Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vasarą po gatves pasipylė eismo dalyvių su ne taip įprastomis transporto priemonėmis – paprastais ir elektriniais paspirtukais, riedžiais, motoriniais dviračiais, mopedais. Kai kurie automobilių vairuotojai suglumę: negi paspirtukininkams arba besivažinėjantiems riedžiais negalioja taisyklės? Negi nereikia dėvėti liemenės su atšvaitais? „Kai jie važiuoja kelio pakraščiu, kitąsyk labai sunku ir pastebėti, gali įvykti nelaimė“, – nuogąstavo į redakciją užsukusi pašnekovė.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Aušra Baločkienė akcentavo, kad, keliaudami važiuojamąja kelio dalimi, kaip ir dviratininkai, paspirtukininkai privalo sudaryti sąlygas automobilių vairuotojams juos pastebėti – t. y. turi vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Šviesiu paros metu liemenę gali pakeisti degantys žibintai – baltas priekyje, raudonas gale, o tamsiu paros metu reikia ir žibintų, ir liemenės. Jaunesni nei 18 metų amžiaus eismo dalyviai, važiuodami dviračiu arba paspirtuku važiuojamąja kelio dalimi, šalmą dėvėti privalo, o vyresniems jis yra rekomenduojamas. Elektrinių paspirtukų vairuotojai priskiriami dviratininkams, todėl, kaip ir pastarieji, turi važiuoti dviračių takais, dviračių ir pėsčiųjų takais arba dviračių juostomis. Kur tokių sąlygų nėra, – važiuojamąja kelio dalimi. Paspirtuku be variklio leidžiama važiuoti tik šaligatviu.

Važiuojamąja kelio dalimi važiuoti dviračiu ar elektriniu paspirtuku leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims. Jei kartu keliauja suaugusieji, važiuoti važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ir jaunesniems eismo dalyviams, tačiau jie negali būti jaunesni kaip 8-erių metų.

Važiuojantieji mopedais, kaip ir lengvųjų automobilių vairuotojai, privalo būti įgiję vairuotojo pažymėjimus, praėję techninę apžiūrą, transporto priemonę apdraudę. Ši transporto priemonė skirta keliauti tik važiuojamąja kelio dalimi. Šalmas – privalomas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas