Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Sveikata

Nuo ko pradedate dieną?

  • Sveikata
  • 2013-08-02

Kristina Balsevičienė:

- Mano diena prasideda nuo mankštos, kurią atlieku namuose. Darau pratimus rankoms, atsilenkimus – pilvo presui. Žinoma, diena prasideda nusiprausus, atsigėrus kavos su pienu, papusryčiavus. Pusryčiai – kiekvieną rytą neatsiejama mūsų maisto raciono dalis.

Kazimieras Mažeika:

- Atsikėlęs rytą einu pasivaikščioti. Kadangi gyvenu netoli parko, tvenkinio, atsikėlęs 7 val. ryto pasivaikščioju parko takeliais, kartais ir pažvejoju. Kiekvieną rytą, turbūt jau iš įpratimo, išgeriu ir puodelį kavos.

Irena Budrytė:

- Ryto neįsivaizduoju be kavos puodelio – juo būtinai pradedu kiekvieną dieną. Jaunystėje atlikdavau ir mankštos pratimus, bet, kadangi dabar dirbu fizinį darbą, mankštai rytą laiko nebeskiriu – krūvis darbe visa tai atperka.

Kūno kultūros mokytojos Virginijos Valiūnienės komentaras:

- Rytais bėgioju, atlieku tempimo, jėgos pratimus, plaukioju tvenkinyje – taip prasideda mano diena. Rytinis plaukimas ne tik atpalaiduoja, bet ir grūdina, bėgimas – judėjimas – pažadina. Bėgant svarbu ne atstumas, kurį įveiksite, o tempas, laikas. Judėti reikėtų ristele – tempas negali būti didelis, pulsas turėtų būti 140-150. Užtenka pabėgioti apie 10 min. Jokiu būdu prieš sportuojant negalima gerti ar valgyti. Sporto pratimus reikia atlikti tuščiu skrandžiu. Po bėgimo patartina atlikti tempimo ir jėgos – pilvo presui, nugarai – pratimų. Atlikus rytinę mankštą patarčiau atsigerti sulčių, arbatos ar vandens. Aš geriu arbatą iš pačios surinktų vaistažolių, uogų – mėtų, dilgėlių, šeivamedžio, liepžiedžių, aviečių stiebų, žemuogių lapų.

Kalbino Inesa RINKEVIČIŪTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Beržo, ąžuolo, kadagio vantų kvapas, tvoskiantis pirties karštis, juokas ir smagios kalbos – taip kiekvieną sekmadienio vakarą leidžia būrys bendraminčių – Viešosios įstaigos „Linksmoji pirtelė“ narių.


Apkabinti medį šiais laikais nebemadinga

  • Aurimas RAPALIS
  • Sveikata
  • 2013-08-02

Palangiškė Aušrinė Kasperavičiūtė – gamtos vaikas. Žemaičių tarmę išlaikiusi ir etnologijos studijas Klaipėdos universitete baigusi mergina galėtų ištisas dienas leisti gamtoje. Iš gamtos ir senolių dvasinio palikimo ji semiasi jėgų ir šiandien.


Virga Seselskienė:

- Visada. Gyvenu sode, todėl uogų, daržovių turime užtektinai. Šiuo metu itin gausu trešnių, vyšnių, o ant jų - daug kirminų, vabalų, dulkių, nešvarumų. Kaipgi viso to nenuplausi? Vaikus taip pat nuo mažens mokinau, kad vaisius ir daržoves nuplauti privalu. Vienas pirmųjų simptomų, pasireiškiančių valgant neplautus produktus,– viduriavimas.

Regina Kairienė:

- Žinoma, kad plaunu. Ypač vaikai ragina plauti vaisius ir daržoves – juk, priešingu atveju, galima susirgti baisiomis ligomis. Daržovių ir vaisių perku labai mažai, nebent parduotuvėje – bananų. Manau, kad jei savų daržovių, vaisių neturi, tai jų ir nereikia – ne mūsų krašte užaugę produktai skirti ne mūsų organizmui.

Valdas Lubys:

- Stengiuosi plauti visada. Nežinau, kokiomis ligomis galima susirgti neplaunant vaisių ir daržovių, tačiau klausimas, reikia juos plauti ar ne, net nekyla – mūsų šeimoje taip jau priimta. Turime daržovių iš savo daržo, todėl šie vitaminų kupini maisto produktai – dažnas svečias ant mūsų stalo.

Kretingos visuomenės sveikatos centro vedėjos gydytojos Dalios Jociuvienės komentaras:

- Plauti daržoves ir vaisius – būtina. Nesvarbu, ar jie iš savo daržo, sodo, ar pirkti parduotuvėje. Mūsų aplinkoje mikroorganizmų labai daug – jų gausu ir ant maisto, ir vandenyje. Pavyzdžiui, 1 arbatiniame šaukštelyje dirvožemio yra 1 mlrd. mikroorganizmų, o ant adatos smaigalio jų telpa 1 mln. Norint išvengti mikrobų sukeliamų ligų, privalu laikytis švaros – daržoves ir vaisius plauti po gausiai tekančiu vandeniu, galima patrinti juos soda. Prieš gaminant valgį rankas reikėtų nusiplauti, nes mikrobais, esančiais ant jų, galime užkrėsti maistą. Rekomenduojama nuo vaisių ir daržovių nulupti žievę.

Produktus geriausiai laikyti vėsioje vietoje, pavyzdžiui, šaldytuve, nes mikroorganizmai daug greičiau dauginasi aukštoje, netgi ir kambario temperatūroje. Patartina vaisių ir daržovių pirkti nedaug – tiek, kiek įmanoma suvartoti iškart.

Susirgus infekcinėmis ligomis, pasireiškia pykinimo, viduriavimo simptomai, salmoneliozės atveju pakyla aukšta temperatūra. Šiais metais Kretingos rajone žarnyno infekcinėmis ligomis sirgo 95, parazitinėmis – 6 žmonės.

Kalbino Inesa RINKEVIČIŪTĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Kodėl neleido aplankyti draugo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-07-05

Incidentas Padvarių globos namuose, kada aplankyti draugo atvykusiam kretingiškiui darbuotojos iškvietė policiją, paskatino pasidomėti, kokia yra šių namų gyventojų lankymo bei laikino išvykimo tvarka.


„Dabar tikrai žinau, kad gyvenime viską gali pasiekti, reikia tik labai panorėti“, - taip savo knygą „(Ne)stebuklingas būdas lieknėti“ pradeda mūsų kraštietė gydytoja Valdonė Valienė, kuri, remdamasi asmenine patirtimi, nusprendė savo žiniomis pasidalinti su antsvorio kamuojamais žmonėmis.


Pirmosios darbo dienos – situacijai įvertinti

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-07-05

„Atėjau ne ardyti, bet tęsti pradėtus darbus“,- teigė naujasis Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Zigmantas Paulauskas, pakeitęs iki šiol įstaigai vadovavusią Ireną Narmontaitę. Nors Z.Paulauskas teigė, kad pirmosiomis darbo dienomis norįs įsigilinti į esamą įstaigos situaciją, ir spręstinas problemas įvardinti tik gerai jas apgalvojęs, tačiau dėl vienos jų jis dabar ieško sprendimo – tai jaunų medikų stoka.

  • Rašyti komentarą (2)
  • Plačiau ...

  • Paukščiai – jos broliai, liga – jos sesė

    • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
    • Sveikata
    • 2013-07-05

    Vasarą ji kasdien keliasi 6 valandą, sėda ant dviračio ir skuba į parką ar prie jūros stebėti bundančią gamtą, pasiklausyti paukščių. Nuolatinis jos išvykų palydovas – fotoaparatas. Be gamtos savo gyvenimo neįsivaizduojanti moteris – „Pajūrio naujienų“ bičiulė Lidija Umbrasienė, skaitytojams pažįstama iš publikacijų apie gamtą. Ir tik nedaugeliui tėra žinoma, jog ši gyvenimo geismu deganti moteris jau šešerius metus serga limfoma.


    Tradicinė, jau šeštus metus organizuojama šluotų rišimo šventė Baubliuose ir šiemet sukvietė bendruomenės narius išmokti tikros beržinės šluotos rišimo tradicijų, skleidė sveikos gyvensenos idėjas.


    Stresas – iš vaikystės atbėgęs žvėris

    • Dovilė URNIKIENĖ
    • Sveikata
    • 2013-06-07

    Žodis „stresas“ gydytojų nuolat linksniuojamas, nurodant pačių įvairiausių susirgimų priežastis – nuo galvos skausmo, depresijos, priklausomybės ligų iki skrandžio opos, infarkto ar mikčiojimo. Atrodytų, į kokią ligą bedursi pirštu – visur rasi stresą. Ar iš tiesų aplinkui šitiek daug streso ir iš kur jis atsiranda – pokalbis su Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro Palangos skyriaus psichologu psichoterapeutu Evaldu Simučiu.


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas