Seniūnijų žaidynėse nugalėjo kūlupėniškiai

• Genė DRUNGILIENĖ
  • 2006-06-20
Virvės traukimas kaip įprastai sutraukė daugybę žiūrovų, kurie negailėjo palaikymo savo komandoms ir švilpimų priešininkams.

Šeštosiose rajono seniūnijų sporto žaidynėse mero prizams laimėti neįveikiama buvo žaidynių šeimininkų – kūlupėniškių – komanda. Antroji liko Kretingos kaimiškosios seniūnijos komanda, o tretieji – salantiškiai.

Rajono seniūnijų sporto komandos varžėsi tradicinėse rungtyse: paplūdimio tinklinio, futbolo, krepšinio, svarsčio rovimo, smiginio, galiūnų, virvės traukimo. Seniūnijų šeimos rungėsi specialioje šeimų estafetėje. Vyriausiuoju žaidynių teisėju buvo Darius Mierauskas, vyriausiąja sekretore – Janina Augutytė.

Vyrų krepšinio varžybose nugalėjo Salantai, antrieji liko Kūlupėnai, tretieji – kretingiškiai. Moterų krepšinio varžybose pirmąją vietą laimėjo Kretingos kaimiškosios seniūnijos komanda, antrąją – Kretingos miesto, trečiąją – Salantų. Tinklinio varžybose sėkmė lydėjo Kretingos kaimiškosios seniūnijos komandą, antroji vieta atiteko salantiškiams, trečioji – kūlupėniškiams. Futbolo varžybas laimėjo Kretingos kaimiškosios seniūnijos futbolininkai, antrieji liko imbariškiai, tretieji – salantiškiai.

Virvės traukimo varžybose nenugalimi buvo kūlupėniškiai, Žalgirio seniūnijos vyrai liko antri, salantiškiai – treti. Galiūnų konkursą laimėjo Žalgirio seniūnijos vyrai, antroji vieta atiteko Kretingos miesto stipruoliams, trečioji – Kūlupėnų komandai. Asmeninėje galiūnų įskaitoje pirmąją vietą pelnė Žalgirio seniūnijos atstovas Evaldas Kuprelis, antrąją – kretingiškis Algimantas Anužis, trečiąją – salantiškis Martynas Galdikas.

Smiginio varžybose pirmoji vieta atiteko Darbėnų moterims, antroji – Kūlupėnų, trečioji – Imbarės. Asmeninėje įskaitoje geriausių rezultatų pasiekė Daiva Butkuvienė iš Darbėnų seniūnijos, antroji – Daiva Mickienė iš Salantų, trečioji – Loreta Mažionienė iš Kūlupėnų seniūnijos.

Svarsčio, svėrusio 32 kg, rovimo varžybas laimėjo salantiškiai, antrieji buvo karteniškiai, tretieji – darbėniškiai. Asmeninėje įskaitoje laurus skynė Petras Savickas iš Darbėnų seniūnijos, antroji vieta atiteko Aurimui Balsevičiui iš Kartenos, trečioji – salantiškiui Mindaugui Kuzminskui.

Šeimų estafetėje pirmoji vieta atiteko Kretingos kaimiškosios seniūnijos šeimų komandai, antroji – Kūlupėnų seniūnijos, trečioji – Žalgirio seniūnijos. Asmeninėje įskaitoje pirmąją vietą pelnė Kriščiūnai iš Kūlupėnų seniūnijos, antrąją – Gedvilai iš Kretingos kaimiškosios seniūnijos, trečiąją – Valiukai iš Žalgirio seniūnijos.

Didžiausių aistrų sukėlė galiūnų varžybos ir virvės traukimas.

Galiūnai varžėsi nešdami 70 kg sveriančius maišus, versdami apie 200 kg sveriančias traktoriaus padangas. Šįkart jos buvo lengvesnės negu pernai, kad sportininkai negautų traumų. Varžybų dalyviai buvo nepatenkinti automobilio traukimo rezultatais ir reikalavo automobilį traukti iš naujo. Tokios galiūnų reakcijos buvo sulaukta po to, kai atsirado dalyvių, kurie 2 tonas ir 900 kg sveriančio „Mercedes“ mikroautobuso nepajudino nė iš vietos, nors pernai sunkesnį automobilį patempė visi dalyviai. Galiūnai nutarė, kad automobilis buvo pastatytas nelygioje vietoje: net mažiausia duobutė automobilį „kalte įkaldavo“. Tačiau rungties nebuvo leista pakartoti.

Daugiausiai žiūrovų ir jų ovacijų sulaukė virvės traukimo varžybos.

Kūlupėnų seniūnas Algirdas Macius rajono seniūnijų sporto žaidynių estafetę perdavė Imbarės seniūnui Antanui Turauskiui.

Žaidynių dieną Kūlupėnai šventė ir 440 metų miestelio jubiliejų. Ta proga svečiams koncertavo Simonas Donskovas, Drevernos kaimo bendruomenės moterų ansamblis „Žvejytės“ ir grupė iš Klaipėdos „Trėjau“.