Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos rajono tarybos Švietimo komiteto nariai turėjo progos įsitikinti, ar pasiteisino sprendimas į vieną įstaigą – Kretingos rajono švietimo centrą – sujungti Kretingos rajono pedagoginę psichologinę tarnybą, Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą bei Kretingos rajono pedagogų švietimo centrą. „Kas pasikeitė?“, – antradienį per išvažiuojamąjį posėdį teiravosi Švietimo komiteto nariai, bet jie iš Švietimo centro darbuotojų išgirdo ne tik jų veiklos apžvalgą, bet ir prašymų skirti papildomų etatų.

Rajono tarybos Švietimo komiteto nariai apsilankė Kretingos rajono švietimo centro naujoje bibliotekoje.

Švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė pateikė duomenis, kad sujungus tris įstaigas į vieną, per metus buvo sutaupyta 44 tūkst. 977 eurų, tačiau šie pinigai panaudoti įsteigiant naujas darbo vietas psichologams – 1,5 etato.

Psichologai aktyviai dirba ne tik Švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriuje, tačiau taip pat reguliariai lankosi rajono švietimo įstaigose – ten poreikis gauti jų pagalbą vis auga, tad A. Mazeliauskienė įsitikinusi, kad būtina įstaigai skirti dar vieną papildomą psichologo etatą. Naujas darbuotojas sumažintų krūvį psichologui, kuriam šiuo metu tenka lankytis 9 rajono švietimo įstaigose ir tai, kad jis čia tegali pasirodyti kas savaitę ar dvi, neleidžia kilusių psichologinių problemų mokyklose išspręsti taip greitai, kaip norėtųsi.

Be to, nuo rugsėjo 1 dienos iš Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus Švietimo centrui yra perduota funkcija organizuoti olimpiadas ir konkursus, tačiau už šį darbą papildomai pinigų ar darbuotojo neskirta. Švietimo centro darbuotojų teigimu, apskritai jų pareigybės aprašas ir taip nuolat plečiasi, tačiau atlyginimai tebėra tokie, kokie buvo nustatyti ekonominės krizės metu.

Dar viena problema – Valstybės kontrolė rekomendavo skirti 0,5 etato ugdymo karjerai specialistui, kuris koordinuotų visus mokyklose šiuo klausimu dirbančius specialistus.

Psichologų poreikis auga

Artimiausiame tarybos posėdyje bus pateiktas sprendimo projektas dėl rajono švietimo įstaigų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus nustatymo. Tad Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila siūlė dar suspėti ir šį projektą pakoreguoti – prie šiuo metu numatytų 27,5 pridėti dar vieną ar pusantro etato.

„Vedėjau, ką jūs apie tai pasakysite Savivaldybės tarybai? Sakys, kas čia atsitiko: mes jungėme dėl to, kad būtų sutaupyta, o sutaupymo praktiškai nėra ir etatai vėl didinami. Greitai vienos įstaigos krepšelis bus didesnis negu buvusių trijų atskirų įstaigų. Suprantu, kad ūkvedys ir sekretorius yra ne tas pats kas socialinis pedagogas ar psichologas, bet kai tai reikės išaiškinti rajono tarybai, turėsite problemų“, – kalbėjo rajono tarybos Švietimo komiteto narys Darius Petreikis.

Tačiau vicemerė Danutė Skruibienė, kuri taip pat yra Švietimo komiteto narė, priminė, jog dabar padėtis yra pasikeitusi nuo to laiko, kuomet buvo įstaigos jungiamos. „Pasikeitė požiūris į vaiko teises ir vaiko globą, šie klausimai yra labai „užaštrinti“. Dabar vaikų iš šeimų paimama kur kas daugiau, darželiuose mokoma atpažinti smurtą, todėl daugiau ir šeimų, kurioms reikalinga psichologinė pagalba. Pritarčiau, kad būtų įvestas papildomas etatas psichologui – tokia mano nuomonė, bet spręsti turės taryba, – kalbėjo D. Skruibienė. – Ir tikrai nemanau, kad dėl to, jog padidinome psichologų etatų, mes nesutaupėme, kad nėra ekonominio naudingumo.“

„Sutaupytus pinigus išleidome psichologui, kuris duoda naudos žmonėms“, – tokios pačios nuomonės buvo ir A. Sungaila.

Siūlo specialistą perkelti iš Švietimo skyriaus

Tačiau Švietimo komiteto narė Dalia Martišauskienė ragino neskubėti su siūlymais, o labiau išanalizuoti situaciją – kvietė svarstyti: galbūt įstaigai labiau reikalingas ne psichologas, o specialistas olimpiadų ir konkursų organizavimui. „Viena svarbi sritis, kurią dabar perleidžiate – olimpiadų ir konkursų organizavimas. Tai gal Savivaldybė jau modeliuoja ir sprendimą iš Švietimo skyriaus duoti specialistą šiai komandai? Jai reikia rankų“, – sakė D. Martišauskienė, teigdama, kad konkursų ir olimpiadų organizavimas yra atsakinga sritis ir reikalaujanti vos ne tiek pat darbo, kiek egzaminų organizavimas.

Tačiau A. Sungaila su tuo nesutiko – konkursų ir olimpiadų nėra tiek jau daug, kad dėl tokio menko darbo krūvio Švietimo skyrius galėtų atiduoti ir savo specialistą. Tam pritarė ir D. Petreikis, tačiau vis dėl to jis laikėsi nuostatos, kad pinigai turėtų keliauti paskui perduodamą funkciją. Be to, D. Petreikis suabejojo, ar iš viso buvo prasminga konkursų ir olimpiadų organizavimą atimti iš Švietimo skyriaus.

Tad neradus vienos nuomonės, Švietimo komiteto nariai sutarė šiuo klausimu susitikti dar kartą – ne tik pakalbėti su Švietimo centro darbuotojomis, bet ir išanalizuoti jų pareigybių aprašus, kitus dokumentus. Švietimo komiteto pirmininkės Jūratės Laučiūtės siūlymu, tuo pačiu bus išanalizuota ir Švietimo skyriaus struktūra bei darbo krūvis.

Per išvažiuojamąjį rajono tarybos Švietimo komiteto posėdį buvo apžiūrėtos patalpos, kurios pertvarkytos ir renovuotos, kuomet į vieną įstaigą buvo sujungtos iki tol atskirai veikusios Kretingos rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras bei Kretingos rajono pedagogų švietimo centras.

Trūksta transporto

Švietimo komiteto nariai turėjo progos išgirsti ataskaitas, kokias veiklas Švietimo centras įvykdė per pastaruosius 9 mėnesius, kai jis dirbo jau kaip reorganizuota įstaiga. Skyrių vadovės gana išsamiai apibūdino Centro veiklos sritis – pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, suaugusiųjų ir jaunimo mokymą, pedagoginę psichologinę pagalbą, turizmo informaciją bei neformalųjį suaugusiųjų švietimą.

„Seniau mes tik pasisveikindavome, o dabar gyvename kaip viena šeima, kurią telkia bendros išvykos, bendros tradicijos, labiau vienas kitą pažįstame, todėl žinome, į ką galime kreiptis pagalbos, labiau tarpusavyje susiejamos skyrių veiklos“, – paklausta, kokios naudos davė įstaigų sujungimas, sakė A. Mazeliauskienė, atkreipusi dėmesį ir į tai, kad bendrai ir ūkiškiau tvarkomos patalpos, sprendžiamos turto valdymo ir priežiūros problemos.

„Man atrodo, mes čia truputėlį žiūrime tiesmukiškai ir aritmetiškai: ką sutaupysime, o ką jau sutaupėme. Bet mano galva, pirmas dalykas yra ne piniginis, o tai, ar įstaiga dirba efektyviai, ar yra atliekamos visos funkcijos, kurias vykdė trys įstaigos. Jeigu darbo efektyvumas yra didesnis ir buvusių įstaigų ryšiai susiliejo, tapo vienu kumščiu – tai yra teigiamas ir sveikintinas dalykas, – sprendimo racionalumu neabejojo Švietimo komiteto posėdyje taip pat dalyvavęs Kretingos rajono meras Juozas Mažeika. – Tik man turizmas prie šios įstaigos panašėja į balną karvei – ši sritis, mano galva, turi būti atskirta. Turizmo informacijos centras ateityje turi tapti viešąja įstaiga, kuri pasiūlytų daugiau paslaugų ir galėtų pati užsidirbti.“

Sureaguodamas į A. Mazeliauskienės išsakytą problemą, kad Švietimo centras neturi transporto, tad darbuotojai privesti darbo reikalais naudoti savus automobilius, tenkindamiesi tik tuo, kad atlyginama už kurą, J. Mažeika sakė: „Neturėkite iliuzijų, kad kiekvienai įstaigai steigsime vairuotojų etatus ir kursime autobusų parkus. Yra Savivaldybėje Bendrasis skyrius, kuris turi mašinas – prašome rašyti poreikius, kada, kur ir kaip jums reikia važiuoti, o mes pasistengsime, kad būtų kas nuvežąs. Savivaldybės mašinos yra ne merui, ne administracijai, o visų darbui.“ A. Mazeliauskienė išdėstė ir kitas ūkines problemas: reikalinga suremontuoti laiptus, antrojo aukšto patalpas bei tas, kuriose kurta atvira jaunimo erdvė, nusidėvėjęs ir įvažiavimas į pusrūsį, o jei iš pastato būtų iškeldinti kariai savanoriai – atsirastų vietos relaksacijos kambariui. Be to, direktorės manymu, būtų naudinga įrengti vaizdo kameras, nes pastatas, stovintis reprezentacinėje miesto vietoje, kenčia nuo vandalų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas