Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje steigia Vakcinacijos centrą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-05-21
Vakcinacijos centras, steigiamas rajono viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje, turėtų būti atidarytas jau birželio pradžioje. Už jo veiklą atsakingas Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras rengimo darbus pradės artimiausiu metu.

Kretingoje, Ekstremalių situacijų komisijos sprendimu, steigiamas Vakcinacijos centras – Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) rūpesčiu jis iki birželio mėnesio pradžios turėtų būti atidarytas rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Vakcinavimo centro koordinatore paskirta Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytoja Raimonda Gerdauskienė.

„Po diskusijų su medikų bendruomene matome poreikį šiam centrui atsirasti Kretingoje, nes tai palengvins ne tik medikų darbą, bet ir gyventojams bus patogiau skiepytis erdvioje, šviesioje ir gerai vėdinamoje viešosios bibliotekos konferencijų salėje“, – įsitikinęs Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Jo pavaduotoja Violeta Turauskaitė paaiškino, kad Kartenos ir Salantų pirminių sveikatos priežiūros centrų pacientai galės skiepytis savo asmens sveikatos priežiūros įstaigose registruodamiesi per vieningą elektroninę registravimo sistemą, taip pat, kol bus įrengtas vakcinavimo centras, kretingiškiai bus skiepijami asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra prisirašę. Įsteigus Vakcinacijos centrą, rajono gyventojai skiepui registruotis turėtų per vieningą registravimosi sistemą.

Savivaldybės gydytojos Zitos Abelkienės pastebėjimu, tai, kad Vakcinacijos centrui parinkta viešoji biblioteka, lėmė keletas aplinkybių. „Pirmas aukštas, nėra laiptų, šalia patalpų – sanitariniai mazgai, o svarbiausia – vakcinacija neparalyžiuos bibliotekos darbo“, – vardino Savivaldybės gydytoja.

Šios savaitės duomenimis, Kretingos rajone iš viso paskiepyta 10 tūkst. 269, arba 27,5 proc., rajono gyventojų, iš kurių – 5 tūkst. 529, arba 14,8 proc., paskiepyti antrąja vakcinos doze.

Sveikatos apsaugos ministerija birželio mėnesį Kretingos rajonui žada skirti 19 tūkst. vakcinos dozių, skirtų ir pirmajai, ir antrajai vakcinacijai.

Saugotis – privalu

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus vedėjos Dalios Jociuvienės teigimu, situacija rajone dėl koronaviruso gerėja, tačiau esama ir liūdnos tendencijos – pasiskiepijusieji ar persirgusieji nebesilaiko saugumo reikalavimų: nenešioja kaukių, respiratorių, nevengia būriuotis, nesilaiko higienos reikalavimų.

„Ypač tai pastebime įmonėse, organizacijose. Žmonės galvoja, kad persirgę ar pasiskiepiję jie nebesusirgs, netaps viruso nešiotojais. Taip nėra: yra atvejų, kai, persirgę praėjusių metų lapkritį-gruodį, susirgo dar kartą šiais metais. Ir tai – ne vienas, ne du atvejai“, – kalbėjo ji, akcentuodama, kad saugos priemonės yra privalomos visiems – ir nesirgusiems, ir persirgusiems, ir pasiskiepijusiems.

Apžvelgdama susirgimų tendencijas, D. Jociuvienė pastebėjo, kad pastaruoju metu dažniausi susirgimo atvejai yra šeiminiai – žmonės užsikrečia šeimoje, antra tendencija – kad žmonės nežino, kur užsikrėtė.

Ieškos lėšų išlaidoms padengti

Šią savaitę posėdžiavusiai Ekstremalių situacijų komisijai teko spręsti dar vieną su koronaviruso pandemija susijusį klausimą, kurį iškėlė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

„Steigdami mobilųjį testavimo punktą, kurio veiklą koordinuoja Kretingos PSPC, nenumatėme, kas kompensuos išlaidas už namelio techninį aptarnavimą. Gal galėtume numatyti išlaidas kompensuoti iš direktoriaus rezervo?“ – pasvarstė ji.

Kretingos PSPC vyriausiasis gydytojas Arnas Juškys patikslino, kad jo vadovaujama įstaiga turi papildomų išlaidų ne tik išlaikyti punktą, bet ir sumokėti už papildomą darbą, kurį atlieka greitosios medicinos pagalbos vairuotojai.

„Iki sausio mėnesio dirbo savanoriai. Vertėmės, kaip galėjome, nors buvo visko – niekada negali žinoti, ateis neateis, dirbs nedirbs“, – kad stabiliai dirbantys žmonės yra kur kas geriau negu savanoriai, pripažino A. Juškys. Jo teigimu, didelė Savivaldybės parama būtų, jeigu papildomos išlaidos būtų kompensuojamos nors nuo birželio 1 d.

Vienam darbuotojui, papildomai dirbančiam mobiliajame punkte ir reguliuojančiam transporto srautus, mokama po 8 Eur už valandą. Iš viso šį darbą dirba 3 žmonės.

Dėl testavimo dar spręs

Rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė išsakė mokinių tėvų ir mokyklų bendruomenių pageidavimą, kad galbūt mokinius pakaktų testuoti kartą per savaitę, juolab kad Kretingos rajone sergamumas COVID-19 mažėja. „Kituose rajonuose nesilaikoma Operacijų vadovo reikalavimo testuoti mokinius kas 3–4 dienas. Gal ir mes galėtume spręsti vietoje?“ – Ekstremalių situacijų komisijos klausė ji.

Savivaldybės administracijos direktorius E. Viskontas pasiūlė galutinį sprendimą priimti pasidomėjus kaimyninių rajonų patirtimi ir gerai išdiskutavus dėl koronaviruso situacijos rajone.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas