Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tolerancijos dominantė – ištiestos rankos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2018-11-16
Tolerancijos projektą „Tavo ranka – mano delne“ sumanytojos – bendrijos „Kretingos viltis“ vadovė Sigutė Bendikienė (kairėje) ir Dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė.

Vakar Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko tolerancijos projekto „Tavo ranka – mano delne“, kurio tikslas – į visuomenę integruoti neįgalius žmones, baigiamoji šventė. Gimnazija pasitiko svečius, išpuošta šimtais karpytų bei nulipdytų rankų – simbolizuojančių toleranciją, bendrystę ir vienybę.

Šio projekto iniciatorė Kretingos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos (SIŽGB) „Kretingos viltis“ vadovė Sigutė Bendikienė sakė, jog į projekto, kuris startavo vasarą, veiklą pasikvietę ilgamečius partnerius – Marijos Tiškevičiūtės mokyklą bei Kretingos dienos veiklos centrą, kur dauguma intelekto negalią turinčių šios bendrijos narių pradeda, o vėliau tęsia ugdymą.

Per kelerius metus išsiplėtojo „Kretingos vilties“ bendrijos narių draugystė ir su Simono Daukanto progimnazijos bendruomene, – ji taip pat dalyvavo šiame projekte. Užsimezgė nauji ryšiai su pabrėžiečiais, – jų bendruomenė sutiko būti partnere-savanore ir dalyvius priėmė į baigiamąjį renginį.

„Projekto „Tavo ranka – mano delne“ partneriai lankėsi vieni pas kitus, bendravo, dalyvavo veiklose. Vieni karpė rankas iš popieriaus, kiti lipdė iš molio, glazūravo ir spalvino. Visų dalyvių sukurtomis rankomis ir išpuošėme gimnaziją“, – prieš renginį kalbėjo S. Bendikienė.

Paklausta, kodėl rankas pasirinkę kaip tolerancijos simbolį, projekto iniciatorė atsakė: „Ištiesta ranka – tai tiltas, kurį tiesiame iš savo širdies. Imk mano ranką, siūlome kits kitam, siekdami labiau pažinti. O kuo labiau pažįstame, tuo labiau toleruojame šalia esantį kitokį žmogų.“

Kiekviena mokykla Tolerancijos dienai parengė savo programas, o šventę vedė tolerancijos tandemas – „Kretingos vilties“ narė Jurgita Kubiliūtė, lankanti Dienos veiklos centrą, ir gimnazistas Jonas Pakutka.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos psichologė Daiva Martinkuvienė, dalyvausi projekte išvien su mokiniais bei socialine pedagoge Daiva Firantiene, neslėpė, jog veiklos pradžioje abiejų mokyklų – gimnazijos ir Marijos Tiškevičiūtės – mokiniai buvo įsitempę ir nedrąsūs. „Pirmieji kontaktą savo nuoširdumu užmezgė neįgalieji vaikai, po to visi labai susidraugavo, pasikeitė ir mūsiškių požiūris į neįgalų žmogų“, – sakė ji.

Pirmieji scenoje su Nedos Malūnavičiūtės daina „Pasakų šalis“ pasirodė Marijos Tiškevičiūtės mokyklos specialiųjų klasių mokiniai, vadovaujami pedagogės Jolantos Gecevičienės.

Šventei prasidėjus, S. Bendikienė gerą žodį tarė, kaip sakė, šio projekto įkvėpėjai, vykdytojai bei ilgametei bičiulei Dienos veiklos centro vadovei Birutei Viskontienei. „Tolerancijos projekto tikslas – edukacinis poveikis mums visiems, kad pažintume savo miesto neįgalius žmones, kad jaunuomenė žinotų, jog mūsų visuomenė yra labai įvairi“, – teigė B. Viskontienė.

Švente pasidžiaugė ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė, linkėdama susirinkusiems, kad toleranciją jaustume ne tik oficialią Tolerancijos dieną, bet kasdien, ir, sykiu įveikdami bėdas, švęstume gyvenimą. Sveikinimo žodžius ir linkėjimus mylėti save ir savo artimą linkėjo vicemerė Danutė Skruibienė. O eiles bendrystės išaiškinimui paskyręs pranciškonas brolis Bernardas Belickas nusilenkė visiems, kurie moko kasdienybėje priimti kitokį žmogų.

„Kretingos viltis“, laimėjusi rajono Savivaldybės konkursą, šio projekto priemonėms įsigyti gavo 923 eurus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas