Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Palangos Kurhauzo svečias – garsiausias pasaulyje eufonijos virtuozas Steven Mead ir jo žmona Misa Mead.

„Prisiminkite, jog nesvarbu, ar muzika yra jūsų profesija, ar pomėgis, esu visiškai tikras, kad savo kelionės pabaigoje jūs suprasite, jog būtent šios valandos buvo pačios geriausios jūsų gyvenime“, – įsitikinęs pasaulinio garso eufonijos solistas Steven Mead, surengęs pirmąjį koncertą Palangoje.

Sausio pabaigoje Palangos Kurhauzo salėje susirinkusi publika pasitiko ypatingus svečius – garsiausią pasaulyje eufonijos virtuozą iš Jungtinės Karalystės Steven Mead ir jo žmoną – solistę, kompozitorę bei aranžuotoją Misa Mead.

Pučiamųjų muzikos instrumentų entuziastams Steven Mead pristatyti nereikia – apie šio solisto muzikavimo ir mokymo talentą žino visi, kurie dalijasi simpatija eufonijos instrumentui.

Nuolat koncertuojantis ir gastroliuojantis atlikėjas kasmet surengia apie 75 pasirodymus ir yra vienas labiausiai įrašinėjamų solistų brass muzikos pasaulyje.

Į Lietuvą Steven ir Misa atvyko po 32 dienas trukusio turo po Japoniją ir Jungtinės Amerikos Valstijas. Jo metu nukeliavo beveik 40 tūkst. kilometrų ir surengė 80 privačių pamokų, devynias meistriškumo dirbtuves, aštuonis koncertus su orkestrais ir šešis rečitalius, pritariant fortepijonui, kurių iš viso klausėsi per 12 tūkst. žmonių.

Palangoje svečiai atliko Fritz Kreisler, Gabriel Faure, Roland Szentpali, Vladimir Cosma, Vittorio Monti, Georges Bizet bei Palangoje pernai viešėjusio garsaus pučiamųjų muzikos kompozitoriaus iš Didžiosios Britanijos Steven Sparke kūrinius, taip pat gegužę su nauju projektu „Duox“ į festivalį „Amber Wind” atvyksiančio olando Stan Nieuwenhuis kompoziciją. Eufoninikams akompanavo pianistė Dovilė Bagdonaitė.

Nors koncertą Palangoje pora surengė pirmą kartą, Steven prieš gerą dešimtmetį yra lankęsis Lietuvos pajūryje. Tuomet Klaipėdoje surengė meistriškumo dirbtuves. Be edukacijos neapsiėjo ir ši viešnagė, šįkart - „Palangos orkestro“ muzikantams. Meistriškumo dirbtuvėse S. Mead dosniai dalijosi pratimais pirštams ir kvėpavimo lavinimui bei kitomis gudrybėmis, dirigavo ir pats su žmona grojo orkestre. Pasak S. Mead, akivaizdu, jog „Palangos orkestras“ – puikiai vienas kitą girdintis ir jaučiantis kolektyvas, turintis puikų skambesį.

Muzikalioje šeimoje augęs Steven – pučiamaisiais grojo ne tik jo tėvas, bet ir senelis – pirmąjį instrumentą į rankas paėmė būdamas penkerių. Solistas iki šiol pamena su niekuo nesulyginamą laimės pojūtį, kuris jį dar vaiką apimdavo pasitaikius progai žygiuoti gatve šalia orkestro ir rankoje neštis savo mažą juodą dėžutę. Pasak S. Mead, jo tėvas net ir dabar, būdamas jau garbaus amžiaus, kasdien bent keliolika minučių skiria muzikavimui eufonija. Tai, kad muzika išties bus jo gyvenimo kelias, Steven pareiškė dar būdamas mokykloje.

„Kai mokytoja manęs paklausė, kuo aš būsiu užaugęs, pasakiau, kad grosiu eufonija. Tuomet ji tik šyptelėjo, juk aš ir pats nežinojau, nei kur grosiu, nei kaip iš to išgyvensiu, tačiau buvau tikras, kad nieko kito gyvenime veikti nenoriu“, - prisiminė S. Mead.

Steven daug keliauja ne tik gastroliuodamas, vesdamas kūrybines bei meistriškumo dirbtuves, bet ir teisėjaudamas konkursuose. Viename jų ir sutiko savo būsimą žmoną Misą, kone garsiausią eufonininkę Japonijoje, sparčiai populiarėjančią ir Europoje. Abu muzikantai nuoširdžiai stengiasi, kad eufoniją atrastų vis daugiau žmonių. Būtent Steven pastangomis įvairiose šalyse šį instrumentą ir jo galimybes atranda vis daugiau muzikos besimokančių jaunų žmonių, o ugdymo įstaigose kuriasi ištisos eufonijos klasės. Šiuo metu S. Mead yra Šiaurės Karališkojo Muzikos Koledžo Mančesteryje profesorius, taip pat moko keletoje specializuotų Europos ir Japonijos mokyklų.

Nors Palangoje koncertavo pirmąkart, savo charizmą ir simpatiją Lietuvai Steven dovanoja jau daug metų kaip edukatorius ir solistas dalyvaudamas kūrybiniame-edukaciniame projekte „Trakai Fanfare Week“, kur kone kiekvieną vasarą dalijasi savo patirtimi su jaunaisiais muzikantais. Laisva dvasia, atvirumu, gebėjimu bendrauti ir, žinoma, nepakartojamu britišku humoru sužavintis S. Mead Trakuose vadinamas projekto „angelu sargu“. Juo britas pasirengęs būti ir Palangai, besirengiančiai tapti 2020 metų Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato miestu.

„P. n“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas