Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Degindami žolę padegė pastatą

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-21

Darbėnuose degė ūkinis pastatas ir keliolika arų nenušienautos pernykštės žolės. Gaisro, kilusio Velykų išvakarėse, metu nudegė dalis ūkinio pastato ir jame buvęs senas šienas. Žala – tūkstantis litų.

Ugniagesiai nustatė, kad ugnis į pastatą persimetė nuo degančios žolės. Šalia gyvenantys žmonės tvirtino, kad prie apleisto ūkinio pastato dažnai suvažiuoja jaunimas, todėl neatmetė galimybės, kad gaisras galėjo kilti dėl numestos nuorūkos.

Ugniagesiai nustatė, kad ūkinis pastatas Darbėnuose užsidegė nuo kažkieno neatsargiai ar tyčia uždegtos žolės. Ugnis sunaikino dalį pastato, išdegė keliolika arų žolės.

Įvykio vietoje buvęs Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas pastebėjo, kad yra daug pastatų, kurie paliekami be priežiūros, o teritorijos nešienaujamos. Todėl tokiose vietose paprastai kyla dvigubi gaisrai – dega žolė ir pastatai. Taip nutiko ir Darbėnuose.

Ugniagesiai primena, kad:

- degančią žolę geriausia gesinti ne vandeniu, o parankinėmis priemonėmis. Paprastai tai yra vadinamasis plaktuvas – gumos gabalas, pritvirtintas prie koto. Degančią žolę galima gesinti ir žaliomis šakomis, geriausiai spygliuočių medžių;

- leidžiama deginti tik sausą žolę, nendres, nukritusių medžių lapus, šiaudus, sugrėbtus į nedideles krūvas ne arčiau 30 m nuo pastatų. Ugniavietę būtina užgesinti užpilant ją vandeniu arba smėliu. Draudžiama deginti ražienas, nenupjautą ir nesugrėbtą žolę, javus. Negalima deginti sugrėbtos žolės, esant sausrai;

- durpingų pievų deginimas užtraukia 150 – 300 Lt baudą. Miško padegimas arba nerūpestingas elgesys su ugnimi jame baudžiamas 500 – 1000 Lt bauda piliečiams ir 1000 – 2000 Lt bauda pareigūnams. Sausos žolės, nendrių, nukritusių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant reikalavimus baudžiamas 50 – 400 Lt bauda piliečiams ir 100 – 500 Lt bauda pareigūnams. Už ražienų, nenupjautų ir nesurinktų žolių, nendrių, javų, kitų žemės ūkio kultūrų deginimą skiriama 100 – 500 Lt bauda piliečiams ir 200 – 600 Lt bauda pareigūnams;

- gamtosaugininkai primena, kad deginant žolę sudega vabalai, paukščiai, paukščių lizdai. Todėl nustatyta metodika, pagal kurią skaičiuojama ir žala gamtai.

Praėjusią savaitę Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo centro pasitarime buvo aptartos priemonės dėl žolės deginimo. Ugniagesiai kartu su gamtosaugininkais ir kitų institucijų darbuotojais rengia reidus. Sudaryta mobili grupė iš Savivaldybės darbuotojų. Ši grupė gali taikyti teisines priemones drausminant pažeidėjus, vertinti gaisrų padarinius.

Šiemet rajone žolė pirmą kartą degė balandžio 8 d. Iki šiol ugniagesiai žolę jau gesino aštuonis kartus. Išdegę plotai – nuo kelių arų iki vieno hektaro.

Ūkininkas, kurio žemėje bus rasta nudeginta žolė, už tą plotą tiesioginių išmokų negaus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas