Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Išprašė perėjos prie medicinos centro

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-08-01
Netrukus pėstieji iš pietinio Kretingos miesto rajono į Kretingos šeimos medicinos centrą eis saugiai įrengta perėja.

Nors kelininkai šiandieną nėra linkę bet kur rengti pėsčiųjų perėjų, nes jų nebeužtenka pažymėti vien „zebru“ ir kelio ženklu, tačiau Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija, apsvarsčiusi kretingiškių prašymą, nusprendė įrengti dar vieną pėsčiųjų perėją Vytauto gatvėje, ties Kretingos šeimos medicinos centru.

Pacientai rizikuoja gyvybe

Pastatyti perėją žymintį kelio ženklą ties Vytauto g. Nr.65 namu bei įrengti perėją Vytauto ir Statybininkų gatvių sankirtoje buvo nuspręsta, išnagrinėjus Prano Liaučiaus, Statybininkų gatvės seniūnaičio ir pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kretingos skyriaus valdybos pirmininko, prašymą.

„Eismas Vytauto gatve kasmet intensyvėja, ypač dabar, kai, vykstant Žemaitės alėjos rekonstrukcijai, žmonės ja trumpina kelią per miestą važiuodami Klaipėdos link. Pėsčiųjų perėjos Vytauto gatvėje tėra tik dvi – gatvės pabaigoje ir prie sankirtos su Telšių gatve. O prieš metus, kai duris atvėrė Kretingos šeimos medicinos centras, pacientai, ateinantys iš pietinio miesto kvartalo, ją kerta bet kur, rizikuodami savo sveikata bei gyvybe“, – rašte Savivaldybei motyvavo P. Liaučius.

Perėjos pageidauja „Bočiai“

Kretingos kelių tarnybos viršininką pavaduojantis Vidas Bartkevičius iš pradžių skeptiškai reagavo į šį prašymą: „Perėjai nebeužtenka „zebro“, būtina sutvarkyti infrastruktūrą, o tai kainuoja nemažus pinigus. Be to, žmonės pageidauja, kad darbai būtų atlikti greit, vos ne tuoj pat, kai paprašė. Manau, kad toje Vytauto g. vietoje nėra intensyvaus eismo, – pats P. Liaučius ten gyvena ir nori asmeninių patogumų“.

Jis priminė, jog įrengiant pėsčiųjų perėjas, galioja konkrečios taisyklės: perėja turi būti ne tik pažymėta, bet ir apšviesta, o kelio bortai nuleisti, kad gatvę galėtų kirsti ir neįgalieji, ir mamos su vežimėliais. Tačiau V. Bartkevičiui paprieštaravo komisijos narys Antanas Puodys: „Laučiaus gi „Bočiai“ prašo – žmonėms iš to kvartalo būtų patogu ateiti ne tik į medicinos centrą, bet ir sutrumpinti kelią per J. Pabrėžos gatvę į kultūros centrą“. Jam pritarė ir pietinėje miesto pusėje gyvenantis bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorės pavaduotojas Valerijonas Černeckis.

Kretingos miesto seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė taip pat sutiko, kad perėja reikalinga: „Atsirado gydymo įstaiga – naujas traukos centras, ir pacientams tikrai bus patogiau vaikščioti. Tie, kurie atvažiuojame į centrą, nesuprantame pėsčiųjų poreikių“.

Renovuojant Vilniaus gatvę, greta bažnyčios nebeliks viena šalia kitos netikslingai įrengtų pėsčiųjų perėjų.

Įrengs iškilią perėją

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus vadovas Ričardas Kačinas siūlymui pritarė tik su sąlyga, jei toje vietoje būtų įrengta iškilioji perėja, vadinamoji plato, kaip yra prie mokyklos-darželio „Pasaka“.

Tam, kad prie medicinos centro tikslingiausia įrengti plato, pritarė ir Saugaus eismo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis bei vicemerė Danutė Skruibienė. „Stengtumėmės įrengti kuo greičiau“, – patvirtino P. Černeckis.

„Pagal naujus reikalavimus, saugi perėja privalo būti apšviesta, nes tamsiu paros metu ir eiti, ir važiuoti neapšviesta perėja yra pavojinga. Antra vertus, kelyje reikalingas abipusis supratimas ir pagarba. Pėstieji turi įsivertinti, ar saugu, nes būna, kad nė nepasukę galvos žengia per gatvę, užsimaukšlinę ant galvos gobtuvus ir dar kalbėdami telefonais, – tvirtino pareigūnas. – Vairuotojas taip pat privalo sulėtinti greitį, bet nuo lakstūnų, kurie nepaiso šio reikalavimo, gelbsti perėja su paaukštinimu“.

Kretingoje perėjų – per daug

R. Kačinas taip pat priminė, jog pėstieji nenusižengia Kelių eismo taisyklėms nė šiandien, pereidami Vytauto gatvę ties sankirta su Statybininku gatve: nesant perėjos, pėstysis privalo įsitikinti, kad yra saugu, ir tuomet kirsti gatvę tiesiai pagal kelkraščio liniją.

R. Kačinas pastebėjo, jog anksčiau perėjos atsirasdavo keliuose vos ne prie kiekvieno svarbesnio objekto, nes užtekdavo perėją pažymėti „zebru“ ir kelio ženklu. „Lietuvos keliuose pernai buvo atliktos revizijos: Klaipėdoje pusė perėjų jau panaikinta, nes jos nebuvo įrengtos tinkamai, arba pėstieji jų nepaiso ir eina ten, kur jiems patogiau“, – tvirtino R. Kačinas.

Kretingos miestą revizija aplenkė, tačiau, pareigūno manymu, pas mus taip pat yra per tankiai įrengtų perėjų, tarkim – prie DNB banko ir „Špitolės“. Vykdant Vilniaus gatvės rekonstrukciją, bus sprendžiama, kur tikslingiausia įrengti perėjas, kad jos būtų saugios.

---

Pėsčiųjų judėjimą sankryžose reglamentuoja Kelių eismo taisyklių 42 punktas:

Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas