjo žodžiais, tuomet savininkams grėstų prievolė rengti projektus, derinti su Aplinkos apsaugos agentūra ir hidroįrenginį atstatyti, tačiau jo ten nebuvo.

Sprendimus, ką toliau su Salantų regioninio parko teritorijoje buvusiu ir netikėtai dingusiu tvenkiniu daryti, priims rajono Savivaldybė. Suinteresuotųjų pusių pasitarimas įvyks trečiadienį, tuoj po Vėlinių. „Norėsim su savininkais padiskutuoti, išsiaiškinti, kokie yra jų planai: norės tą pylimą atstatyti ar ne? O gal nuspręs palikti natūralią vagą?“ – spėliojo rajono meras Antanas Kalnius. Kiek padaryta žalos, anot mero, bus įvertinta. Gali būti, kad ir savininkų bus paprašyta ją šiek tiek atlyginti, nes savo turtu jie taip pat turėjo domėtis, prižiūrėti, daugiau rūpintis.

„Matysim, kas nepadaryta, kas pražiūrėta. Jeigu paaiškės, kad niekieno kaltės nėra, o tik stichija iš peties bus pasidarbavusi, tai ir nesigilinsim“, – sakė A. Kalnius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas