Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dainomis ir šokiais įveikę negalią

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-06-09

Šventojoje, prie sveikatos centro „Energetikas“, jau aštuntąkart buvo surengta Tarptautinė dainų ir šokių šventė „Nepalikim su negalia vienų“, į kurią atvyko 24 šalies kolektyvai bei svečių iš Vokietijos. Tradiciškai ši folkloro šventė buvo skirta neįgaliųjų integravimui skatinti, o tuo pačiu – ir Tautinio kostiumo metams paminėti bei jos sumanytojui choreografui Stanislovui Vaitkevičiui atminti.

Koncerto programą papuošė Stanislovo Vaitkevičius sūnėno Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos choreografo Pauliaus Vaitkevičiaus vadovaujama folkloro grupė „Pupa“.

Anot šiųmetinio festivalio organizatorės viešosios įstaigos „Elijos vėjarožės“ vadovės Ritos Matulevičienės, šiuo renginiu siekiama į dainų ir šokių kolektyvus integruoti kuo daugiau neįgalių žmonių, parodyti, kad ir sergantis žmogus gali būti aktyvus, taip pat, kaip ir sveikieji, dalyvauti saviveikloje.

Todėl ir į festivalį jo rengėjai kviečiasi visų amžių bei socialinių grupių – vaikų, studentų, senjorų, neįgaliųjų – kolektyvus. Šventė, prasidėjusi Šventosios katalikų bažnyčioje šv. Mišiomis už sergančiuosius, tęsėsi prie sveikatos komplekso „Energetikas“ – gausi dalyvių virtinė, vilkinti tautiniais drabužiais, su dainomis patraukė per visą miestelį.

R. Matulevičienė tvirtino, jog pirmasis surengti šį festivalį Šventojoje ėmėsi garsus šalies choreografas, šokių kūrėjas, daugelio festivalių organizatorius ir garbingiausio Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimo „Aukso paukštės“ nominantas S. Vaitkevičius. Jis pats gana ankstyvame amžiuje – būdamas vos 38-erių – susirgo Parkinsono liga ir Kaišiadoryse įkūrė Parkinsono liga sergančiųjų savitarpio pagalbos grupę.

„Kai Stanislovas pradėjo važinėti į Šventąją, jis ir „Energetike“ ėmė mokyti čia sveikatos besisemiančius žmones šokti ir savo pavyzdžiu rodė, jog viskas yra įmanoma. Reikia tik labai stipriai norėti‘, – kalbėjo R. Matulevičienė.

Folkloro šventė buvo skirta neįgaliųjų integravimui skatinti.

Jos žodžiais, ankstesniais metais S. Vaitkevičius šį festivalį rengdavo Rumšiškėse, tačiau po jo mirties prieš dvejus metus „Energetikas“ perėmė iniciatyvą, tapęs ir festivalio globėju. Už šio festivalio organizavimą šalies Premjeras Saulius Skvernelis organizatoriams atsiuntė padėką.

Festivalyje dalyvavo ir S. Vaitkevičiaus sūnėnas Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos choreografijos mokytojas Paulius Vaitkevičius su vaikų grupe „Pupa“ bei Aloyzo Žilio vadovaujamas Kretingos trečiojo amžiaus universiteto moterų vokalinis ansamblis „Svajonių aidas“.

Neįgaliojo vežimėlyje į šventę atvykusi Klaipėdos apskrities žmonių su fizine negalia Alternatyvaus meno centro vadovė Jolanta Starodubcevienė tikino, jog neįgalūs žmonės su didele meile prisimena S. Vaitkevičių ir prašo, kad jo pradėtas darbas būtų tęsiamas būtent Šventojoje.

„Su neįgaliais Klaipėdos žmonėmis kuriame ir rengiame parodas. „Energetike“ ir susipažinau su Stanislovu, – jis išsyk paliko itin energingo ir charizmatiško žmogaus įspūdį. Buvo žiema, ir su centre tuo metu apsistojusiais žmonėmis smagiai „vijome žiemą iš kiemo“ – choreografas mažais žingsneliais susikaupęs mokė žmones liaudies šokių ir žaidimų. Parkonsonu sergantį žmogų reikia gaudyti iš akių, garsų, kuomet jis susikoncentravęs, o Stanislovas net sunkai sirgdamas sugebėdavo uždegti kitus šokiui“, – prisiminimais pasidalijo 52-jų J. Starodubcevienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas