Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Kretingos rajono savivaldybės viešajai įstaigai Kretingos psichikos sveikatos centrui bei buvusiai jo vadovei Innai Viršilienei pareikšti kaltinimai dėl didelės vertės sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir panaudojimo, kai dėl to buvo padaryta didelė žala.

Atsižvelgus į advokato Donato Lengvino prašymą, Kretingos psichikos sveikatos centro bei buvusios jo vadovės Innos Viršilienės byla bus nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.

Tyrė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras, o jį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, apie šios bylos perdavimą teismui pranešę gegužės pabaigoje.

„Įtarimai pareikšti juridiniam asmeniui – viešajai įstaigai – bei trims fiziniams asmenims. Valstybei padaryta žala siekia per 52 tūkst. eurų“, – skelbta FNTT pranešime.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys atskleidė, kad Kretingos rajono savivaldybės viešosios įstaigos Kretingos psichikos sveikatos centro tuometinė vadovė medicininėje dokumentacijoje galimai fiksavo melagingus duomenis apie tariamai suteiktas gydymo paslaugas Psichikos dienos stacionare. Per daugiau nei pusantrų metų privalomojo sveikatos draudimo elektroninėje sistemoje „Sveidra“ buvo užfiksuota, kad įstaiga suteikė paslaugas 101 pacientui, nors, surinktais duomenimis, tokios paslaugos nebuvo teikiamos. Įtariama, kad tokių nusikalstamų veiksmų buvo imtasi siekiant įgyti didesnį finansavimą viešajai įstaigai ir suformuoti nuomonę apie gerus gydymo įstaigos veiklos rezultatus.

FNTT teigimu, galimai tikrovės neatitinkantys duomenys apie įstaigos Psichikos dienos stacionare tariamai suteiktas gydymo paslaugas buvo pateikti Valstybinei ligonių kasai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, kuri gautų duomenų pagrindu per beveik pusantrų metų Kretingos psichikos sveikatos centrui pervedė priskaičiuotas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas – per 52 tūkst. eurų.

Atliekant tyrimą įtarimai buvo pareikšti tuometinei įstaigos vadovei bei juridiniam asmeniui – Kretingos psichikos sveikatos centrui. Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.

Įtarimai taip pat buvo pareikšti ir dviem įstaigos darbuotojams, kurie buvo įtariami dokumentų klastojimu, tačiau su jais susiję ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti, asmenis atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Nagrinės už uždarų durų

Iš darbo savo noru išėjusi Klaipėdos rajone gyvenanti ir šiuo metu Šilalės ligoninėje psichologe-psichoterapeute dirbanti I. Viršilienė Kretingos psichikos sveikatos centrui vadovavo nuo 2012 m. rugsėjo iki 2020 m. vasario pabaigos.

Bylą Klaipėdos apygardos teismas atvertė pirmadienį, ją nagrinėja teisėjas Eduardas Maškevičius. Teismo posėdžio pradžioje I. Viršilienės advokatas Donatas Lengvinas priminė raštu teismui pateiktą prašymą bylą nagrinėti uždaruose posėdžiuose. Prašymas grįstas tuo, kad teismo procesas susijęs su psichikos negalią turinčiais žmonėmis bei su Ligonių kasos tarnybinės profesinės paslapties saugojimu – šiai įstaigai atstovaujanti gynėja taip pat palaikė prašymą, kad procesas vyktų už uždarų durų.

Kaltinimą byloje palaikantis Klaipėdos apygardos prokuroras Arvydas Navickas teigė, kad situaciją galima vertinti dvejopai: apylinkės teisme nagrinėjant dvi panašias bylas remtasi Konstitucinio Teismo išaiškinimu, kad visuomenė turi teisę žinoti bylos eigą, ir tik išskirtiniais atvejais byla turėtų būti nagrinėjama uždaruose posėdžiuose. Kita vertus, analogiškų bylų nenagrinėta – tik panašios: minėtose bylose pacientai neturėjo psichologinių problemų, o šioje byloje interesai esą skaudūs, nes bus pagarsintos psichinės bei psichologinės problemos, įvardinti su pacientų asmens tapatybe susiję duomenys. Atsižvelgęs į tai, prokuroras sakė neprieštaraujantis, kad  byla būtų nagrinėjama uždaruose posėdžiuose.

Bylą nagrinėjantis teisėjas E. Maškevičius sutiko su išsakytais argumentais ir nusprendė rengti uždarus teismo posėdžius: viešas bus tik paskutinysis, kurio metu bus skelbiamas nuosprendis.

Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už piktnaudžiavimą, siekiant turtinės naudos – laisvės atėmimas iki septynerių metų. O už dokumentų klastojimą ir panaudojimą, kai dėl to buvo padaryta didelė žala, teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Turėjo daug problemų

„Pajūrio naujienos“ 2020 vasario 14 d. publikacijoje „Psichikos sveikatos centras lieka be vadovo“ rašė, kad tuometinė Kretingos psichikos sveikatos centro vadovė Inna Viršilienė Kretingos rajono savivaldybės merui Antanui Kalniui įteikė prašymą atleisti ją iš šios įstaigos vadovo pareigų po to, kai šios įstaigos veiklą nagrinėjusi darbo grupė, išanalizavusi Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos 2019 m. gruodžio 13 d. Savivaldybei persiųsta raštą „Dėl prašymo, susijusio su psichologinio smurto atvejais darbe“, nustatė pažeidimų.

Atlikę tyrimą darbo grupės nariai vieningai pripažino, kad dabartinėje situacijoje nematyti efektyvios ir darnios tolimesnės įstaigos veiklos. Įstaigoje vyrauja blogas mikroklimatas, kolektyvas nevieningas, įstaigos vadovas nesiima iniciatyvos gerinti darbo santykius su pavaldiniais.

Per patikrinimą buvo išsiaiškinta, kad I. Viršilienė nesilaikė ir mero potvarkiu patvirtinto darbo laiko grafiko, keitė jį savavališkai. Kretingos psichikos sveikatos centre I. Viršilienė dirbo ir medicinos psichologo pareigose, kur jai mero potvarkiu buvo paliktas 0,1 etato krūvis, tačiau darbo grafike pažeidžiant potvarkį, buvo žymimas 0,4 etato darbo krūvis. I. Viršilienė dirba ir Šilalės ligoninėje 0,1 etato. Atsižvelgus į jos darbo krūvį Kretingos psichikos sveikatos centre kilo įtarimų dėl darbo laiko dubliavimo. Įtarimų pagrįstumą sustiprino darbuotojai, išsakę, kad įstaigos vadovė išvykdavo iš darbo kiekvieną ketvirtadienį ir kartais antradieniais. Darbuotojai neslėpė ir įtarimų dėl galimai neefektyviai, neskaidriai ir nesąžiningai naudojamų įstaigos lėšų, tenkinant ne įstaigos, o asmeninius I. Viršilienės poreikius.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas