Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 15 %
Naktį14°C debesuotumas 100 %
Komentarų topas

Investuotojai vietoj Kretingos renkasi Alytų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-06-16

Naudotų tepalų perdirbimo gamyklą Kretingos pramoniniame rajone, Briedžio gatvėje, statyti planavę investuotojai pasuko į Alytų.

Per daug pagalių ratuose

Tepalų perdirbimo gamyklai statyti Briedžio g. investuotojai buvo pasirinkę du šalia esančius, maždaug po 1 ha valstybinės žemės sklypus. Šiais metais sausio pradžioje pradėjo planuojamos gamyklos poveikio aplinkai vertinimą. Dėl valstybinės žemės nuomos buvo paskelbtas aukcionas. Žemę investuotojams iš panosės nunešė didesnę nuomos kainą pasiūlęs ir varžytines laimėjęs, kitas jų dalyvis. Žemę iš laimėtojo bandė pernuomoti, tačiau nesėkmingai. „Pakėlė kainą, mes pasiūlėme savąją, net neatsakė“, – teigė investuotojų atstovas Mantas Jonelis.

Gamyklai būtų tikęs kitas sklypas su gamybiniu pastatu Tiekėjų gatvėje, priklausantis akcinei bendrovei „Kretingos grūdai“, tačiau nepavyko susitarti dėl sąlygų: investuotojai norėjo pirmus dvejus metus sklypą nuomotis, o sklypo savininkai – iškart parduoti.

M. Jonelis tvirtino, jog kliūtys dėl žemės investuotojų iš Kretingos galutinai neatbaidė, tačiau apsisukti ir keliauti iš Kretingos neatsigręžiant verčia gyventojų priešiškumas. „Nesinori su žmonėmis pyktis. Kai žmonės nesupranta, kad tai šiuolaikinė, aplinką tausojanti gamykla, nenori gilintis nei apie tai girdėti ir renka protesto parašus, investuoti yra sudėtinga. Pagal kretingiškius, jokios pramonės Lietuvoje neturėtų būti“, – kalbėjo M. Jonelis, akcentavęs, jog ir po visų nesėkmių ieškojo alternatyvų naudotų tepalų perdirbimo gamyklai Kretingoje statyti, deja, Kretingos rajono savivaldybės vadovai, specialistai nieko kito pasiūlyti negalėjo.

Reikėtų pasimokyti iš alytiškių

Didžiausia tikimybė, kad apie 24 tūkst. panaudotos techninės alyvos per metus perdirbanti gamykla bus pastatyta ne Kretingoje, o Alytuje. Iš Kretingos gujamiems investuotojams Alytaus miesto savivaldybė pasiūlė gamyklai tinkantį sklypą su pastatais. „Alytuje derybos dar vyksta, bet jos sklandžios“, – sakė M. Jonelis.

M. Jonelis žavėjosi Alytaus miesto savivaldybės pasiruošimu priimti investuotojus. „Savivaldybė iš miesto verslininkų, nekilnojamojo turto agentūrų yra surinkusi, išanalizavusi informaciją apie mieste esančius laisvus gamybinius pastatus, žemę. Valstybinės žemės sklypuose Savivaldybė yra įsteigusi pramonės parką: investuotojams nebereikia dėl žemės nuomos ar pirkimo varžytis jokiuose aukcionuose – leisti žemę pirkti ar nuomoti nusprendžia savivaldybės taryba“, – aiškino M. Jonelis.

Alytiškių pramintu keliu eina ir pramonės parką steigia intensyviai investuotojų ieškanti Mažeikių rajono savivaldybė. Toks pramonės parkas nušauna bent du zuikius: gyventojams būna aiški čia esančios žemės paskirtis, investuotojai negaišta laiko gana ilgai trunkančiuose valstybinės žemės nuomos ir pirkimo aukcionuose, kuriuos organizuoja Nacionalinė žemės tarnyba.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas