Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar vartojate vitaminą D?

  • Sveikata
  • 2017-12-01

Valerija ŽALIENĖ:

– Skaičiau, kad vitamino D gali trūkti kiekvienam mūsų, nes negauname pakankamai saulės, kurioje būnant tas vitaminas organizme gaminasi savaime. Tačiau aš nejaučiu jokių simptomų, kad reikėtų bėgti darytis tyrimus ar į vaistinę. Kuo mažiau chemijos, tuo geriau. Kai buvau 5-6 metų, prisimenu, močiutė duodavo duonos plutos pagraužti, giros atsigerti, sakydavo, jose yra vitamino D.

Vytautas ORLOVAS:

– Vartoju – būnu saulėje. Iš pačių medikų lūpų esu girdėjęs, kad vaistinėse perkamo vitamino D organizmas neįsisavina. Tai kam be reikalo gerti? Apskritai aš nesu cheminių preparatų šalininkas, jei įmanoma, stengiuosi apsieiti be jų.

Julija KARNAUSKIENĖ:

– Auginame du sūnus – 2 metų Beną ir 2 mėnesių Jogailą. Berniukams, kad geriau vystytųsi, duoti vitamino D patarė gydytoja, tad vaistinėje perkame aliejinius lašiukus. O štai patys sau gal ir per mažai dėmesio skiriame. Gal taip pat vitamino D turėtume pavartoti? Juolab kad žinome apie jo svarbą organizmui.

Kretingos „Ave medica“ klinikos šeimos gydytojos Silvos MISĖS komentaras:

– Vitaminas D labai svarbus mūsų organizmui. Dėl jo trūkumo apima irzlumas, dirglumas, kaulų, raumenų skausmai, žmogus ima labiau prakaituoti. Įdomu tai, kad tokie pat simptomai ištinka ir perdozavus šio preparato. Taigi patiems pacientams sunku susigaudyti, ar to vitamino trūksta, ar jo perdozuota. Tiesą sakant, perdozuoti įmanoma tik vienu atveju – per daug pavartojus preparato, mat mums, gyventiems šalyje, kurioje nedaug saulės, vitamino D dažniausiai trūksta, su maistu pakankamos normos negauname. Geriausia yra pasidaryti kraujo tyrimą, kuris ir parodys realią situaciją. Pacientui išsityrus gydytojai gali išrašyti „smūginę“ šio papildo dozę vienoje ampulėje. Tokio kiekio, išgerto vienu kartu, pakanka trim mėnesiams, tad vitamino D ampulės ypač tinka užuomaršoms. Priminsiu, kad po ampulę galima išgerti ne daugiau, kaip 3 kartus per metus.

Kraujo tyrimas, be abejo, kainuoja, ne kiekvienas žmogus pajėgus už jį susimokėti. Tokiais atvejais vaistinėse galima pasirinkti ir nereceptinių preparatų – vitamino D kapsulių arba lašiukų. Juos taip pat organizmas normaliai įsisavina, bet vartoti reikia kasdien visą tamsųjį metų periodą iki saulėtos vasaros.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas