Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 15 %
Naktį14°C debesuotumas 100 %
Komentarų topas
Geriausiu Lietuvos ugniagesiu gelbėtoju tapęs Lukas Strakšas profesinį kelią pradėjo Kretingoje.

Iš šalies ugniagesių gelbėtojų varžybų kretingiškiai Arvydas Beržonskis ir Darius Kontrimas negrįžo tuščiomis – savo kategorijose pelnė prizines vietas. Tačiau jie nuoširdžiai džiaugėsi ir geriausiu šalies ugniagesiu gelbėtoju pripažinto Luko Strakšo sėkme – juk šis pareigūnas savo profesinį kelią pradėjo kartu su jais čia, Kretingoje.

„Buvo gaila jį išleisti – Lukas jaunas ir perspektyvus pareigūnas. Jis pas mus atėjo baigęs Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir 2015 metais jau dalyvavo geriausio ugniagesio gelbėtojo varžybose, kur pelnė II vietą. Tais pačiais metais jis ir išvyko gyventi Vilnių, kur surado savo antrąją pusę“, – pasakojo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Parnarauskas.

Šiuo metu L. Strakšas dirba Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos I-ojoje komandoje. Dalyvaudamas geriausio šalies ugniagesio gelbėtojo varžybose, L. Strakšas kolegas aplenkė teorinių žinių išmanymu, profesiniais gebėjimais ir vikrumu.

Arvydas Beržonskis skyrininkų kategorijoje tapo III vietos laimėtoju.

„Mane motyvuoja noras būti geriausiu,“ – po varžybų teigė L. Strakšas, kuris sportuoja kiekvieną dieną ir yra vienas stipriausių šalies ugniagesių, tad dalyvauja ir tarptautiniuose Stipriausio ugniagesio čempionatuose. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas priminė, kad pernai L. Strakšas atostogų metu Palangoje ant tilto išgelbėjo žmogaus, ištikto epilepsijos priepuolio, gyvybę.

Per varžybas šalies ugniagesiai rungėsi ne tik dėl geriausio ugniagesio gelbėtojo vardo – ne mažiau atkaklios kovos vyko ir dėl geriausio šalies pamainos vado, skyrininko, ugniagesio vairuotojo bei Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriaus ir pajėgų valdytojo vardo.

Ne kartą geriausiu gaisrinio automobilio vairuotoju tapęs Darius Kontrimas šįsyk laimėjo II vietą. Tačiau ji vis tiek džiugina, nes pareigūnas į varžybas išvyko nespėjęs joms pasirengti.

Kretingiškis Arvydas Beržonskis sėkmingai pasirodė skyrininkų kategorijoje – jis iškovojo III vietą. „Arvydas skyrininku paskirtas dirbti tik prieš 4 mėnesius, tad, neturint tokios didelės patirties kaip kiti varžovai, jo pasirodymas yra labai geras. Be to, Arvydas laikėsi strategijos užduotis atlikti atsargiai ir nerizikuojant gauti baudos taškų už klaidas“, – pasakojo A. Beržonskio pasirodymą varžybose stebėjęs V. Parnarauskas.

Gaisrinio automobilio vairavimo rungtyje kretingiškis Darius Kontrimas pelnė II vietą. Jis jau anksčiau yra tris kartus tapęs geriausiu Lietuvos gaisrinio automobilio vairuotoju, o pernai šiame konkurse nedalyvavo, bet vertino savo kolegas.

„Dalyvauti konkurse Darius apsisprendė paskutinę minutę – galima sakyti, kad jį įkalbėjome. Tad į varžybas jis išvyko be išankstinio pasirengimo. Kaip matome, iškovota II vieta – tai įrodo, kad mūsų Darius tikrai yra kietas“, – kolegų sėkme džiaugėsi V. Parnarauskas.

Kretingiškių puikus pasirodymas atskirose kategorijose prisidėjo ir prie to, kad, susumavus visus rezultatus, komandinėje įskaitoje Klaipėdos apskrities PGV tapo III vietos laimėtoja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas