Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Besidalinanti žiniomis, kaip pasiekti sielos ir kūno harmoniją

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-03-10

„Būkite sveiki ir stiprūs“, – kiekvieną mėnesį Kretingos rajono laikraščio „Pajūrio naujienos“ skaitytojams linki Regina Domarkienė, kuri jau kelerius metus yra rubrikos „Pelėdos kertelė“ autorė ir sumanytoja. Šioje rubrikoje ji dalinasi patarimais, kaip šiuolaikinis žmogus, skirdamas dėmesio bei laiko sau ir savo sveikatai, gali pasiekti sielos ir kūno harmonijos.

Kretingiškė Regina Domarkienė, su skaitytojais bendraujanti Pelėdos slapyvardžiu, jau kelerius pastaruosius metus dalinasi įgytomis žiniomis bei asmenine patirtimi, kaip išsaugoti sveikatą ir gyventi darnoje su savimi bei kitais.

„Aš labai vertinu galimybę dalintis ta patirtimi ir žiniomis, kurią esu sukaupusi per daugelį metų. Man svarbu, kad žmonės tobulėtų dvasiškai, stiprėtų fiziškai, būtų sveiki ir gyventų santarvėje su savimi bei aplinka“, – teigė Pelėdos – išminties simbolio – slapyvardį pasirinkusi R. Domarkienė, kaskart su skaitytojais besidalinanti pamokančiomis situacijomis – taip suteikiama atgaivos sielai – ir konkrečiais patarimais, kaip stiprinti fizinį kūną – juk nuo to, kiek būsime stiprūs, priklauso ir mūsų savijauta, gera sveikata.

– Koks yra Jūsų pačios gyvenimo būdas? Nuo ko prasideda Jūsų diena ir kuo ji baigiasi? Ar mankštinatės, kokias taikote vandens procedūras, kaip maitinatės, kad visą dieną būtumėte žvali ir gerai jaustumėtės?, – paklausėme R. Domarkienės.

– Mano diena prasideda nevienodu laiku – jo nenusistatau. Bet prabudusi visada, dar gulėdama lovoje, padėkoju Kūrėjui už suteiktą dieną ir už tai, kad ji bus pats geriausias mano gyvenimo momentas. Palinkiu visiems laimės – visam Pasauliui, visai Visatai,  pamankštinu pirštus, pamasažuoju, padarau keletą tempimo pratimų. Jau atsisėdusi būtinai padarau keletą lėtų tempimo judesių kaklui. Ne kasdien, bet kelis kartus per savaitę,  darau mankštą pagal japonų profesoriaus K. Niši  sistemą. Tai – unikalūs paprasti pratimai, pakeičiantys  bėgiojimą. Tiesiog gulint ant grindų kartą-du papurtomos rankos ir kojos, kas pakeičia pusę valandos bėgiojimo lauke bei stuburo slankstelių manualinę terapiją – atstatymą natūraliu būdu į vietą. Vandens procedūros – paprastos: nekarštas dušas, užbaigiant vėsesniu, bet nelabai šaltu vandeniu. Prieš pradėdama praustis visada mintyse pakalbu su vandens angelu: prašau jo padėti apvalyti mano kūną  nuo fizinės ir energetinės taršos, užbaigusi procedūrą padėkoju.

Iš ryto geriu keletą stiklinių pašildyto vandens – jei turiu, geriau šaltinio. Pakalbu prieš tai su vandeniu, mintyse paprašau jo padėti man turėti, ko norisi, – pavyzdžiui, harmonijos, sveikatos ar ko kito, padėkoju jam. Apie 11 val.  geriu apelsinų sulčių arba  arbatą – citrina, medus ir vanduo, apie 12 val. darau vaisų kokteilį – bananas, obuolys, džiovintos datulės ar slyvos ir panašiai, sutrinu ir lėtai suvalgau.

– Prieš kiek laiko susidomėjote sveika gyvensena, kokia mintis, arba filosofija, sudaro jos pagrindą?

Susidomėjau prieš kokius 27-erius metus. Prie to atvedė suvokimas, kad vaistai man nepadeda – vis sirguliuodavau, o ir nuo vaikystės nebuvau stiprios sveikatos... Buvau tikinti į  Dievą, ir jis man atsiuntė mintis apie kitokį kelią – apie kelią, kaip išmokti padėti sau,  ir, jei kas priima pagalbą, kitiems taip pat perduoti tą žinojimą.  Nueitas pažinimo kelias – įdomus, prieš tuos 27-erius metus tapau vegetare, badaudavau, maudydavausi lediniame vandenyje,  visada dariau mankštą ir gyvenau be ypatingų poreikių lankytis pas gydytojus. 

– Kodėl mūsų visuomenėje dar yra daug skepticizmo, kai kalbama apie netradicinius gydymo ir gydymosi būdus?

– Todėl, kad žmonės dar mažai  gauna žinių, kokios galingos ir kuriančios yra žmogaus mintys, kas  iš tikrųjų yra žmogus, kas ir kaip veikia  jo kūną.  Kai žmogus neturi žinių, kaip sau padėti, jį sukausto vidinė baimė, o tada jau ieškoma pagalbos iš šalies, geriami vaistai. Aš – ne prieš gydytojus  ar vaistus. Būna kritinių atvejų, kai tokios pagalbos reikia. Tačiau natūralios gyvensenos,  harmoningo požiūrio į pasaulį reikėtų vaikus mokyti nuo mažens, jau darželiuose. Mokyti paprasčiausio dalyko – tarpusavio darnos su visais ir savimi, išmokyti tiesiog mylėti, o ne mylėti už kažką.

– Kaip žmogus turėtų save nuteikti prieš imdamasis netradicinės medicinos gydymosi būdo?

– Nuteikti  savęs nereikia. Tai ateina savaime, kaip poreikis, o tada, santarvėje su savimi, ir bus viskas paprasta. Nereikia versti savęs lįsti į ledinį vandenį, jei to nesinori, ir jei netinka mankšta, reikia paieškoti tokios, kuri patiks. Nėra vienodo recepto visiems.

– Sveikatai palaikyti, atsistatyti po ligos, skaitytojams nuolat pateikiate koncentracijos į skaičius metodus. Kaip susidomėjote šiomis koncentracijomis, kaip jos atsirado Jūsų gyvenime. Kokie atsiliepimai žmonių, kurie tas koncentracijas išbandė, o kokia yra asmeninė patirtis?

– Visada norėjau atrasti tokias savipagalbos priemones, kurios būtų paprastos ir visada su manimi, kurioms nereikia specialių produktų, vaistų ar kitokių priemonių. Taip prieš 7 metus ir atsirado mano gyvenime informacija apie akademiko Grigorijaus Grabovojaus, tarp kitko, turinčio mediko išsilavinimą knygas. Nuorodą apie jas man atsiuntė medikė akių gydytoja iš Krymo. Taip ir panirau studijuoti šį mokymą, taikyti praktikoje. Pajutau, kad tie metodai veikia tik pozityviąja linkme. Atsirado daug asmeninės patirties ir tvirto žinojimo, tai metodai, kurie veikia, – juos tik reikia turėti atminty. Akademiko G. Grabovojaus pateikti sveikatos metodai labai paprasti ir jie ypatingi tuo, kad tuo pačiu metodu galima ir sveikatą atstatyti, ir gyvenimo įvykius pakeisti iš negatyvo į pozityvą. Pavyzdžiui, koncentracija į dešinės rankos rodomojo piršto galiuką laikant apie 30 min. ir mintyse galvojant apie tikslą, kurio jūs siekiate, galima labai greitai pajausti, kaip viduje viskas keičiasi, stabilizuojasi, jei tikslas buvo sveikatos atstatymas į normą. Jei tikslas, pavyzdžiui, buvo išlaikyti egzaminą, tai atlikus koncentraciją atsiras vidinė ramybė, o tai reiškia, jog dvasiniame lygmenyje egzaminas jau išlaikytas, ir realybėje tai įvyks be streso.

Buvo įdomus ir džiugus atvejis, kai viena „Pajūrio naujienų“ laikraščio skaitytoja man paskambino ir papasakojo, kad taikė koncentraciją į piršto galiuką, mintyse kartodama, kad loterijoje telefono numeriu 1634 išlošia tam tikrą sumą pinigų, ir per pusmetį jinai tikrai tiek išlošė. 741 – tai skaičių eilė, kuri tinka visiems – ir svarbiems, ir nelabai svarbiems – gyvenimo atvejams. Šita skaičių eilė tinka ir nuo onkologijos, ir lėktuvo skrydžio metu skrydžiui harmonizuoti, ir pinigų sumai materializuoti. Svarbu mintyse pasakyti, kokią užduotį jūs norite atlikti koncentruojantis į šią skaičių eilę. Pavyzdžiui: mintyse ištariate užduoties tikslą – sveikata norma – ir mintyse kartojate 741 apie 5 minutes ir ilgiau, kiek jums norisi, galite dainuoti tuos skaičius ar rašyti ant lapelio.

– Ką be koncentracijų dar taikote savo gyvenime bei patardama kitiems?

– Jei prašo patarimo apie mitybą, tai ir patariu dėl jos, jei nori gydytis lytėjimu, tai pasidalinu patirtimi, kaip tai daryti pačiam sau.

– Daug dėmesio per išmintingus pasakojimus skiriate dvasiniam žmogaus ugdymui. Kokios, Jūsų nuomone, yra didžiausios mūsų visuomenės bėdos – ir fizine, ir dvasine prasme?

– Nevadinčiau to bėdomis, o gal tik žmogaus, kaip asmenybės, lėtoku tobulėjimo greičiu. Įsisenėję įpročiai – savi ir priprasti, ir keisti jų nesinori. Bet dieviškasis planas, vedantis kiekvieną žmogų tobulėti, artėti prie tikrosios žmogiškosios esybės, galinčios per savo mąstymą bei suvokimą tobulinti ir gražinti, bet negriauti, šį nuostabų pasaulį, palies kiekvieną, ir ypač dabar, kai vyksta kvantinis Planetos perėjimas į kitą lygmenį.

---

Reginos Domarkienės sveiko valgio receptai

Avižiniai paplotėliai

Reikės viso grūdo avižinių miltų (yra pirkti prekybos centruose), saulėgrąžų sėklų, obuolių, vandens, druskos, medaus. Užmaišyti vidutinio tirštumo tešlą iš avižinių miltų ir vandens. Įberti sumaltų saulėgrąžų – 1 valg. šaukštą 100 g avižinių miltų, įberti truputį druskos ir smulkiai supjaustytus obuolius. Palaikyti apie 20 min., jei reikia – dar įpilti vandens, kad būtų vidutinio tirštumo tešla. Jeigu turite plokščią ketaus keptuvę, tai kepti be riebalų kaip blynelius, kol apkeps. Jeigu neturite, tai kepti ant nedidelio kiekio lydyto sviesto. Valgyti šiltus su medumi.

Grikių košė su moliūgais

Reikės 200 g grikių kruopų, 100 g vidutinio stambumo kubeliais pjaustyto moliūgo, 1 vidutinės morkos, sutarkuotos burokine tarka, 0,5 vidutinės galvutės smulkinto svogūno, druskos pagal skonį, lauro lapelių, 1 arb. š. krapų sėklų. Kruopas nuplauti, suberti į vandenį, sudėti visas daržoves, prieskonius ir užkaisti. Kai užvirs, virti ant lengvos ugnies apie 8-10 min. ir palikti dar 10 in. Brinkti uždengtame puode. Skanu košę valgyti įsipylus kanapių aliejaus. Kas jo nemėgsta, gali košę paskaninti sviestu.

Burnočio sėklų košė

Jai išvirti reikės 200 g smulkiai pjaustytų šviežių bulvių ir 5 valgomųjų šaukštų (galima ir daugiau) burnočio sėklų (jų būna pirkti prekybos centruose, specializuotose prieskonių parduotuvėse). Pirmą kartą verdant reikia žinoti, kad sėklos turi specifinį kvapą, jos nėra sugedusios. Viską užpilti vandeniu, kad tik vos apsemtų ir virti uždengus, kol išvirs, vandens nenupilti. Įberti druskos pagal skonį ir sutrinti rankiniu trintuvu (grūstuvu). Jeigu gavosi per kieta masė, tai galima truputį atskiesti virintu šiltu vandeniu (pieno nepilti). Galima valgyti su daržovių salotomis, labai skanu su grietine.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas