Nuvilnijo Kretingos rajono salės fubolo pirmenybių finalinės kovos, po kurių paaiškėjo I ir II lygos prizininkai. Abiejų lygų finalinės rungtynės sulaukė daugybės žiūrovų, o intrigos netrūko iki pat finalinio teisėjo švilpuko.

Rajono salės futbolo I lygos nugalėtojai ir prizininkai: „Kretingos grūdai“ (priekyje) – I v., „Veltūnas“ (stovi kairėje) – II v. ir „Topoliai“ (III v.).

Pirmos lygos finale susigrūmė du vienas kitą puikiai pažįstantys varžovai, grupių etapo nugalėtojai ,,Veltūnas“ ir ,,Kretingos grūdai“. Finalines rungtynes sėkmingiau pradėjo ,,Veltūno“ futbolininkai, kurie 8-ąją susitikimo minutę jau buvo priekyje 2:1, bet I kėlinį 4 įvarčiais be atsako baigę ,,Kretingos grūdai“ persvėrė svarstykles savo naudai 2:5. Prasidėjus II kėliniui po Mindaugo Vičiulio įvarčio ,,Kretingos grūdai“ pirmavo ir 6:2, bet besibaigiant II kėliniui ,,Veltūnas“ sušvelnino skirtumą iki minimalaus 7:8, o ,,Kretingos grūdų“ pergalę įtvirtino vartininko Raimundo Alseikos realizuotas baudinys 7:9.

Po rungtynių ,,Kretingos grūdų“ komandos vadovas pats du įvarčius finale pelnęs Andrius Lukauskas, komentuodamas finalines rungtynes, teigė: ,,Antrą kartą šį sezoną rajono futbolo pirmenybių finale susitikome su ,,Veltūno“ komanda. Kaip ir tikėjomės, varžybos prasidėjo aukšta sparta, pirmiesiems pasižymėti pavyko varžovams, tačiau neilgai trukus išlyginome rezultatą. Pirmo kėlinio pabaigoje išnaudojus keletą varžovų klaidų mums pavyko išsiveržti į priekį. Antrame kėlinyje varžovams suaktyvinus puolimą, teko gerokai paplušėti ginantis. Įvarčiais keitėsi abi komandos, tačiau pirmame kėlinyje įgytą persvarą mums pavyko išlaikyti, dėl to ir pasiekėme pergalę. Esu dėkingas savo komandos nariams ir varžovams už puikų žaidimą“.

Vienas ,,Veltūno“ komandos vadovų Hermanas Jucius teigė, kad jo komanda eina gera linkme: ,,Mūsų komanda susibūrė daugmaž 2003-iasiais, ir nuo to laiko, prie komandos prijungus ir užauginus komandos narių sūnus, sugebėjome nuo III lygos nukeliauti iki pat I lygos prizininkų“.

Jis priminė, kad komandoje užaugo ir didele paspirtimi tapo Vilius Kazlauskas, Artūras bei Aurimas Anužiai bei daugelis kitų. Paklausus, ko pritrūko iki pergalės, pašnekovas atviravo: ,,Vienintelis dalykas, kurio šiandien pritrūko, buvo tik sėkmė, taktiškai, mano nuomone, sužaidėme geriau už varžovus“.

Šios komandos savo santykius aiškinosi ir Kretingos rajono salės futbolo taurės varžybose ir tąkart pergalę panašiu rezultatu 8:7 taip pat šventė ,,Kretingos grūdų“ komanda, bet taurės varžybų grupių etape pergalę 10:6 iškovojo nė karto nepralaimėję ,,Veltūno“ futbolininkai.

Rungtynėse dėl Kretingos aukščiausios lygos bronzos tarp ,,Topolių“ ir SK ,,Grafas“ netrūko įtampos iki pat susitikimo pabaigos. Po I kėlinio rezultatu 4:3 priekyje buvo ,,Topoliai“, kurie 8-ąją II kėlinio minutę pirmavo dviem įvarčiais (8:6), bet 22-ąją minutę Valdas Trakys išlygino rezultatą ir komandoms teko savo laimę išbandyti baudinių serijoje, kurioje sėkmingiau mušė ,,Topolių“ komanda, iškovojusi bronzos medalius. ,,Topolių“ komandos vadovas Rimantas Macius po pergalės neslėpė džiaugsmo: ,,Mano nuomone, šitas pasiekimas mūsų komandai yra puikus rezultatas. Į daugumą varžybų, palyginti su varžovais, negausiai tesusirinkdavome, bet komandoje vyrauja puiki harmonija tarp jaunimo ir veteranų, kas ir padėjo pasiekti šitą laimėjimą“.

Rajono salės futbolo II lygos nugalėtojai ir prizininkai: (nuotr. iš kairės) „HBH-„Malūnų kaimas“ – I v., „Kartena“ – II v., „Vydmantai“ – III v.

Antros lygos finale susitiko ,,HBH-„Malūnų kaimo“ ir ,,Kartenos“ komandos, ir nors po I kėlinio 4:3 priekyje buvo karteniškiai, II kėlinyje po dviejų Stasio Brazausko įvarčių ,,HBH-„Malūnų kaimo“ futbolininkai persvėrė rezultatą savo naudai ir, nugalėję varžovus rezultatu 9:5, užtikrintai iškovojo aukso medalius. Vienas nugalėtojų komandos žaidėjų Gintaras Šeirys po finalinių rungtynių teigė: ,,Komandos devizas – ,,Mes galime daugiau“. Futbolą kartu pradėjome žaisti nuo jaunystės, o dabar esame jau veteranai, jauniausiam žaidėjui 34-eri, o vyriausiam 49-eri metai“. Jis teigė, kad pergalę nulėmė meistriškumas ir patirtis: ,,Salės futbolas yra žaidžiamas pirmiausia galva, o ne kojomis. Pasiektas rezultatas yra bendras klubo įdirbis. Su komanda daug žaidėme įvairiuose turnyruose užsienyje, ne kartą teko susitikti su pajėgiais varžovais“.

Kaip ir I lygos finale, rungtynėse dėl II lygos bronzos prireikė baudinių serijos: po I kėlinio rezultatu 2:1 priekyje prieš ,,Vydmantus“ buvo jaunieji Kretingos sporto mokyklos (SM) futbolininkai, bet 21-ąją minutę vydmantiškiams pavyko išlyginti rezultatą, o baudinių serijoje stipresni pasirodė labiau patyrę vydmantiškiai.

---

Rungtynių rezultatai

I lyga.

Dėl V vietos – „Kurmaičiai“ (V v.) – „Sporto mokykla“ (VI v.) – 5:9 (3:4; Giedrius Černeckis, Erikas Gedvilas – po 2, Mantas Elzbergas – 1; Edvinas Andrijauskas – 6, Gražvydas Steckys – 2, Donatas Anužis – 1).

Finalas. Dėl III vietos – SK „Grafas“ – „Topoliai“ – 6:6 (3:4; po baudinių – 8:9; Arūnas Mažonas, Valdas Trakys – po 2, Juozas Serapinas, Vaidotas Pazdrazdis – po 1; Tautvydas Jankavičius, Juozas Kaliniauskas – po 2, Dovydas Macius, Ramūnas Grikšas – po 1; baudiniai – Valdas Trakys, Juozas Serapinas; Audrius Tolis, Ramūnas Grikšas, Tautvydas Jankavičius); dėl I vietos – „Veltūnas“ – „Kretingos grūdai“ – 7:9 (2:5; Artūras Anužis – 4, Žilvinas Lukošius – 2, Aurimas Anužis – 1; Žybartas Ringys, Mantas Mažionis, Andrius Lukauskas – po 2, Raimondas Alseika, Mindaugas Vaičiulis, Simonas Vaičius – po 1).

Rezultatyviausi žaidėjai: Kazimieras Mažionis („Kretingos grūdai“) – 22, Žilvinas Lukošius („Veltūnas“) – 20, Ramūnas Grikšas („Topoliai“) – 18.

Naudingiausi komandų žaidėjai: Mindaugas Vaičiulis („Kretingos grūdai“), Marius Ruginis („Veltūnas“), Tautvydas Jankavičius („Topoliai“), Vitalijus Kvietkauskas (SK „Grafas“), Edvinas Andrijauskas („Sporto mokykla“), Mantas Elzbergas („Kurmaičiai“) ir Egidijus Žukauskas („Slėnis“).

Geriausias I lygos vartininkas – Raimondas Alseika („Kretingos grūdai“).

II lyga.

Finalas. Dėl III vietos – „Sporto mokykla-2001“ – „Vydmantai“ – 3:3 (2:1; po baudinių – 7:8; Vaidotas Gedvilas – 2, Rokas Šipalis – 1; Jurgis Adomaitis – 2, Deividas Kumpis – 1; baudiniai – Vaidotas Gedvilas, Rokas Šipalis, Gražvydas Steckys, Regimantas Dunauskas; Rolandas Bružas, Jurgis Adomaitis, Mantas Salys, Deividas Kumpis, Kazys Knieža); dėl I vietos – HBH-„Malūnų kaimas“ – „Kartena“ – 9:5 (3:4; Stasys Brazauskas – 3, Artūras Drakšas, Sigitas Beniušis – po 2, Egidijus Bucevičius, Egidijus Martinkus – po 1; Karolis Kaubrys, Martynas Mikalavičius – po 2, Valdas Valančius – 1).

Rezultatyviausi žaidėjai: Sigitas Beniušis (HBH-„Malūnų kaimas“) – 24, Giedrius Kubilius (HBH-„Malūnų kaimas“) – 21, Gražvydas Steckys (SM-2001) – 14.

Naudingiausi komandų žaidėjai: Artūras Drakšas (HBH-„Malūnų kaimas“), Martynas Mikalavičius („Kartena“), Marius Čeponas („Vydmantai“), Gražvydas Steckys (SM-2001).

Geriausias II lygos vartininkas – Erikas Mockus (HBH-„Malūnų kaimas“).