Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Savo galingą techniką „pasikinkę“ ūkininkai apvažiavo Kurmaičių ir Tūbausių gyvenvietes.

Praėjusį savaitgalį Kurmaičiai ūžė nuo linksmybių – buvo surengta bendruomenės šventė, žemaitiškai pavadinta „Nubongas“, o tai reiškia derliaus pabaigtuves.

Kurmaičių kaimo bendruomenės centro „Kurmaičiai“ pirmininkė Ingrida Rinkevičienė pasakojo, kad, naujakurių pageidavimu, šių metų derliaus pabaigtuvių šventėje jie siekę atskleisti, kuo užsiima vietiniai žmonės.

„Naujakuriai dažnai pasako: gyvename čia pat, bet nežinome, kas ir kuo užsiima, ką gamina. Todėl ir raginome, kad žmonės pristatytų savo veiklas, paslaugas, amatus. Ir tikrai – kiek pas mus visko yra daug: vieni prekiavo duona, kitos šeimininkės atsinešė pačių spaustų sūrių, dar – naminio vyno ir alaus“, – kurmaitiškių darbštumu pasidžiaugė I. Rinkevičienė.

Trenkiant smagiai Kurmaičių kaimo kapelos muzikai, šventės vedantieji Laima Jančauskienė ir Pranas Pikturna inscenizavo sugrįžtuves iš bulviakasio ir rudens derliaus nuėmimo: žmonės buvo kviečiami prie bendro suneštinių vaišių stalo. O bendruomenės moterys svečius vaišino iš anksto pagamintais žemaitiškais patiekalais: Aldona Narvilienė ir Gražina Miltinienė paruošė silkės, Rimanta Žilinskienė – cibulynės, o Vyda Jakumienė, Petronelė Jurgutienė ir Stasė Grigaitienė suko kastinį, pastaroji dar užraugė ir gardžią girą.

„Kol vaišinomės, vedantieji pristatė veiklas ir žmones, mūsų kaime jas įgyvendinančius“, – sakė bendruomenės vadovė.

Šventės didingumą sustiprino nuo ryto kaimą riaumodami motociklais pažadinę ir į šventę kvietę vietiniai baikeriai, o iš vakaro savo techniką aprodyti į kaimo aikštę buvo suvarę kurmaitiškiai ūkininkai. Ligi vėlumos atėjusiuosius į šventę savo muzika linksmino vietinis atlikėjų duetas – Donatas ir Mindaugas Žilinskai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas