Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jau du mėnesius viedokameras, kuriomis filmuojamos viešosios Kretingos miesto ir rajono erdvės, stebi ne policijos budėtojai, o Savivaldybės samdomi darbuotojai. Šiuo metu jų pastebėtus bei užfiksuotus teisės pažeidimus aiškinasi ir administracines baudas pažeidėjams skiria policijos pareigūnai, tačiau gali būti, kad visai netrukus ir šią funkciją perims Savivaldybė, taip įgydama dar vieną šaltinį savo biudžetui papildyti.

Vyriausiasis operatorius Antanas Juškėnas teigė, kad didžiausias dėmesys sutelkiamas viešosios tvarkos pažeidimams, apie kuriuos nedelsiant informuojamas budintis policijos ekipažas

Vyriausiasis operatorius Antanas Juškėnas pasakojo, kad per balandžio mėnesį buvo nustatyta apie 180 pažeidimų ir didžiausia jų dalis – už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

„Nors mūsų prioritetas yra viešosios tvarkos pažeidimai – pirmiausiai turime sureaguoti, matydami, kad kažkas viešoje vietoje girtauja, mušasi ar kitaip netinkamai elgiasi. Žmogus gatvėje turi jaustis saugiai“, – paaiškino A. Juškėnas, kuris turi panašios darbo patirties, mat anksčiau dirbo apsaugos policijoje.

Anot jo, kai sureaguoti reikia nedelsiant – iš karto į vietą kviečiamas policijos ekipažas. Jei padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas – fiksuojama data, laikas, padaromos fotonuotraukos ir visa tai vėliau perduodama policijos pareigūnams, nagrinėjantiems administracinių nusižengimų bylas.

Vaizdo kokybė – gera

„Videokameras galima sukioti įvairiomis kryptimis, o vaizdą taip priartinti, kad galiu matyti ir kokią knygą skaito ant suolo atsisėdęs žmogus“, – linksmai pasakojo A. Juškėnas.

Jo teigimu, videokamerų vaizdą operatoriai stebi ir dienomis, ir naktimis, o jei žmogus ir nesėdėtų prie monitoriaus, archyve yra saugomas nufilmuotas vaizdas, kurį kartais paprašo pateikti policijos pareigūnai, tiriantys nusikalstamas veikas.

A. Juškėnas pasakojo: nors dar miesto videokameras stebi palyginti neseniai, tačiau jau žinomos vietos, kurios, atrodytų, viliote vilioja pažeidėjus. Viena jų – Darbėnuose, kur sekmadieniais net ir esant tuščiai automobilių stovėjimo aikštelei, žmonės transportą rikiuoja ant šaligatvio.

Pats būdamas Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas, A. Juškėnas prisipažįsta, atkreipiantis dėmesį į tuos vairuotojus, kurie užima neįgaliesiems skirtas vietas, tam neturėdami teisės.

Ši problema aktuali ir A. Juškėno kolegoms, nes vykdant socialinę misiją, įsidarbinti operatoriais, stebinčiais videokameras, galėjo tik negalią turintys asmenys.

Siūlo perimti ir protokolų rašymą

„Miesto saugumas yra ne tik policijos, bet ir Savivaldybės rūpestis. Todėl Kretingos rajono savivaldybė ir finansavo videokamerų įsigijimą, o jų vaizdo stebėjimas buvo perduotas policijai. Tačiau po reorganizavimo komisariate neliko budėtojų dalies, todėl Savivaldybei teko organizuoti viešųjų paslaugų pirkimą ir samdyti darbuotojus – mes jiems neatlygintinai suteikėme dalį patalpų, o mūsų pareigūnai juos apmokė, rodydami praktinius pavyzdžius, kaip atpažinti ir fiksuoti pažeidimus. Kiek domėjausi, šie operatoriai šauniai darbuojasi, daugiausiai yra nustatoma Kelių eismo taisyklių pažeidimų“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas, kuris įsitikinęs, kad Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai ateityje galėtų rašyti ir protokolus už videokameromis užfiksuotus administracinius pažeidimus, pavyzdžiui, Kelių eismo taisyklių pažeidimus, šiukšlinimą, šunų vedžiojimą, nesilaikant taisyklių ir pan.

„Jei protokolą išrašo policija, bauda iš pažeidėjo išieškoma į valstybės biudžetą, kas irgi nėra blogai. Tačiau jei protokolą išrašo savivaldybės specialistai – bauda keliauja į miesto biudžetą“, – teigė A. Pužauskas.

Kretingos rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė teigė, kad ši idėja yra jau apsvarstyta rajono vadovų ir jų vertinama palankiai. „Tačiau šiuo metu Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriuje yra tik vienas žmogus, atsakingas už administracinius nusižengimus, ir jam vienam viską aprėpti būtų sudėtinga. Todėl manome, kad tą skyrių reiktų plėsti“, – teigė D. Skruibienė.

Planuoja įsigyti dar 6 videokameras

Anot jos, Savivaldybė neatsisako planų ir plėsti videokamerų tinklą – 6 videokameras buvo bandyta įsigyti per bendrą Lietuvos ir Latvijos projektą. „Pritrūko tik pusės balo ir negavome finansavimo. Tačiau dabar klaidas išsitaisėme ir vėl dalyvaujame antrajame to paties projekto kvietime su tuo pačiu prašymu. Gegužės pabaigoje paaiškės, ar šįsyk gausime finansavimą. Jeigu ir nepavyks – videokameras planuosime įsigyti iš rajono biudžeto, nes akivaizdu: jos yra labai reikalingos, padeda užtikrinti saugumą ir tvarką viešosiose vietose“, – kalbėjo D. Skruibienė.

Pagal projektą norima įsigyti ir įrengti po vieną videokamerą: Šventosios – Klaipėdos gatvių žiedinėje sankryžoje, esančioje ties autobusų stotimi; ties Klaipėdos ir Briedžio gatvių žiedine sankryža; kelyje Šiauliai – Palanga ant viaduko bei Vydmantų gyvenvietėje, ties susikirtimu su Gintaro gatve; taip pat – prie vadinamojo trečiojo tvenkinio maudyklos ir Jokūbavo gyvenvietėje.

Šiuo metu videokameros įrengtos Kretingos Rotušės aikštėje, kuri stebima iš 4 pusių, vaikų žaidimų aikštelėje prie pirties, vasaros estradoje, Darbėnuose ir Salantuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas