Lauko krepšinio „5x5“ turnyro antros vietos laimėtoja – „Sanpolos-Baltijos“ komanda (priekyje, šviesesniais marškinėliais) ir bronzos medaliais pasidabinę „Viruso“ krepšininkai su turnyro organizatoriumi Arimantu Mikaločiumi (stovi pirmas iš dešinės).

Pasibaigė lauko krepšinio „5x5“ turnyras, kurį jau trečią kartą suorganizavo Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris Arimantas Mikaločius. Jo paties teigimu, toks turnyras – tai galimybė krepšinio mėgėjams pajudėti, pasportuoti lauke ir tam tikra prasme pratęsti krepšinio sezoną.

Turnyro finale Kretingos miesto stadione dėl III vietos susutiko „Virusas“ su „Daikros“ komanda. Šios komandos jau buvo susitikusios pogrupyje ir po įtemptos kovos tada pergalę šventė „Daikros“ komanda. Varžybos prasidėjo tolimais metimais, abi komandos jau varžybų pradžioje įmetė po tris tritaškius, o pirmojo kėlinio pabaigą geriau sužaidusi „Daikros“ komanda pirmavo 23:17. Antrajame kėlinyje „Viruso“ komanda puikiai atakavo iš toli bei įmetė keturis tritaškius ir antrąjį kėlinį laimi 24:15. Trečiajame kėlinyje „Viruso“ komanda nesumažino tempo mesdama iš tolimų distancijų: vėl – keturi tritaškiai, vėl – 24:18 laimėtas trečiasis kėlinys, ir pirmaujama 65:56. Ketvirtajame kėlinyje vyko įtempta kova, „Daikros“ komandai šiek tiek pavykdavo sumažinti skirtumą, bet į tai „Viruso“ komanda atsakydavo lengvais taškais.

Ketvirtasis kėlinys sužaistas lygiosiomis 20:20, o tai reiškė, kad „Viruso“ komanda iškovojo lauko turnyro bronzos medalius.

Finale susitiko praėjusių metų čempionė „Sanpolos-Baltijos“ komanda su turnyro debiutantais Plungės „Garso impulso“ krepšininkais. Pirmajame kėlinyje „Sanpolos-Baltijos“ komandai labai sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo puikiai pasinaudojo „Garso impulso“ komanda, kuri jau pirmajame kėlinyje įgijo 15 taškų pranašumą – 27:12. Antrajame kėlinyje „Sanpolos-Baltijos“ žaidėjas Linas Markaitis įmetė 15 taškų ir padėjo komandai laimėti kėlinį 25:23. Trečiajame kėlinyje „Garso impulso“ komandos puolimas pradėjo strigti ir per kėlinį krepšininkai įmeta tik 11 taškų, praleidžia 16 taškų, bet po trijų kėlinių išlaiko 8 taškų persvarą – 61:53. Ketvirtajame kėlinyje „Sanpolos-Baltijos“ komanda strigo puolime ir jai per kėlinį pavyko įmesti vos 2 taškus, ir „Garso impulso“ komanda tapo lauko pirmenybių čempione.

Rezultatyviausiu turnyro žaidėju pripažintas Rokas Mažionis – 142 tšk. – iš komandos „Sanpola-Baltija“, geriausiu finalo žaidėju – Ignas Razutis („Garso impulsas“).

Komandas apdovanojo turnyro organizatorius Arimantas Mikaločius ir rajono Savivaldybės tarybos narys Vytautas Ročys. Iš viso turnyre dalyvavo 10 komandų: 8 – iš Kretingos, po vieną komandą iš Klaipėdos ir Plungės. Per turnyrą, kuris prasidėjo birželio 27 d., o baigėsi liepos 29 d., buvo sužaistos 28 varžybos. „Varžybas rengdavome vakarais bei savaitgaliais. Komandų noras žaisti, rungtyniauti tik didėja, tad manau, kad ir kitais metais reikėtų rengti turnyrą. Liūdina tik tai, kad neturime geros lauko aikštelės, kurioje būtų įrengta žaidimui pritaikyta danga, dabar gi turime žaisti ant asfalto. Gerai dar, kad žaidėjai nepatyrė jokių rimtų traumų“, – kalbėjo A. Mikaločius, pasidžiaugęs, kad komandos noriai dalyvauja lauko turnyre ir kad visada atsiranda talkininkų, prisidedančių organizuojant šias varžybas.

---

Finalinių rungtynių rezultatai ir rezultatyviausi žaidėjai

Dėl III v. – „Virusas“ – „Daikra“ – 85:76.

„Virusui“ taškus pelnė: Remigijus Turskis – 17, Simas Endriekus – 16, Arvydas Bružas – 15, Kornelijus Stonkus – 14, Henrikas Kalnius – 10, Raimundas Jucys – 6, Darius Kontrimas – 4; komandai „Daikra“ – Laimonas Remeikis – 27, Justas Grikštas – 25, Mantas Valčiukas – 11, Motiejus Syminas – 7, Martynas Macas – 4, Andrius Steponaitis – 2.

Dėl I v. – „Sanpola-Baltija“ – „Garso impulsas“ – 55:74.

„Sanpolai-Baltijai“ taškus pelnė: Linas Markaitis – 26, Dainius Žvinklys – 12, Rokas Mažionis – 10, Arnas Gudžiūnas – 4, Arimantas Mikaločius – 3; „Garso impulsui“: Ignas Razutis – 19, Ovidijus Kaminskis – 11, Mantas Kazonas – 10, Tomas Domarkas ir Gediminas Jakštas – po 9, Aurimas Zaburas – 5, Vytautas Danys – 4, Žilvinas Kubilius, Valentinas Gadliauskas ir Vytautas Navalinskas – po 2.