Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atliekant tyrimą dėl didelės vertės sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir panaudojimo, kai valstybei padaryta žala siekia per 52 tūkst. eurų, įtarimai pareikšti Kretingos psichikos sveikatos centrui bei jo buvusiai vadovei. Su dar dviem darbuotojais susiję ikiteisminiai tyrimai nutraukti atleidžiant juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, Kretingos psichikos sveikatos centro tuometinė vadovė medicininėje dokumentacijoje galimai fiksavo melagingus duomenis apie suteiktas gydymo paslaugas. Per daugiau nei pusantrų metų privalomojo sveikatos draudimo elektroninėje sistemoje „Sveidra“ užfiksuota, kad Psichikos dienos stacionare paslaugos buvo suteiktos 101 pacientui, nors, kaip paaiškėjo, tai – netiesa. Įtariama, kad nusikalstamų veiksmų buvo imtasi siekiant įgyti didesnį finansavimą viešajai įstaigai bei suformuoti nuomonę apie gerus gydymo įstaigos veiklos rezultatus.

Galimai tikrovės neatitinkantys duomenys apie įstaigos Psichikos dienos stacionare suteiktas gydymo paslaugas buvo pateikti Valstybinei ligonių kasai, kuri gautų duomenų pagrindu per beveik pusantrų metų Kretingos psichikos sveikatos centrui pervedė priskaičiuotas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas – per 52 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras, o jį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Byla perduota Klaipėdos apygardos teismui. Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki 8-erių metų. Griežčiausia bausmė už piktnaudžiavimą siekiant turtinės naudos – laisvės atėmimas iki 7-erių metų, o už dokumentų klastojimą ir panaudojimą, kai dėl to buvo padaryta didelė žala, – laisvės atėmimas iki 6-erių metų.

Pagal FNTT informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas