Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, bylinėjimasis tarp rajono mero Antano Kalniaus ir rajono tarybos bus apmokamas iš Savivaldybės lėšų.

Į teismą rajono meras A. Kalnius tarybą padavė po to, kai Kretingos rajono savivaldybės tarybos dauguma nusprendė panaikinti dvi mero padėjėjų pareigybes – iš 3-jų mero komandos žmonių dirbti liko vienas patarėjas.

Kol nepaaiškėjo, ar rajono Savivaldybės daugumos sprendimas yra teisėtas, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, į kurį kreipėsi A. Kalnius, išaiškino, kad turėtų galioti senoji tvarka, tai yra rajono mero padėjėjų-patarėjų komanda turi būti iš 3 narių.

Per įvykusį rajono tarybos posėdį iš mero stovyklos pusės pasigirdo priekaištų, kodėl nevykdomas teismo nutarimas ir „nepanašu, kad kas nors tuo klausimu judėtų į priekį.“

Neskundžiamas teismo sprendimas, pagal kurį turėtų būti atstatytos ir mero padėjėjų pareigybėms skirtos lėšos, paskelbtas, kai du darbuotojai jau buvo atleisti, jiems išmokėtos išeitinės išmokos, kompensacijos už nepanaudotas atostogas.

Kretingos rajono savivaldybės tarybai teisme įpareigotas atstovauti vicemeras Dangiras Samalius Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateikė skundą, paaiškindamas, kad teisės aktai nedraudžia rajono tarybai priimti tokios sprendimo, kokį ji ir priėmė, o atleistų darbuotojų funkcijas vykdo Savivaldybės administracijos darbuotojai.

Priėmusi sprendimą „Dėl lėšų skyrimo Kretingos rajono savivaldybės tarybos teisinėms paslaugoms apmokėti“, rajono taryba įpareigojo Kretingos rajono savivaldybės administraciją apmokėti advokato paslaugų teikimo sutartį dėl teisinių paslaugų Kretingos rajono savivaldybės tarybai administracinėje byloje pagal Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus skundą atsakovei Kretingos rajono savivaldybės tarybai.

Lėšos numatytos iš Kretingos rajono savivaldybės biudžeto Bendrosios programos priemonės „Galimybių vykdyti nenumatytas priemones užtikrinimas“.

Numatyta, kad advokato teikiamų paslaugų įkainis – 90 Eur už vieną darbo valandą (+ PVM). Preliminari suma už suteiktas teisines paslaugas pagal sutartį gali būti: pirmoje teismo instancijoje – nuo 2 tūkst. 160 Eur iki 2 tūkst. 700 Eur; antroje (apeliacinėje) teismo instancijoje – nuo 1 tūkst. 80 Eur iki 1 tūkst. 440 Eur (abiem atvejais – neįskaitant PVM).

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas