Kretingos motobolo klubo pamaina – jaunimo I ir II ekipos. Pergalę pirmąkart motobolo istorijoje įvykusiame Lietuvos jaunimo motobolo čempionate iki 18 metų šventė pirmoji komanda.

Rugpjūčio 14 ir 15 dienomis Kretingos motodrome rinkosi motosporto entuziastai, griaudėjo motociklų garsai: įvyko Lietuvos motobolo čempionato finalai suaugusiųjų ir jaunimo grupėse. Abiejuose finaluose šiemet įvyko pirmosios ir antrosios Kretingos komandų akistatos ir, nors kai kurie žiūrovai tikėjosi akistatos su Skuodo „Bartuvos“ komanda, atkakli kova prikaustė žiūrovų dėmesį nuo pirmos iki paskutinės dvikovos sekundės ir padovanojo gerą reginį.

Nors komandos ir treniruojasi kartu, aikštėje netrūko kietos kovos, ir niekas nenorėjo nusileisti – kaip teigė finalo dalyviai, aikštėje draugystė užsimiršta. „Sezono varžybos vyko gan sklandžiai ir be didesnių trukdžių. Labai laukėme sezono starto, visgi dėl pandemijos be oficialių rungtynių teko praleisti visą praėjusį sezoną, o treniruotis, bet neturėti tikrų kovų, labai sunku visiems. Džiaugiuosi, kad finale kovėsi dvi komandos iš mūsų klubo“, – komentavo Kretingos motobolo pirmosios komandos žaidėjas ir vyriausiasis treneris Renatas Žiubrys.

Finaluose teisėjavo kviestiniai teisėjai svečiai iš Vokietijos lygos Tomas Auer'is ir Andreas Blanck'as. Reguliariajame sezone pergales vienodais rezultatais 2:0 iškovojo Kretingos motobolo klubo pirmoji komanda. Didįjį finalą taikliu smūgiu atidarė labiausiai patyręs pirmosios komandos žaidėjas ir žaidžiantysis treneris Renatas Žiubrys, išvesdamas savo komandą į priekį – 1:0, besibaigiant pirmam kėliniui Paulius Žąsytis atstatė pusiausvyrą – 1:1. Antrą kėlinį jau antroji komanda po puikaus Gabrieliaus Pazdrazdžio realizuoto 16 m baudinio išsiveržė į priekį – 2:1, ir pirmoji komanda atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje. Rezultatą pavyko išlyginti iki didžiosios pertraukos – po rezultatyviausio čempionato žaidėjo Luko Šimkaus įvarčio daugiau tą kėlinį niekam pasižymėti nepavyko. Trečią kėlinį L. Šimkus ir vėl išvedė į priekį Kretingos motobolo klubo pirmąją komandą, ir tai buvo vienintelis įvartis šiame kėlinyje. Ketvirtą kėlinį L. Šimkus buvo pelnęs dar vieną įvartį, bet teisėjai užfiksavo, kad jis motociklu kirto vartininko aikštelės ribas, o tai yra draudžiama, ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Kretingos motobolo antroji komanda ketvirtą kėlinį turėjo kiekybinę persvarą, nes Lukas Šimkus buvo penkioms minutėms pašalintas iš aikštės, ir tuo sėkmingai pasinaudota: Gabrielius Pazdrazdis atliko puikų perdavimą niekieno nedengiamam Gintui Rudžiui, o šis nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir išlygino rezultatą – 3:3. Per likusį laiką daugiau įvarčių nebuvo. Komandas ne kartą gelbėjo vartininkai, keletą kartų – ir vartų konstrukcijos, tad įvarčių galėjo būti ir daugiau. Kadangi finale lygaus rezultato būti negali, buvo žaidžiami du pratęsimo kėliniai po 10 minučių. Pratęsimas tapo lemtingas Kretingos pirmajai komandai, nes už pražangą prieš Paulių Žąsytį teisėjas iš Vokietijos Tomas Auer'is parodė pirmosios komandos kapitonui L. Šimkui raudoną kortelę ir likusį laiką pirmoji komanda buvo priversta žaisti keturiese prieš penkis. Paklausus, kaip jautėsi po parodytos raudonos kortelės, L. Šimkus sakė: „Jaučiuosi nuvylęs savo komandos draugus ir palikęs juos nelygioje kovoje. Vis dėlto, manau, kad už tokią pražangą finale neturėtų būti rodoma raudona kortelė.“ Teisėjas T. Auer'is po rungtynių prisiminęs epizodą teigė: „Tai buvo tikrai nelengvas sprendimas, bet jis turėjo būti padarytas, nes tai buvo ne pirma pražanga.“ Pratęsimas sėkmingiau susiklostė daugiau jėgų išsaugojusiems antrosios motobolo komandos žaidėjams, kurie po dar dviejų G. Pazdrazdžio įvarčių tapo nebepavejami mažumoje likusiems varžovams, ir nugalėtojų taurė atiteko vos 20 metų amžiaus vidurkį turintiems talentingiems antrosios komandos sportininkams. „Mums, tokiai jaunai komandai, iškovoti pirmą vietą – nerealus dalykas. Tikėjome, kad galime įveikti pajėgesnius varžovus, to siekėme ir tai padarėme. Tai mūsų pirmoji tokia pergalė, toks čempionatas laimėtas pirmą kartą“, – po rungtynių neslėpdamas džiaugsmo sakė Kretingos antrosios komandos kapitonas Justas Bendikas. Po rungtynių pakalbintas 17-metis tris įvarčius finale pelnęs G. Pazdrazdis atviravo: „Prieš finalo varžybas aš asmeniškai nesitikėjau pergalės. Praleidę pirmąjį įvartį, patyrėme psichologinį smūgį, bet, kai išlyginome rezultatą, pradėjau tikėti, kad mes tikrai galime juos įveikti, atidavę visas savo jėgas, ir mums tai pavyko padaryti.“ Po rungtynių komandų treneris R. Žiubrys teigė, kad reikia džiaugtis jaunimo tobulėjimu: „Nepaisant pralaimėjimo nė kiek nenusimename – labiau džiaugiamės, kad jaunimas taip sparčiai tobulėja ir jau priaugo vyrų komandos lygį. Turėti dvi komandas mūsų mieste, manau, yra tikrai nemažas pasiekimas. Šiuo metu turime 12 žaidėjų, kurie atstovauja pirmajai ir antrajai mūsų komandoms. Esame išsaugoję branduolį, kurį sudaro ilgamečiai žaidėjai Raimondas Alseika, Tomas Gudauskas ir Lukas Šimkus.“ Nors Lietuvos motobolo čempionatas jau oficialiai baigėsi, bet treneris mano, kad šio sporto fanus dar pavyks nudžiuginti draugiškomis rungtynėmis.

Lukas Šimkus, Kretingos motobolo klubo pirmosios komandos kapitonas, – rezultatyviausias čempionato žaidėjas.

Čempionato vicečempionai apdovanoti medaliais, o nugalėtojai Kretingos antrajai komandai įteikta nugalėtojų taurė iš Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentės Giedrės Janušauskės rankų. Taip pat buvo apdovanoti ir individualių prizų laimėtojai, geriausiu čempionato vartininku pripažintas pirmosios komandos vartų sargas Raimondas Alseika, o geriausiu čempionato žaidėju išrinktas pirmosios komandos kapitonas Lukas Šimkus.

Rugpjūčio 15 d. pirmą kartą istorijoje įvyko ir Lietuvos jaunimo motobolo čempionato (iki 18 m.) finalas, jame taip pat netrūko intrigos. Abu kartus iki šiol stipresni buvo pirmosios komandos žaidėjai, įveikę varžovus 6:4 ir 4:3. Finalą įvarčiu pradėjo rezultatyviausias jaunimo čempionato žaidėjas Gabrielius Pazdrazdis, tapęs vienu suaugusiųjų čempionato finalo didvyrių, per pirmą kėlinį net du kartus pasiuntęs kamuolį į vartų tinklą. Po Tado Žiubrio pelnytų įvarčių antrą ir trečią kėlinius rezultatas buvo lygus – 2:2, bet tada vėl dviem tiksliais smūgiais atsakė G. Pazdrazdis, ir rezultatas tapo 4:2. Besibaigiant ketvirtam kėliniui T. Žiubrys pelnė dar vieną savo įvartį ir sušvelnino rezultatą iki minimalaus, bet išlyginti rezultato per likusias dvi minutes nepavyko, ir pergale džiaugėsi Kretingos motobolo jaunimo pirmoji komanda, o Gabrielius Pazdrazdis pripažintas geriausiu jaunimo čempionato žaidėju, per vieną savaitgalį iškovojęs du aukso medalius. Nojus Gelumbickas išrinktas geriausiu jaunuoju vartininku. Paprašius pakomentuoti jaunimo čempionato finalą naudingiausias žaidėjas G. Pazdrazdis atsakė: „Labai puikiai pradėjome varžybas – per pirmą kėlinį įmušėme du įvarčius, po to komandos draugai atsipalaidavo ir po praleistų dviejų įvarčių buvo labai sunku žaisti. Bandžiau juos motyvuoti, kad susikauptų ir šiaip ne taip trečią kėlinį išsiveržėme į priekį, ketvirtą – apsigynėme ir baigėme varžybas sėkmingai, pavyko iškovoti pergalę!“ Tris įvarčius finale pelnęs antrosios komandos žaidėjas T. Žiubrys sakė, kad jo komanda finale neparodė savo geriausio žaidimo: „Mūsų komandai iki pergalės trūko komandinio žaidimo ir susikalbėjimo. Dauguma komandos žaidėjų neparodė, ką gali iš tikrųjų, trūko kantrybės ir jėgos.“

Teisėjo iš Vokietijos T. Auer'io komentaras: „Į Kretingą atvykau jau trečią kartą ir man labai patinka ši patirtis, tikiuosi, pavyks čia sugrįžti ir kitą sezoną. Kretingoje yra daug pajėgių motobolo žaidėjų, kurie turėtų atstovauti Lietuvai, žaidžiamas gero lygio žaidimas, o atmosfera tribūnose taip pat labai gera. Smagu matyti ir tiek šį sportą pasirinkusių jaunuolių.“