Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

„Žmogus kaupia patirtį, kurią išgyvena dar būdamas motinos įsčiose. Ji lieka žmogaus pasąmonėje ir vėliau gali pasireikšti įvairiomis formomis: nulemti jo jausmus, sprendimus, poelgius, kurių priežasties, atrodytų, negalima paaiškinti“,- tai, koks svarbus būsimųjų tėvų ir vaisiaus ryšys, akcentavo mūsų kraštietė sveikatos psichologė Sonata Vizgaudienė. Ji savo žiniomis apie prenatalinę psichologiją drauge su kretingiške psichologe Daiva Martinkuviene ketina pasidalinti per kursus būsimiesiems tėvams, kurie nuo kovo 23 dienos vyks Kretingos moterų informacijos ir mokymo centre.


Atsikratyti įtampos padės terapija

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-03-01

Kretingos psichikos sveikatos centras plečia paslaugų spektrą – čia dirbantys specialistai teikia pagalbą ne tik psichikos sutrikimų kamuojamiems žmonėms, tačiau ir tiems, kurie jaučia poreikį tiesiog atsipalaiduoti nuo streso, patiriamos įtampos. Jiems siūloma dvasinę pusiausvyrą atgauti muzikos ar šviesos terapijose, autogeninėse treniruotėse.


Kodėl Kretinga nepatraukli jauniems medikams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-03-01

Situacija Kretingos rajono sveikatos priežiūros įstaigose tokia, kad po kelerių metų mūsų gali nebelikti kam gydyti: mat, gydytojai sensta, o studijas ką tik pabaigę medikai į Kretingą atvykti dirbti nenori.


Gripas traukiasi

  • Sveikata
  • 2013-02-19

Kretingos rajone septintąją metų savaitę gripo atvejų sumažėjo – gripu sirgo 93 gyventojai, iš jų 31 vaikas. Šeštąją metų savaitę gripu sirgo 236 rajono gyventojai.


Rajone – gripo pikas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2013-02-15

Sergamumas gripu Kretingos rajone buvo pasiekęs aukščiausią ribą: šeštąją metų savaitę gripu sirgo 236 gyventojai, 100 iš jų – vaikai. Susirgimų gripu atvejų per savaitę padaugėjo dviem dešimtimis.


Liuda Milašienė:

- Niekada. Gydytojo patarimai yra svarbiausi. Nebent paklausau patarimo dėl kokios žolelių arbatos. Taip pat mėgstu paskaityti patarimus žurnaluose. Ir kitiems galėčiau patarti nuo peršalimo, kad tikrai padeda tarkuotas imbieras, sumaišytas su citrina ir medumi. Sveikatai nekenkia ir įvairios žolelės – auginu čiobrelio, ramunėlių, katžolių.

Eugenija Brazdeikienė:

- Jei susirgimas nerimtas, pavyzdžiui, nuo peršalimo pakilusi temperatūra, galima paklausyti vaistininko ar kaimyno, kokių vaistų jis rekomenduoja. Rimtais atvejais pasikliauti kitais nereikėtų – vienam vaistai gali tikti, kitam gi tie patys - dar labiau sugadinti sveikatą.

Juozas Smilingis:

- Susirgęs ar sunegalavęs keliauju tiesiai pas gydytoją – poliklinika tam ir sugalvota, kad būtų, kas gydo žmones. Juk kaimynai – ne gydytojai. Su amžiumi į polikliniką užsukti tenka vis dažniau. Sveikatos klausimais pasitikiu tik gydytojais, o ne kaimynų ar draugų patarimais.

Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojo Tomo Skliuderio komentaras:

- Tikrai būna, kad sveikatos pasitikrinti atėję pacientai pasipasakoja, jog kalbėjosi su kaimynais, draugais apie vienokių ar kitokių vaistų veiksmingumą, preparatų naudą. Žmonės šiais laikais turi daug informacijos, ir kartais, kai susirgimas paprastas, net iki gydytojo neateina – padeda kaimyno, vaistininko rekomenduoti vaistai. Kiti - atvirkščiai, pasitiki tik daktaro rekomendacijomis. Mano, kaip gydytojo, nuomone, gydytis vaistais, kurie kažkam padėjo, tačiau individualiai nebuvo rekomenduoti specialisto, negalima. Tikrai gali būti, kad kažkoks preparatas padėjo pažįstamam. Tačiau šis, rekomenduodamas tą preparatą, juk nežino, kokiomis šalutinėmis ligomis serga žmogus, kokių jis turi alergijų ir panašiai. Sekant kažkieno patarimu galima sau ir pakenkti, pabloginti savo būklę. Kartais paveikia ir toks dalykas, kaip saviįtaiga – štai, kaimynui padėjo, padės ir man. Žinoma, yra tokių grupių vaistų, kuriems vartoti kažkieno konsultacija ir nėra būtina. Jei suskaudo galvą ir kaimynas papasakojo, kad jam padėjo vienokia ar kitokia tabletė, - nieko tokio išgerti tokią pat. Vis dėlto, jei simptomai kartojasi, žmogus gali tinkamai neįvertinti savo sveikatos būklės – taigi nereikia bijoti kreiptis į gydytoją.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Po renovacijos taps modernia globos įstaiga

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-02-01

Padvarių globos namų pirmojo ir trečiojo korpusų inžinerinių sistemų modernizavimo darbai jau įgiję pagreitį, tačiau įstaigos vadovė Rima Narmontienė mano, kad pabaigtuves švęs tik rudeniop. Galutinai pabaigus renovaciją, globos namai taps modernia šalies įstaiga.


Patyčios skiriasi nuo pajuokavimo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-02-01

„Patyčios neturi teigiamų pasekmių ir jos neužgrūdina žmogaus, iš kurio tyčiojamasi. Todėl labai svarbu nenumoti ranka ir nepalikti situacijos savieigai“,- teigė „Vaikų linijos“ psichologė Marina Mažionienė, kuri akcentavo, kad patyčiose dalyvauja ne du – trys asmenys, bet visa žmonių grupė. Būtent nuo stebėtojų reakcijos ir gali priklausyti, ar patyčios bus tęsiamos.


Likti vieniems prieš gimdymo stebuklą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-02-01

„Girdžiu sakant, kad gimdymas namuose tėra mados dalykas. Anaiptol - kokią moterį priversite „dėl mados“ gimdyti namuose, jei ji to nenorės?“ - sakė padvariškė Rima Brundzienė, su vyru Ramūnu auginanti keturias atžalas, ir visos jos pasaulį išvydo namuose.


Vytautas Ragainis:

- Įsivaizduoju – kiaulienos, jautienos valgau labai retai. Būna, kad mėsos pavalgau tik kartą per savaitę. Mieliau renkuosi vištieną ir triušieną – ji neriebi, todėl sveikesnė. Sprendimą valgyti mažiau mėsos priėmiau dėl sveikatos problemų. Pajaučiau, jog apribojus mėsą, pagerėjo savijauta, numečiau daug svorio.

Aldona Karčauskienė:

- Neįsivaizduoju. Mėsos valgau beveik kasdien – mėgstu kiaulieną, paukštieną. Specialistai sako, kad dažnai valgyti mėsą nėra sveika. Tačiau jei visko ir visų klausysi, nebeliks nei ką valgyti, nei ką gerti.

Vytautas Rentauskas:

- Nesu bandęs gyventi be mėsos. Tačiau būna dienų, kai jos nevalgau. Rekomendacijų ir kalbų apie sveiką ar nesveiką mitybą nesiklausau – valgau tai, ko norisi. Manau, taip yra teisingiausia.

Lietuvos vegetarų draugijos pirmininkės Ksaveros Vaištarienės komentaras:

- Mityba būna mišri ir vegetarinė - be mėsos, pieno, kiaušinių. Jei žmogus atsisako vien mėsos, jis vadinamas vegetaru. Tie, kurie nevalgo mėsos, tačiau vartoja pieno produktus, vadinami lakto vegetarais. Valgantys kiaušinius yra ovo vegetarai.

Atsisakę mėsos, pieno produktų yra veganai. Yra atsiradusi ir dar viena mitybos srovė – žaliavalgystė. Žmogus eina į priekį ir mišri mityba ateities neturi. Tie, kurie norės gyventi ilgiau, sveikiau ir kokybiškiau, rinksis ne mišrią mitybą, o vegetarizmą, veganizmą ar žaliavalgystę.

Šiais laikais mėsa nebėra tokia, kokia ji buvo prieš šimtą metų. Vartojimo pramonė atvedė iki to, kad mėsiniai gyvūnai auginami šeriant jų augimą skatinančiais hormonais. Tokia mėsa yra užteršta ir jos derėtų atsisakyti. Mėsos baltymus galima pakeisti augaliniais baltymais. Tuo labiau, kad baltymų per dieną mums reikia vos 100 gramų. Tai gali būti lęšiai, pupelės, pupos, grybai.

Gyvuliniai baltymai turi purino bazių, kurios tarsi pripratina žmogų prie mėsos – jis jos nori, organizmas reikalauja. O tai jau yra vergija, žmogus nėra laisvas.

Gyvulinės kilmės baltymai rūgština kraują, o rūgštus kraujas yra ligų šaltinis. Augaliniai baltymai kraują šarmina. Nereikia piktnaudžiauti ir pienu – nuo jo kalkėja kraujagyslės ir jau 12 metų vaikai serga akmenlige.

Gydytojai nekalba apie limfą, kuri yra visų mūsų ląstelių auklė, maitintoja. Nuo gyvulinių baltymų limfa tarsi sustingsta, nebeatlieka savo vaidmens, todėl ląstelės pradeda vėžėti. Augalinis maistas užkerta kelią vėžiniams susirgimams.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas