Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Norėtume paklausti, ar normalu, jei iškvietus greitąją medicinos pagalbą senjorei, kuriai kraujospūdis – per 200, jaučiasi galvos tirpimas, drebulys, medikų sulaukiama po 50 minučių? Atstumas nuo ligoninės – tik apie 2 km, – problemą iškėlė „Pajūrio naujienų“ skaitytoja Renata (pavardė redakcijai žinoma). – Kyla klausimas, ar betenka prasmės pavadinimas „greitoji pagalba“?

Renata pasakojo, kad savo mamai, kurios kraujospūdis vis kilo, ji blogai jautėsi, greitąją medicinos pagalbą telefonu 112 iškvietė spalio 5 dieną 18.58 val.

„Dispečerė paklausė, kas nutiko, koks adresas, ir iš karto sujungė su medikais. Tada atsiliepusi operatorė, kuri atrodė kažkuo nepatenkinta, paklausinėjo, ar pacientė išgėrė vakarinius vaistus – patvirtinau, kad išgėrė, ir ne tik juos, bet ir papildomus, tačiau jie neveikia, kraujospūdis vis tiek nekrenta. Tuomet mums liepė laukti, dar nugirdau, kaip per pultą ji pranešė mūsų adresą“, – pasakojo Renata.

Skambino antrą kartą

Praėjus 25 min. ir vis nesulaukiant greitosios pagalbos, namiškiai nusprendė skambinti dar kartą, bet šįsyk telefonu 033, nes taip patarė pažįstama medikė, pasakiusi, jog tuomet skambutis sujungiamas tiesiai su Kretingos greitosios medicinos pagalbos tarnyba.

„Atsiliepė kita operatorė. Jos paklausiau, ar negavo mūsų pranešimo, pasakiau, kad kraujo spaudimas vis kyla, o šiuo metu jau yra 212, žmogus blogai jaučiasi, nežinome, ką daryti. Operatorė patarė ligonį paguldyti ir neleisti vaikščioti. Atsakiau, kad ji jau visą valandą taip guli. Tuomet operatorė pasakė, kad visos brigados buvo užimtos, bet ką tik viena atsilaisvino ir jau važiuoja pas mus. Tačiau mes medikų sulaukėme tik dar po 25 min.“, – pasakojo Renata.

Pasak jos, atvykę medikai ligonei dar suleido vaistų, mažinančių kraujospūdį, tačiau ir šie nesuveikė, tad teko vykti į ligoninę.

„Gerai, kad šįkart viskas gerai baigėsi, bet baisu ir pagalvoti, kas per tą laiką galėjo nutikti, – sakė Renata. – Šitaip ilgai laukėme pirmą kartą – visada greitoji medicinos pagalbos pas mus ar kaimynus atvykdavo ilgiausiai per 10 min. Jei būtume žinoję, kad teks laukti taip ilgai, patys būtume mamą atvežę į Priėmimo skyrių, tačiau, matydami, kaip ji blogai jaučiasi, bijojome ją judinti. Kita vertus, jei taip ilgai medikai važiuoja, nes brigadų yra per mažai, ar nereiktų pagalvoti apie jų gausinimą, kad būtų užtikrintas funkcijų vykdymas?“

Atvyko per 8 min. nuo pranešimo gavimo

Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė patvirtino, kad spalio 5 d. 18.58 val. skubios pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad moteriai labai pakilo kraujo spaudimas.

„Bendrojo pagalbos centro operatorė, išsiaiškinusi įvykio adresą ir tai, kas nutiko, nedelsiant perdavė įvykio kortelę į Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties informacinę sistemą ir sujungė pranešėją su Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties dispečere, kuri toliau telefonu aiškinosi situaciją. Taigi, mūsų operatorė veikė kaip numatyta teisės aktuose, reglamentuojančiuose atsakymą į medicininės pagalbos skambučius. Reagavimas į medicininės pagalbos prašymus priklauso greitosios medicininės pagalbos stočių kompetencijai“, – paaiškino V. Juozevičiūtė.

Apie šį atvejį paklaustas Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Vidmantas Jurgaitis „Pajūrio naujienoms“ pateikė informaciją, kad Klaipėdos dispečerinė spalio 5 dieną iškvietimą gavo 18.58 val., o Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos tarnybos brigadai iškvietimą perdavė tik 19.38 val.

„Mūsų medikai atvyko per 8 min. nuo pranešimo gavimo“, – užtikrino V. Jurgaitis.

Iškvietimas nepriskirtinas skubiems

Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, kad tiek skambinant pirmą kartą telefonu 112, tiek skambinant pakartotinai 033, moteris buvo sujungta su jo vadovaujamos įstaigos operatorėmis.

„Eiga buvo tokia: kai greitąją medicininę pagalbą kvietė pirmą kartą, abi Kretingos brigados buvo užimtos. Iškvietimas pagal savo pobūdį buvo priskirtas neskubiems, t.y. pagal teisės aktus, brigada gali būti pasiųsta per 30 min. Turime iškvietimo įrašą: gana ramiai buvo pasakyta, kad kraujospūdis padidintas, tačiau gyvybei jokių pavojingų požymių – traukulių, sąmonės netekimo, paralyžiaus, regėjimo sutrikimų – nebuvo, – kalbėjo R. Juodviršis, paaiškinęs, kad būklės, pagal kurias yra iškvietimai skirstomi į kategorijas, išvardinti teisės aktuose. – Jei būklė būtų buvusi sunkesnė, o Kretingos brigados tuo metu užimtos, brigadą siųstume iš Klaipėdos.“

Laikas neviršytas

R. Juodviršis paaiškino, kad stoties dispečeriai mato brigadų judėjimą sistemoje, ir kai viena Kretingos brigada buvo jau netoli ligoninės, dispečerė nusprendė, kad ši brigada atiduos ligonį į stacionarą, o tuomet ji bus pasiųsta pas laukiančius žmones.

„Kitos Kretingos brigados mašina yra pakeista ir joje nėra įrangos, dėl kurios mes matytume ją savo žemėlapyje. Tačiau mes su ja kontaktuojame mobiliuoju telefonu – dispečerei pranešė, kad ši brigada taip pat buvo užimta“, – sakė R. Juodviršis.

Pasak jo, būtent todėl, kad Kretingos medikams perduotas iškvietimo adresas tik tada, kai viena brigadų atsilaisvino, ir susidaro įspūdis, jog Kretingos greitosios medicinos pagalbos tarnybai pranešimas perduotas daug vėliau.

„Šiuo atveju pagal normatyvus atvykimo laikas nebuvo viršytas. Pagal šio iškvietimo kategoriją brigada turi būti išsiunčiama per 30 min. nuo iškvietimo užregistravimo, dar 10-15 min. ar daugiau gali praeiti, kol ji atvyksta pas ligonį. Į rajono vietoves greitoji medicininė pagalba privalo atvykti per 25 min. nuo jos išsiuntimo“, – teigė R. Juodviršis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas