Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mūsų oda yra kalbantis organas, tik mes turime išmokti ją suprasti“, – sakė Padvariuose gyvenanti kosmetologė Regina Benetytė, paklausta, kaip reikia prižiūrėti odą paauglystėje, kuomet ji tampa ypač jautri, problemiška, atsiranda spuogų. R. Benetytė akcentavo: odai reikia skirti dėmesio ir rytą, ir vakare, o renkantis kosmetikos priemonę, jos etiketę reikia skaityti taip pat atidžiai, kaip tai daroma perkant maisto produktus. Kitaip, anot R. Benetytės, rizikuojama savo odą „pamaitinti“ nafta.

„Mano siekis yra atverti merginoms akis, kad jos odą puoselėtų vitaminais ir mineralais praturtintomis natūraliomis priemonėmis“, – teigė kosmetologė Regina Benetytė.

– Kaip reiktų teisingai prižiūrėti odą jaunystėje?

– Aš manau, kad odą reikia prižiūrėti ne vien jaunystėje. Odos priežiūra prasideda nuo vaikystės ir tęsiasi iki senatvės, kai kuriais periodais paauglystėje ar menopauzės periodu ji turėtų būti daug kruopštesnė. Jaunystėje daugiau dėmesio skiriame, nes tada neretai išryškėja odos problemos. Visiems vieno recepto, kaip turėti nuostabią odą, nėra ir nebus, bet pagrindiniai dalykai, kurie padeda ją išlaikyti gražią yra: odos švara, drėgmės balansas ir odos maitinimas.

– Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis kosmetiką? Ko reiktų vengti?

– Rinkdamosi kosmetiką, panelės dažnai vadovaujasi draugių patarimais, čia įtakos turi ir reklama ar firmos pavadinimai. Aš sakau, kad mes visi individualūs ir kas, pavyzdžiui, tiko draugės spuoguotai odai sutvarkyti, tau gali visai netikti. Pirmiausiai būtina išsiaiškinti savo odos poreikius ar problemiškos odos priežastis, ir tik tada pradėti kažką pirkti ir tepti. Taip pat paneles, naudojančias kosmetiką, skatinu išmokti skaityti INCI, tai yra – kosmetinių gaminių sudėtis. Šiek tiek apie tai rašau savo Facebook puslapyje – „Kitoks grožis“.

Patarčiau vengti naftos perdirbtų produktų bei rinktis kuo natūralesnę kosmetiką, kuri turi trumpą galiojimo laiką. Tik tokiu atveju aišku, kad joje nėra kalnai konservantų. Produktai, kurių tikrai reikėtų vengti savo sudėtyje turi: petrolatų minerail aliejaus, parafino, vazelino, putoklių: SLS natrio laurilo sulfato, SLES natrio laurito sulfato, emulsiklių, kurie žymimi PEG, PPG, MEA,TEA,DEA, silikonų (sudėtyje turi galūnes -one, -thicone), konservantų, sintetinių dažų ir kvapų.

– Kaip reikia prižiūrėti problemišką odą?

– Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad problemiškos odos priežiūra reikalauja daug dėmesio, laiko ir pinigų. Aš esu kitos nuomonės, ji reikalauja daugiau dėmesio, meilės sau pačiai ir tvarkos. Problemiška oda neatsiranda iš niekur, tam gali būti begalės veiksnių, o mes tikimės, jog, užtepę kremą, viską pašalinsime. Reikia žiūrėti giliau ir išsiaiškinti priežastis, o tada kažką keisti. Tik žmogus pats geriausiai žino, kas jam iššaukia spuogus ar, sakykime, odos sausumą. Tai gali būti: mitybos klaidos, patirtas stresas, klaidingų produktų naudojimas, hormonų disbalansas, aplinka ir t.t Turime išmokti būti dėmesingi sau patiems ir išlikti stebėtojais.

Vis dėlto, kasdieniniai odos priežiūros „ritualai“ yra būtini. Odos valymas rytą ir vakare, tonizavimas ir, priklausomai nuo odos būklės ir metų laiko, drėkinimas ar maitinimas. Odą patarčiau valyti kuo natūralesnėmis priemonėmis, vengti tonikų, kurie turi sudėtyje alkoholio, nes tai sausina odą. Riebesnius ir savo sudėtimi turtingesnius kremus patariu teptis vakare, nes naktį oda atlieka regeneruojantį darbą ir lengviau pasisavina visas medžiagas. Kai oda išsausėjusi ar spuoguota, gali nepakakti vien išorinių priemonių. Didelį vaidmenį vaidina mityba, suvartojamo vandens kiekis, gyvenimo būdas ir, žinoma, psichologinis pasaulis. Tokioms problemoms negalima imti vieną detalę iš viso konteksto ir tikėtis gerų pokyčių, tai yra sistema, kurioje turi darniai dirbti visos programos – jeigu kurią nors apleidi, viskas išlenda į paviršių.

– Kaip sutaupyti ir kuo būtų galima pakeisti brangias odos priežiūros priemones?>

Iš natūralių priemonių rekomenduoju turėti: rudojo maroko molio – tai puikus veido prausiklis, ypač riebiai ir spuoguotai odai. Užtenka mažą kiekį sumaišyti su vandeniu ir gauta košele išmasažuoti veidą, paskui nuplauti vandeniu. Taip pat rekomenduoju vietoj toniko naudoti rožių vandenį, jis puikai tinka visų tipų odai. Alijošiaus gelis vertas dėmesio sausos odos priežiūrai, tai –puikus, natūralus drėkiklis, taip pat tinkantis vietoj kremo apie akis. Jį taip pat galima sumaišyti ir su kokoso aliejumi, gausite puikų serumą. Alijošiaus gelį naudoju ir dantų pastos gamybai.

Nereiktų pamiršti ir augalinių aliejų, tik primenu, kad aliejus reikia tepti ant drėgnos odos, padarant lengvą masažą – taip jis puikiai susigeria ir nepalieka riebaus sluoksnio, dėl kurio daugelis vartoti aliejus vengia. Kaip pasirinkti tinkamą aliejų – gana plati tema. Patarimas: nesustokite ties vienu, eksperimentuokit, oda pati parodys, kurį labiausiai mėgsta.

Be abejonių, pati puikiausia priemonė visų tipų odai ir visoms merginoms ir moterims yra išmokti veido savimasažo. Tam tikrai nereikia daug laiko: po 5 minutes rytą ir vakare – rezultatai stulbina.

Irmina MONTRIMAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas