Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 20 %
Naktį14°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar eisite į Kretingos miesto šventės renginius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantiškiams siūlys praleisti „laiką su etno“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2021-05-14
Šį sekmadienį salantiškiai susitiks su filmo „Poetas“ kūrėjais: rašytoju režisieriumi bardu Vytautu V. Landsbergiu (kairėje) ir režisieriumi scenaristu Giedriumi Tamoševičiumi.

„Laikas su etno“, – taip vadinasi Salantų kultūros centro įgyvendinamas projektas, startuosiantis gegužę ir besitęsiantis visus šiuos metus. Už jo įgyvendinimą atsakingas Salantų kultūros centro renginių organizatorius Aurimas Rapalis teigė, kad jų siekis – etnokultūrą pateikti šiuolaikiškai ir į įvairias veiklas įtraukti kuo gausiau žmonių.

A. Rapalio žodžiais, vykdomų veiklų spektras bus labai platus: tai – renginiai šeimoms, vakaronės su dainomis ir šokiais, pažintys su tradiciniais amatais, teminiai vakarai, susitikimai su įdomiais žmonėmis, kalendorinių švenčių šventimas ir pan.

„Siūlomos skirtingos edukacinio bei pažintinio pobūdžio veiklos suteiks galimybę tam tikroms salantiškių grupėms ar šeimoms su vaikais turiningai praleisti laisvalaikį, skirti laiko sau, bet su ,,etno" – o tai reiškia, kad jie galės gyvai patirti, labiau pažinti mūsų tradicinės kultūros šaknis“, – projekto pobūdį ir siekius atskleidė A. Rapalis.

Šį sekmadienį, gegužės 16 dieną, 13 val. Salantų kultūros centre įvyks susitikimas su filmo „Poetas“ kūrėjais – rašytoju režisieriumi ir bardu Vytautu V. Landsbergiu bei režisieriumi scenaristu Giedriumi Tamoševičiumi. Tai – filmas apie sudėtingą pokarį ir partizanus, gvildenantis ir skaudžią išdavystės problemą. Tai – pirmasis Salantų kultūros centro pradėto įgyvendinti projekto „Laikas su etno“ renginys, skirtas paminėti Partizanų pagerbimo, Lietuvos kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

Birželio 4-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, yra numatytas renginys šeimoms su vaikais: bus pakviestas multiinstrumentalistas Donatas Bielkauskas iš Klaipėdos. Jis supažindins susirinkusiuosius su įvairiais tradiciniais muzikos instrumentais, vaikai ir jų tėvai galės iš arčiau juos pamatyti ir patys išbandyti.

Artėjant Joninėms, birželio 21-ąją, numatytas susitikimas su menininke batikos meistre Kristina Šoriene iš Aukštaitijos. Ji mokys batikos technikos, ir kiekvienas renginio dalyvis galės susikurti savąjį kūrinį.

Visi renginiai bus nemokami. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, kuri skyrė 2,5 tūkst. Eur, ir Kretingos rajono savivaldybės, skyrusios 1,38 tūkst. Eur, lėšomis.

„Darome tai ne dėl savęs, o siekdami liaudies kultūra sudominti kuo gausiau žmonių. Išbandysime daug veiklų, o kurios salantiškiams labiausiai patiks, ketiname tęsti ir kitąmet. Salantų kultūros centre, siekdami nuo mažumės sudominti vaikus dainuojamąja liaudies kūryba, amatais, 2020-aisiais įkūrėme vaikų „Etnostudiją“, jai vadovauja Rita Šukienė. O dabar dar ir projekto veiklomis sieksime Salantuose suburti kuo gausesnį inovatyviai, ieškant įdomių formų ir įkvepiančio turinio, etnokultūrą suvokiančių ir ją puoselėjančių bendraminčių būrį“, – tikino A. Rapalis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas