Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kasdienybę pagražina spalvos ir garsai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-04-04
Jaunosios dailininkės su savo mokytoja (iš kairės): Greta Venslauskaitė, Ingrida Taujanskienė, Gabija Gembutaitė ir Neda Varpukauskaitė.

Į Salantų meno mokyklą viena po kitos atskrieja geros žinios: kovo pabaigoje Vilniuje surengtame XIII nacionaliniame Jono Švedo konkurse laureatėmis tapo kanklininkės Emilija Budrytė ir Gabrielė Drungilaitė, o Baltarusijoje ir Japonijoje įvykusiuose tarptautiniuose tapybos ir grafikos konkursuose sėkmė lydėjo mokytojos Ingridos Taujanskienės ugdytines Gabiją Gembutaitę, Gretą Venslauskaitę ir Nedą Varpukauskaitę.

Paveiksluose vaizdavo gamtą

Nė viena šių ugdytinių dar nežino, ar savarankišką savo gyvenimo kelią kada nors sies su muzika arba daile, tačiau, pasibaigus pamokoms Salantų gimnazijoje, jos skuba į šį garsų ir spalvų pasaulį ir yra įsitikinusios, jog prie instrumento ar molberto leidžiamos valandos – pačios prasmingiausios.

G. Gembutaitė jau dabar galėtų nebevarstyti meno mokyklos durų – šią ugdymo įstaigą ji baigė, tačiau nenumaldomas noras tobulėti antrus metus skatina mokytis papildomai.

Baltarusijoje, Minske, įvykusiam tarptautiniam konkursui, kurio tema „Savo žemėje“, iš viso buvo atsiųsti 11 tūkst. 924 jaunųjų dailininkų darbai iš 36 šalių, tarp jų – Lietuvos, Latvijos, Azerbaidžano, Argentinos, Armėnijos, Vokietijos, Izraelio, Tailando, Baltarusijos, Bulgarijos, Kanados, Kinijos, Malaizijos, Lenkijos, Vengrijos, Turkijos, Kazachstano, Serbijos, Singapūro, Slovėnijos, Slovakijos, Uzbekistano, Tadžikistano, Ukrainos, Kroatijos, Čekijos, Irano, Bosnijos ir Hercegovinos, Kirgizstano, Makedonijos, Moldovos, Gruzijos, Indijos, Rusijos ir Rumunijos.

Komisija laureatais pripažino 426 autorių darbus, iš jų 160 įvertinti laureato diplomais ir medaliais, 109 – laureato diplomais, 157 – diplomais.

Konkurso padėkas pelnė 2 tūkst. 265 jaunųjų dailininkų darbai. Apdovanojimai šalis pasieks iki šių metų liepos 1-osios. Už išradingus gamtovaizdžius jų sulauks ir salantiškės Gabija – medalio ir laureatės diplomo, o Neda – laureatės diplomo.

G. Venslauskaitė laureate tapo Japonijoje įvykusiame tarptautiniame konkurse.

„Nupiešiau keturių metų laikų grožį ir save, sėdinčią bei svajojančią apie atostogas“, – šypsojosi paskutiniuosius metus meno mokyklą lankanti moksleivė, kuriai pačiai labiausiai patinka vasara.

Gabrielė Drungilaitė (kairėje) ir Emilija Budrytė prisipažino, jog prasmingiausios jų laisvalaikio valandos – prie kanklių.

Pakerėjo kanklės

Vilniuje, Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje įvykusiam nacionaliniam Jono Švedo konkursui, kuriame dalyvavo 220 mokinių ir studentų, grojančių tautiniais muzikos instrumentais, E. Budrytę ir G. Drungilaitę parengė Salantų meno mokyklos direktorė kanklių mokytoja Silvija Piluckienė bei vyresnioji koncertmeisterė Jekaterina Samulionienė. Mergaitės varžėsi atskirose grupėse ir abi pelnė laureačių diplomus.

Šeštus metus grojančiai Gabrielei pavyko, kaip pati sakė, melodingas, išraiškingas kompozitoriaus J. Švedo kūrinys „Ramunėlės“, Volfgango Amadėjaus Mocarto „Menuetas“ bei Konstantino Šachanovo „Dedikacija“. Šiame, kas dvejus metus vykstančiame nacionaliniame konkurse, kuriame pagal nuostatus privaloma atlikti vieną šio kompozitoriaus, taip pat klasikos arba baroko epochų, o trečią kūrinį galima pasirinkti laisvai, Gabrielė dalyvavo ir laureatės diplomą pelnė antrą kartą.

„Kanklės mane tarsi užbūrė nuo to laiko, kai Salantų meno mokykloje jomis grojant pamačiau kitą mergaitę. Paprašiau mamos ir mane leisti mokytis. Lig šiol labai džiaugiuosi, kad turiu tokį mielą užsiėmimą. Kai groju, nepastebiu, kaip prabėga laikas“, – atviravo Gabrielė.

O trečius metus kanklių specialybės besimokančią Emiliją šį liaudies instrumentą pasirinkti paskatino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pirmakursė sesuo Rūta, prieš tai taip pat baigusi Salantų meno mokyklą, studijavusi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. J. Švedo konkurse sesės dalyvavo abi, tik Emilija – jaunesniųjų grupėje. Sėkmę mergaitei atnešė J. Švedo „Upokšnis“ bei Monikos Durbin „Preliudas“. Balandžio 8 d. E. Budrytė ir meno mokyklos antrokė kanklininkė Austėja Mikaločiūtė rengiasi dalyvauti respublikiniame konkurse „Skambiosios stygos“, įvyksiančiame Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje, o balandžio 28-ąją su ansambliu vyks į šiemet Šilutėje organizuojamą liaudies muzikos festivalį „Trimitatis“.

Samanta Gagilaitė (kairėje) bei Aistė Slušnytė – vieno konkurso diplomantės, kito – pirmosios vietos laimėtojos.

Pripažinimas vainikuoja atkakliausius

Pasak direktorės, Salantų meno mokykloje mokosi 146 mokiniai, kanklėmis groja 6 mergaitės. Populiariausia – chorinio dainavimo specialybė, mokykloje suburta didelė ankstyvojo ugdymo vaikų dailės ir muzikos grupė, gausus akordeonistų skyrius – per 10 mokinių, toks pat būrys mokosi fortepijono, yra grojančių pučiamaisiais – trimitu, saksofonu. Ugdytiniai per metus dalyvauja daugiau kaip 40-je konkursų bei festivalių ir iš maždaug 30-ies grįžta laimėtojais.

Mokytojos Sigutės Kryžauskienės vadovaujamas akordeonistų orkestras ir akordeonistų trio – Žygimantas Jokubavičius, Lukas Rozgus ir Arnas Toliušis – XVI Žemaitijos ir Klaipėdos krašto jaunųjų akordeonistų konkurse, įvykusiame Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, skirtingose kategorijose tapo II vietos laimėtojais, orkestras, kuriame muzikuoja dešimt III-VI klasių mokinių, praėjusį šeštadienį Vilniuje įvykusiame tarptautiniame akordeonistų konkurse užėmė III vietą.

„Džiaugiamės duetu Samanta Gagilaite bei Aiste Slušnyte. Šios mokytojos J. Samulionienės ugdomos mokinės diplomantėmis tapo tarptautiniame Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkurse Utenoje, be to, kovo pradžioje pirmąją vietą laimėjo VI Klaipėdos krašto muzikos ir meno mokyklų fortepijoninių ansamblių festivalyje-konkurse „Muzika sujungia mus“ Plungėje, o dabar entuziastingai ruošiasi respublikiniam konkursui „Skambinu su draugu“, kuris balandžio 28 d. įvyks Elektrėnuose“, – džiaugėsi S. Piluckienė.

Anot jos, pagyrimo verti ir Žemaičių krašto vaikų ir moksleivių dainų festivalyje „Skambioji daina“ dalyvavęs jaunučių vokalinis ansamblis, vadovaujamas mokytojos Almos Jazbutienės, bei solistė Laura Dobrovolskytė, kurią paruošė mokytoja Vita Baužytė, skirtingose amžiaus kategorijose pelnę trečiąsias vietas. O sekmadienį Salantų meno mokyklos jaunučių ir jaunių chorai dalyvavo Vilniuje įvykusiame moksleivių chorų festivalyje „Dainų mozaika“, turėjo progą padainuoti vienoje gražiausių salių – Šv. Kotrynos bažnyčioje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas