Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gera žinia Kretingai – bus modernizuotas miesto apšvietimas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-05-11
J. Basanavičiaus gatvė Kretingoje – viena tų, kurioje seni neefektyvūs natrio šviestuvai bus pakeisti į LED šviestuvus.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė ir rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais ir kretingiškiais pasidalino gera žinia: sulaukus lėšų iš Europos Sąjungos fondų, atsirado galimybė Kretingos mieste modernizuoti apšvietimą. Jeigu viskas seksis sklandžiai, iki 2023 metų Kretingoje bus modernizuoti 1 tūkst. 254 neefektyvių šviestuvų, 19 valdymo spintų. Bendra vykdomų projektų vertė – 1 mln. 403, 83 tūkst. eurų.

„Modernizavus apšvietimą numatytuose gatvių ruožuose, bus sutaupoma daugiau negu 40 proc. energijos sąnaudų“, – pasidžiaugė G. Liobikienė, kuri kartu su V. Turauskaite dar praėjusių metų pavasarį ir inicijavo projektą „Kretingos miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“. „Mūsų laukė ilgas ir sunkus darbas parengti projektą. Tačiau jau gegužę Kretingos rajono taryba pritarė projekto veiklų vykdymui“, – Kretingos miesto seniūnė akcentavo, kad projektas įgyvendinamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“.

Svarbiausia, kad pirmasis esamo apšvietimo modernizavimo etapas jau pamažu įsibėgėja, ir per šį etapą 40 proc. viso miesto apšvietimo bus pakeista nauju, tai yra taupančiu energiją. Projektas bus įgyvendintas per 2021–2022 metus.

G. Liobikienė tvirtino, kad jau pasirašyta projekto finansavimo sutartis, įvykdyti 6 iš 7-ių viešieji pirkimai, o rangovai artimiausiu metu pradės Panevėžio gatvės apšvietimo atnaujinimo darbus – šioje gatvėje bus įrengtas visiškai naujas apšvietimas. Pasirašyta sutartis ir valdymo spintoms pakeisti – 19 spintų bus naujos ir modernios.

Be šių, laukia dar daug naujų darbų: iš projektinių lėšų Dvaro ir Grafų Tiškevičių gatvėse naujais bus pakeisti 14 senų apšvietimo stulpų, iš rajono biudžeto lėšų – įrengtas naujas apšvietimas.

Neefektyvūs 582 natrio šviestuvai į LED šviestuvus bus pakeisti Briedžių, Geštautų, J. Basanavičiaus, J. Jablonskio, Jurginų, Klaipėdos, Laisvės, P. Vileišio, P. Paulaičio, Paupio, S. Daukanto, Šeduvos, Šiaulių, J. Šimkaus, Šventosios, Taikos, V. Kudirkos, Žalgirio, Žaliojoje, Žilvičių gatvėse, Guobų, Medžiotojų ir Topolių akligatviuose, Malūno take. Visiškai naujas apšvietimas bus įrengtas Ąžuolų ir Šermukšnių akligatviuose, Geležinkelio, Pasieniečių gatvėse, šiuo metu vyksta darbų pirkimo procesas apšvietimo sistemai modernizuoti ir naujam apšvietimui įrengti Akacijų ir Topolių akligatviuose, J. Basanavičiaus, Liepų, Parko, Sodų, Trakų, Tenžės gatvėse. „Apšvietimo modernizavimo darbai numatyti ir Tiekėjų gatvėje, tačiau pirkimas dar nepaskelbtas, – patikslino G. Liobikienė, kuri pasidžiaugė dar viena galimybe modernizuoti Kretingos miesto apšvietimą. – Kovą teikėme dar vieną paraišką, kad galėtume vykdyti ir antrąjį apšvietimo sistemos modernizavimo etapą, ir jau turime gerų žinių – paraiška patvirtinta ir finansavimas bus gautas.“

Per antrąjį projekto vykdymo etapą nauju energiją taupančiu bus pakeistas beveik visas likęs miesto gatvių apšvietimas: visiškai naujas įrengtas Nemuno, Nidos, Laukų, Baisogalos, Jauryklos, Jazminų, Kartenos, Kauno, Kranto, Krekenavos, Naujojoje, Pajūrio, Pervažos, Uosių, Vyšnių, Rožyno, Tvenkinio ir Melioratorių gatvėse, natrio ir gyvsidabrio lempos į LED šviestuvus pakeistos Akmenės, Audėjų, Balandžių, Bangų, Darbininkų, Dobilų, Dupulčių, Gluosnių, Kapų, Karšėjų, Kaštonų, Klevų, Konstruktorių, Kosmonautų, M. Valančiaus, Malūno, Marių, Medelyno, Muitinės, Neringos, Palydovų, Pasienio, Plungės, Ramunių, Rūtų, Sukėjų, Telšių, Vandens, Verpėjų, Žvaigždžių, Pievų, Žvejų, Jūros, Kalno, Slėnio gatvėse.

„Svarbiausia, kad mus palaikė Kretingos rajono savivaldybės taryba – vienbalsiai pritarę mūsų parengtam projektui, politikai uždegė žalią šviesą išskirtinai Kretingos miestui svarbiam projektui“, – neabejojo projekto autorės G. Liobikienė ir V. Turauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas