Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Palangiškis Darius Kniūkšta – 20 metų jaunuolis iš Palangos, šiuo metu studijuojantis Vilniaus Gedimino technikos universitete, prieš kelias savaites Osle vykusiuose verslo Taikos apdovanojimuose JAV kompanijos „Tesla“ atstovams Lietuvą pristatė kaip šalį, patrauklią ir perspektyvią savo jaunais, kompetentingais ir kūrybingais žmonėmis: būtent jis šią žiemą vadovavo jaunųjų „geimerių“ komandai ir Minecraft pasaulyje pastatė „Tesla Gigafactory LT“ repliką, apie kurią pati „Tesla“paskelbė visam pasauliui.

Verslininkas Vladas Lašas, „Minecraft Gigafactory LT“ įgyvendinęs studentas Darius Kniūkšta ir JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ Vakarų Europos regiono direktorius Georg Ell.

Kaip teigė pats Darius, šis susitikimas Osle su „Tesla“ Vakarų Europos direktoriumi Georg Ell darkart patvirtino, kad „Tesla“ gerai įsiminė Lietuvą – kompanijai patiko žaismingas Lietuvos požiūris į idėją Europoje statyti „Tesla Gigafactory LT“.

Mūsų šalis „Teslos“ dėmesį atkreipė šių metų pradžioje, kai Lietuva tapo kol kas vienintele šalimi Europoje, pabandžiusia pritraukti į savo šalį gigafabriko statybas. „Tesla“ atstovai savo „Twitter“ paskyroje parašė: „Lietuva žino kelią į mūsų širdį: Gigafactory2 pristatymas panaudojant Minecraft.“

Iniciatyvaus Lietuvos jaunimo įgyvendintas projektas „Minecraft Gigafactory LT“, kurio metu lietuviai Kruonio LEZ teritorijoje pastatė virtualų „Tesla“ gigafabriką, per užsienio žiniasklaidą pasiekė didesnę negu 5 mln. pasaulio gyventojų auditoriją – lietuvių žinia buvo paskelbta „The New York Times“, „Mashable“, „Engadget“ ir kituose įtakinguose leidiniuose. Projekto video medžiagą peržiūrėjo per pusė milijono žmonių.

„Taip pat sužinojome, kad socialiniame tinkle „Twitter“ apie mūsų „Minecraft“ projektą parašė pats „Teslos“ įkūrėjas Elonas Muskas – vadinasi, jis žino, matė ir jam buvo įdomus lietuvių sukurtas projektas”, – pasidžiaugė D. Kniūkšta.

Idėjos Lietuvoje statyti „Tesla Gigafactory LT“ iniciatoriaus verslininko Vlado Lašo teigimu, Lietuvoje susibūrusi „Tesla Gigafactory LT“ iniciatyvinė grupė vienija protingus, kūrybingus, aktyvius, inovatyvius, šaunius jaunuolius, kurie pažangiai mąsto, greitai priima sprendimus ir juos įgyvendina, kurie trokšta panaudoti savo protus ir žinias, kad sukurtų pažangią Lietuvos ekonominę ateitį 20 metų į priekį ir dar toliau.

D. Kniūkštos įgyvendintu „Minecraft Gigafactory LT“ projektu Osle domėjosi ir Norvegijos lietuvių bendruomenė, kuri teiravosi, kaip Norvegijos lietuviai gali prisidėti prie siekio, kad planuojamas „Tesla Gigafactory“ būtų statomas būtent Lietuvoje, ir ką galima padaryti, kad Lietuva ir Norvegija daugiau bendradarbiautų.

Apie neeilinį įvykį ir kelią iki jo „Kuprinei“ pasakojo pats „Minecraft Gigafactory LT“ komandos vadovas D. Kniūkšta.

– Kaip kilo šis tavo hobis – domėtis išmaniosiomis technologijomis?

– Istorija gan paprasta – nekilo. Tiesiog visą laiką taip buvo. Nuo pat mažens domėjausi viskuo. Labai patinka visas mokslas, ne tik technologijos. Kai atsirado naujas mano hobis – kurti „Youtube“ video ir daryti transliacijas, per keletą metų teko įvaldyti daug šių išmaniųjų technologijų.

– Kas tave patraukė domėtis „Tesla“?

– Automobiliais aš visiškai nesidomiu, bet „Tesla“, mano ir daugelio kitų nuomone, ne tik mašina, bet ir technologija, palanki žmonijai ir gamtai. Nors automobiliai manęs niekada netraukė, nuo pat vaikystės kalbėdavau, kad ateityje norėčiau turėti elektromobilį. O kodėl? Net pats tiksliai nežinau. Tiesiog tai atrodė lyg iš ateities. Tik problema, kad tais laikais nebuvo gerų elektromobilių, ir beveik visi jie atrodydavo kaip golfo laukams skirti elektra varomi keturračiai. Tad kai išgirdau apie „Teslą“, vaikystės susidomėjimas vėl atgijo.

– Papasakok, kaip sekėsi Osle vykusioje konferencijoje. Kas įsiminė labiausiai?

– Sekėsi gerai. Turėjau progą trumpai pabendrauti su „Tesla“ direktoriumi Europoje. Iš jo reakcijos supratau, kad mūsų filmuką matė beveik visi „Tesla“ darbuotojai ir net pats Elonas Muskas.

– Turbūt puikiai žinai, kad daugelis jaunesnių už tave ar net tavo bendraamžiai didžiąją savo laiko dalį praleidžia „geimindami“ Minecraft`ą ar panašius kompiuterinius žaidimus. Kaip tu jiems patartum stengtis tai išvystyti į daugiau nei vien laiko leidimą prie kompiuterio?

– Ne kiekvienam skirta iš to kažką išvystyti, nes tai išties yra labai sunku ir reikalauja tam tikrų savybių. Bet taip, žaidžiant žaidimus, tikrai galima daryti daug naudingu dalykų. Tikriausiai pagrindinis patarimas yra jungtis į bendruomenes. Ten žmones bendrauja, keičiasi informacija, naujienomis, bei smagiais dalykais. Dažnai tokiose vietose žmones gauna įkvėpį pradėti kažką kurti patiems.

– Kaip patartum jaunam žmogui atrasti save? Kas tau padėjo atrasti save?

– Pirmiausia, manau, kiekvienas jaunas žmogus turėtų susirūpinti savo asmenybės ugdymu, nes realiai tai ir yra svarbiausias dalykas, ant kurio statomas visas gyvenimas.

Yra įvairiausių būdų, kaip tai padaryti, ir tai labai individualu, bet manau, kad pagrindinis dalykas yra bandymai. Tiesiog reikia bandyti ir žiūrėti, kas patinka, kas išeina. Pasitelkęs kompiuterį išbandžiau įvairiausių hobių ir profesijų. Aš buvau įstojęs į VU Matematikos taikymą ir po pusės metų mečiau. Po to perstojau į VGTU Multimediją. Taip po truputį ir ieškai savo kelio.

– Papasakok apie tolimesnius planus, kur planuoji vykti? Galbūt vėl dalyvausi kokioje nors konferencijoje?

– Dabar aš koncentruojuosi ties savo darbais. Kuriu inovatyvų pramogų, naujųjų medijų ir žaidimų tinklą, kurio tikslas - lavinti visuomenę.

Gintarė LASYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas