Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 20 %
Naktį14°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar eisite į Kretingos miesto šventės renginius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ateinantį pirmadienį ir antradienį Baltų mitologijos parke skambės jauni balsai, poškės kirviai, dūgs pjūklai, pasklis apdirbamo medžio kvapas: čia, įgyvendinant viešosios įstaigos (VŠĮ) „Baltų lieptas“ projektą, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro ir Kretingos rajono mokyklų moksleiviai rinksis į improvizuotas kūrybines dirbtuves, kurių metu susipažins su staliaus-dailidės, medienos apdirbėjo-dailidės padėjėjo, baldžiaus profesijomis ir patys sukurs bei pastatys naują tiltelį.

Dviejų dienų jaunimo praktinės edukacijos užsiėmimus-kūrybines dirbtuves surengti sumanęs VšĮ „Baltų lieptas“ vadovas Julius Reinikis sakė, kad idėja kilo kilęs bežiūrint į baigiantį sunykti tiltelį. Per drenažo griovį nutiestas lieptas jungia dvi svarbias lankytojams vietas: parką ir kasos/informacijos namelį bei „Vadimo“ labirintą.

„Kretingos rajono savivaldybė buvo paskelbusi projektų, skirtų NVO skatinimui, atranką. Tad pagalvojau, kad būtų visapusiškai naudinga pakviesti moksleivius, kurie jau mokosi amatų, susijusių su medžio apdribimu, kad jie kartu su profesijos mokytoju besidomintiems rajono moksleiviams surengtų mokymus, o kartu ir pagamintų naują tiltą“, – pasakojo J. Reinikis, atrankai pateikęs projektą „VšĮ „Baltų lieptas“ materialinės bazės stiprinimas per jaunimo užimtumo veiklą Baltų mitologijos parke“, kuriam įgyvendinti Kretingos rajono savivaldybė skyrė 500 eurų (visa projekto vertė – 650 Eur).

Sumanymui į aktyvią ir visokeriopai naudingą teorinę-praktinę veiklą gamtoje įtraukiant Kretingos rajono moksleivius supažindinti juos su tomis profesijomis, kurių besidomintieji medžio darbais gali įsigyti Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, pritarė ir šios mokymo įstaigos Statybos ir verslo skyriaus vedėja Asta Jakimovienė.

„Puiki iniciatyva, kuri bus naudinga ir mūsų moksleiviams, šiemet baigiantiems trejus metus trunkančius mokslus – jie galės parodyti, ko jau išmokę, ir pabūti meistrais, mokinančiais pameistrius. Tuo pačiu tokia dviejų dienų stovykla gali būti naudinga ir mokiniams, kurie dar nėra apsisprendę, kokią profesiją rinktis: jie praktikoje pamatys, kaip yra dirbama. Todėl mes sutikome būti šio projekto partneriai“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė A. Jakimovienė, pridūrusi, kad jaunimo komandai, kurią sudarys 5 mokymo centro ir 5 Kretingos rajono mokyklų IX–XII klasių moksleiviai, vadovaus profesijos mokytojas Donatas Lubys. Beje, projekto dalyviams bus įteikti įgūdžių įgijimo pažymėjimai.

Tiek A. Jakimovienė, tiek J. Reinikis akcentavo, kad dviejų dienų edukacinė praktika turės ir dar vieną svarbią paskatą jaunimui joje dalyvauti: atvažiavę į Baltų mitologijos parką su artimaisiais, draugais ir bičiuliais jie galės ne tik papasakoti, bet ir parodyti pačių sukurtą ir savo rankomis nutiestą tiltą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas