Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Broliui Jonui laistyti moliūgus padėjo sesutė Emilija.

„Pernai moliūgų buvo mažiau, bet didesni, šiemet daugiau, bet mažesni. Ir vargo su jais šiemet daugiau buvo: karšta, teko daug laistyti“, – rodydamas įvairiaspalvių moliūgų, kurių užaugo 21, derlių sakė darbėniškis Antanas Juška.

Juškų šeima moliūgus pradėjo auginti dar tada, kai prieš porą dešimtmečių pirmąkart su „Pajūrio naujienomis“ gavo jų sėklų.

„Tėvas, Antanas Juška, pabandė, jam patiko, ir kasmet specialiai tam paskirtame sklypelyje prie tvoros moliūgus sodindavo. Kasmet ir „Moliūgo šventėje“ dalyvaudavo, yra gavęs įvairiausių prizų. Tad tęsiame jo pradėtą tradiciją“, – pasakojo pernai anapilin iškeliavusio A. Juškos sūnus Antanas, pasidžiaugęs, kad šiais metais jam su žmona Jurga moliūgus prižiūrėti padėjo vaikai – šešiametis Jonas ir trijų metukų Emilija, kuriai patys gražiausi moliūgėliai tie, kurie „užsilipo“ ant tvoros.

Jonas jau tikras talkininkas: rūpinosi daržoves laistyti, o ypač atsidėjęs girdė vieną didžiausių užaugusį oranžinį kamuolį – būtent šis berniukui gražiausias. Laistė Jonas ne tik moliūgus – šiemet šeima pabandė arbūzus auginti. Jų užaugo 5, visi skanūs, nepaprastai saldūs.

Derlių Juškų šeima paprastai išdalindavo: dalį moliūgų atveždavo į šventę, kitus atiduodavo bičiuliams, kurie jau ir šiemet laukia daržovių. O pernai pabandė pasidaryti sulčių, kurių sakė darysiantys ir šiais metais: visiems labai patiko moliūgų, morkų, obuolių ir apelsinų kokteilis. „Visko užsiauginam patys, išskyrus apelsinus. Bet jeigu bus tokios vasaros, kaip ši, ką gali žinoti – gal ir apelsinų užsiauginsime“, – juokavo A. Juška.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas