Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėnuose statys elektros skirstyklą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2021-09-07

Baltijos šalims sinchronizuojant elektros tinklus su žemynine Europa, Vyriausybė patvirtino dar dviejų iš 14-kos su tuo susijusių strateginių projektų – 350 km ilgio jūrinės elektros jungties „Harmony Link“ ir 330 kV Darbėnų skirstyklos – inžinerinės infrastruktūros vystymo planą.

Pavadino ir iššūkiu, ir sveikintinu reiškiniu

Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys teigė viešuosiuose susirinkimuose nuotoliniu būdu buvęs supažindintas, kad modernizuojama aukštosios įtampos linija, keičiamos atramos, o apie skirstyklą žino tik, kad darbai planuojami Žynelių ir Benaičių kaimuose, kur stūkso vėjo jėgainės.

Anot seniūno, projektas pagal reikalavimus praėjusiais metais buvo išviešintas ne tik rajono Savivaldybės interneto svetainėje, bet ir prie seniūnijos esančioje skelbimų lentoje. Tačiau karantino metu mažai kas aplink seniūniją vaikščiojo, retas kuris iš gyventojų su projektu susipažino, tad informacijos turi tiek, kiek girdėjo per televiziją arba paskaitė laikraščiuose.

„Jokios gyventojų diskusijos nevyksta. Kita vertus, galima pritarti, galima nepritarti – tai yra valstybinės reikšmės objektas, ir, jeigu Vyriausybė nusprendė, statomas jis bus“, – dėstė seniūnas. Jo žodžiais, kiekvienas infrastruktūros objektas teritorijoje yra ir iššūkis, ir teigiamas reiškinys. Teigiamas, nes tai – investicija į seniūniją, žmonėms galbūt atsiras naujų darbo vietų, o didžiausias rūpestis – kad, vykstant statyboms, ypač drėgnuoju metų laiku vietinės reikšmės kelių neišmaurotų sunkioji technika.

Siekiama energetinio saugumo

Energetikos ministerija neabejoja, kad elektros jungtis „Harmony Link“ ir Darbėnų skirstykla bus svarbus žingsnis siekiant sujungti Lietuvos elektros energetikos sistemą su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu. Už projektą atsakinga „Litgrid“ rugpjūčio viduryje paskelbė „Harmony Link“ kabelio tiesimo konkursą. Kabelis yra svarbiausia „Harmony Link“ projekto dalis. Konkurso laimėtojas turės nutiesti 700 megavatų (MW) galios nuolatinės srovės aukštos įtampos kabelį, kuris sujungs Žarnoviecų pastotę Lenkijos Pomeranijos regione su Darbėnų pastote Kretingos rajone Lietuvoje. Viso „Harmony Link“ projekto vertė siekia apie 680 mln. eurų, iš kurių 493 mln. eurų – Europos infrastruktūros tinklų priemonės (EITP) parama. „Harmony Link“ bus jau antroji Lietuvą ir Lenkiją jungianti elektros jungtis. Kartu su sausumos jungtimi „LitPol Link“ ji leis sinchronizuoti Baltijos šalių elektros sistemas su Europa.

Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia IPS/UPS sistemoje, kurioje elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Baltijos šalių prisijungimas prie žemyninės Europos tinklų ir veikimas sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis šalimis planuojamas užbaigti 2025 metais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas