Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Automobiliams stovėti bus praplėsta dabartinė aikštelė prie Kretingos meno mokyklos.

Šį pavasarį buvo pradėti parkavimo aikštelių prie Kretingos meno mokyklos ir greta esančio mokyklos-darželio „Žibutė“ statybos darbai. Trečioji aikštelė šiuo metu įrengiama Salantų mieste, prie Pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC).

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Turauskaitės žodžiais, kretingiškiai, atvežantys vaikus į mokyklą-darželį „Žibutė“, taip pat – ir į meno mokyklą, nesyk kreipėsis į Savivaldybę dėl automobilių parkavimo problemų – trūko vietų darbuotojų automobiliams, nebūdavo, kur sustoti, kad saugiai išlaipintų vaikus.

Dar didesnė įsisenėjusi problema dėl parkavimo prie Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC): buvusioje aikštelėje trūkstant vietų, žmonės statydavo automobilius siauroje S. Nėries gatvėje, kur matomumas – prastas, susidarydavo kamščiai, kildavo avarinių situacijų.

„Šios problemos nesyk buvo svarstytos Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdžiuose, o pernai imtasi realių veiksmų: biudžete buvo numatyta lėšų parengti šių aikštelių projektus ir parinkti rangovus darbams atlikti. Šiemet prasidėjo realūs statybos darbai“, – kalbėjo V. Turauskaitė.

Trūkstant erdvės, aikštelė ties mokykla-darželiu „Žibutė“ bus lyg ir iš dviejų dalių: ties Mėguvos ir Žemaičių g. sankryža bus įrengtos 3 stovėjimo vietos lygiagrečiai Mėguvos gatvei, kitapus mokyklos–darželio „Žibutė“. Ir dar bus įrengta gerokai didesnė – 12 vietų, iš kurių 1 pritaikyta neįgaliesiems, aikštelė šių gatvių sankryžoje, taip pat į daugiabučių pusę. Ši aikštelė bus apšviesta, įrengta pėsčiųjų perėja. 

Rangovas bendrovė „VVARFF“ šiuos darbus už 64,4 tūkst. Eur pagal sutartį planuoja užbaigti šiais metais.

Dabartinė aikštelė prie Kretingos meno mokyklos, Mėguvos g., bus rekonstruota ją gerokai praplečiant žaliosios zonos sąskaita: papildomai bus įrengta asfalto danga – naujai įsisavintas plotas užims 406 kv. m. Aikštelėje taip pat yra numatyta įrengti apšvietimą.

Darbus vykdo tas pats rangovas kaip ir gretimoje aikštelėje, – bendrovė „VVARFF“. Pagal sutartį šiuos darbus už 45,2 tūkst. Eur ji planuoja užbaigti taip pat šiemet. 

Automobilių stovėjimo aikštelėje Salantuose, prie PSPC, turi būti įrengtos 24 vietos, iš jų – dvi pritaikytos neįgaliesiems. Aikštelė užims 288 kv. m ploto, ji bus įrengta statmenai S. Nėries gatvei. Rangovas bendrovė „Arimeka“ darbus už 35,9 tūkst. Eur įsipareigojo atlikti iki šių metų liepos pabaigos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas