Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sutarė – Vilniaus gatvę renovuos kitąmet

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-05-25

Pristabdytas Kretingos miesto centro centrinės Vilniaus gatvės renovacijos projektas pajudėjo vėl: šių metų gegužės 18 d. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) su Kretingos rajono savivaldybe pasirašė sutartį, pagal kurią Vilniaus gatvės renovaciją užsibrėžta atlikti 2019 metais.

Džiaugiamės, kad sutartimi pavyko įtvirtinti ir konkrečių darbų atlikimo terminus. Dokumentai renovacijai bus parengti iki šių metų rugsėjo 1 d., iki kitų metų kovo 1 d. Kelių direkcija įsipareigojo atlikti gatvės renovacijos darbų viešuosius pirkimus ir su konkursą laimėjusiu rangovu pasirašyti sutartį“, – aiškino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Sutarta, kad rangovas bus vienas, jis renovuos ir Kelių direkcijos renovuojamą dalį, ir Savivaldybei priskirtus šaligatvius, apšvietimą. Savivaldybė įgalios Kelių direkciją skelbti konkursą savo dalies darbams pirkti. Renovacija, pagal sutartį, turėtų būti atlikta per 8 mėnesius nuo sutarties su rangovu pasirašymo.

„Tai trejų metų nuoseklaus darbo rezultatas“, – sakė V. Domarkas apie pastangas renovuoti rimtesnio remonto seniai nemačiusią centrinę Kretingos gatvę. Pagal Savivaldybės valdžios užmojį, Vilniaus gatvė turėjo būti pradėta renovuoti šiemet privataus kapitalo lėšomis. Privačių lėšų panaudojimui buvo pritarusi ir Savivaldybės taryba. Po renovacijos, pagal susitarimą su investuotoju, Savivaldybė per nustatytą laiką investiciją būtų išpirkusi. Tačiau projektui įstrigus, susiklostė Savivaldybei gerokai palankesnis Vilniaus gatvės renovacijos finansavimo modelis. Vilniaus gatvės renovacijos kaina – 4,2 mln. eurų, Savivaldybė mokės 1 mln. eurų, likusius 3,2 mln. eurų – Kelių direkcija, kai pagal pradinį modelį išlaidos buvo padalintos perpus, po 2,1 mln. eurų. Savivaldybė 600 tūkst. eurų skirs iš savo biudžeto ir 400 tūkst. eurų iš Kelių priežiūros programos (lėšų, kurias Savivaldybė iš Kelių direkcijos, pagal nustatytą tvarką, gauna kasmet savo keliams ir gatvėms tvarkyti.)

„Derybos dėl finansavimo lengvos nebuvo“, – tarstelėjo V. Domarkas.

Savivaldybės administracijos vadovas apgailestavo, kad, renovuojant gatves, ne visada išpildomi gyventojų lūkesčiai. „Štai žmonės piktinasi, kodėl šaligatvį kloja ne toje, o kitoje pusėje, bet tam yra objektyvios priežastys, kurių daugelis nė nežino“, – kalbėjo V. Domarkas. Didžiausia, anot jo, kliūtis yra be vieningos sistemos miesto požemyje išraizgyti inžineriniai tinklai. „Jeigu tinklų savininkai, kaip antai TEO ar „Lietuvos dujos“, ir leidžia savo kabelius, vamzdžius vienoje ar kitoje vietoje iškeldinti, žinoma, už Savivaldybės pinigus, tai projektai tampa auksiniais, nerealiais“, – teigė V. Domarkas akcentavęs, jog lig šiolei tebevyksta derybos su ESO dėl Vilniaus gatvės ore kabančių elektros laidų pakeitimo požeminiais elektros kabeliais. Savivaldybė siekia, kad ESO tą padarytų savomis lėšomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas