Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vizitas į Rumuniją

  • Mums rašo
  • 2017-06-23
Mokinių darbas „Raluca Ripan“ profesinės mokyklos laboratorijoje.

Kretingos rajono švietimo centras sėkmingai įgyvendina tarptautinio Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Sveikata – mūsų ateities garantas“ veiklų vykdymą. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Lietuvoje įvyko pirmasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos ir Lietuvos.

Šią gegužę Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus IX jaunimo klasės mokiniai Benas Svirnelis ir Lukas Šauklys, projekto koordinatorė Aurelija Jedenkienė ir anglų kalbos mokytoja Eglė Bugenytė dalyvavo nuo 2016 m. rugsėjo startavusio tarptautinio Erasmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ mokymo/si vizite Rumunijoje. Pagrindinis vizito tikslas – įgyti žinių apie sveiką maistą bei formuoti sveikos mitybos įgūdžius, patobulinti užsienio kalbos žinias ir bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius.

Mobilumo veiklos vyko Kluž-Napokos mieste – tai antras pagal dydį Rumunijos miestas. Programą rengė ir veiklas organizavo partneriai iš „Raluca Ripan“ profesinės mokyklos. Pagrindinis savaitę trukusios veiklos tikslas – susipažinti su sveikos mitybos ypatumais. Mokiniai pristatinėjo namuose parengtą informaciją apie tradicinius sveikus maisto patiekalus, gamino, degustavo ir vertino nacionalinius skirtingų šalių valgius. Praktinių užsiėmimų metu mokėsi nustatyti, kiek kalorijų reikia žmogui per dieną, atsižvelgiant į žmogaus amžių, lytį, fizinį aktyvumą. Dirbdami laboratorijoje skaičiavo maisto produktų ir patiekalų kaloringumą, atliko bandymus. Projekto dalyviams labai patiko šalies tradicinio patiekalo gaminimas. Centro mokiniai gamino skaniuosius šaltibarščius, kuriais liko sužavėti visi projekto dalyviai. Šis tradicinis lietuviškas patiekalas buvo puikiai įvertintas visų dalyvių.

Centro dalyviai „Turda Salt Mine“ druskų kasykloje.

Visą savaitę mus lydėjo karštas ir drėgnas Rumunijos oras. Į Rumuniją atvykome šeštadienį, todėl turėjome laiko apžiūrėti įspūdingą ir svetingą Kluž-Napokos miestą ir jo apylinkes, nes, vykdant tarptautinius projektus, labai svarbu pažinti tautos kultūrinį paveldą. Sekmadienio rytą startavo suplanuotos projekto veiklos. Mokiniai bei mokytojai iš 3 skirtingų šalių – Ispanijos, Lietuvos, Italijos – vyko į druskų kasyklą „Turda Salt Mine“, kurioje klausėsi įdomaus gido pasakojimo apie kasyklos atsiradimo bei įkūrimo istoriją, druskų poveikį žmogaus organizmui. Druskų kasykloje apie 120-300 metrų gylyje po žeme yra įrengtos įdomios žaidimų bei atrakcionų aikštelės, telkšo įspūdingas ežeras (gylis – 8 m, druskingumas – 260g/l). Kasykloje tvyro ryški nežemiška šviesa. Tą pačią dieną lankėmės Dumbravos vienuolyne, kuris yra įsikūręs kalnuose. Vienuolynas skendi įvairiaspalvėse gėlėse ir visus užburia kvapais, ramybe bei nuostabia, jaukia aplinka.

Pirmadienį mūsų šalies atstovų laukė svetingas „Raluca Ripan“ mokyklos atstovų sutikimas. Mokykloje mus pasitiko jaunuoliai tautiniais rūbais, kurie pavaišino duona ir druska. ,,Raluca Ripan“ mokykloje Skyriaus mokiniai Lukas Šauklys bei Benas Svirnelis anglų kalba papasakojo projekto dalyviams apie gimtą šalį Lietuvą, Kretingos miestą bei supažindino su krašto kultūra ir tradicijomis. Kiekvienos dienos veiklos buvo suplanuotos nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro. Grožėdamiesi Kluž-Napokos miestu, dalyvavome visose veiklose, bendravome, gilinome užsienio kalbų žinias. Pasibaigus numatytoms projekto veikloms, mokiniai sugrįždavo į svetingas rumunų šeimas, kuriose turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Rumuniją ir tuo pačiu pagilino anglų kalbos įgūdžius. Centro mokiniai džiaugėsi, kad, gyvendami rumunų šeimose, galėjo susipažinti iš arčiau su šeimų tradicijomis ir gyvenimo būdu. Ketvirtadienį visų laukė itin smagus ir nuotaikingas vakaras: ragavome tradicinių rumunų patiekalų, gardžiavomės sveikais šalies saldumynais. Vėliau patraukėme į tarptautinį atsisveikinimo vakarėlį, kuris vyko šokių klube. Visus projekto dalyvius sužavėjo įspūdinga vakaro programa: tautiniai šokiai, tradicinis čigonų šokis bei kitos veiklos, į kurias įsitraukė dalyviai. Išvyka į Rumuniją tapo neįkainojama patirtimi mokiniams. Jie turėjo galimybę pabuvoti tarptautinėje aplinkoje, įgyti žinių apie sveiką maistą, formuoti sveikos mitybos įpročius, pagerinti užsienio kalbų, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Nesvarbu, kokioje šalyje mes gyvename, tačiau, turėdami teisingai suformuotus mitybos įgūdžius, galime stiprinti savo sveikatą, rinkdamiesi sveiką gyvenimo būdą.

Projekto metu užsimezgė graži draugystė tarp mokinių bei mokytojų, kuri, tikimės, tęsis dar ilgai. Kitas susitikimas įvyks šių metų lapkričio mėnesį Italijoje.

Eglė BUGENYTĖ

Mokytoja


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas