Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Tarp Vilniaus ir Baublių

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2007-12-28
Politikas, Seimo narys Virginijus Domarkas

tvirtina: kad ir kokių pokyčių būtų tolimesnėje karjeroje, jo namai visada buvo ir bus Baubliuose. Nes čia – paties ir žmonos Zitos rankomis išpuoselėta sodyba, čia – geri kaimynai, kurie, kaip sakoma, sykiu ir džiaugsme, ir varge. Naujuosius metus būtent Baubliuose sutiksiantis Seimo narys Baublių nevadina provincija. “Provincialumas – tai, ką neleistino demonstruoji aplinkiniams. Paprastumas ir aukštų valdininkų, ir politikų sluoksniuose yra didelė vertybė, o išpuikimas ir susireikšminimas būtent yra suprantamas kaip provincialumas”, - įsitikinęs pusketvirtų metų darbo patirtį didžiojoje politikoje turintis Seimo narys.

Seimo narys Virginijus Domarkas ir jo žmona Zita sako, kad jie išmokę gyventi naujomis sąlygomis – tarp Vilniaus, kur dirba Virginijus, ir Baublių, kur liko gyventi Zita.

Ką Seimo nario gyvenime pakeitė darbas Parlamente? Toli – nuo namų Baubliuose, nuo daugelį metų įprastos aplinkos. Ir kaip sekasi išlaikyti ryšį šeimoje, kada į savus namus sugrįžtama tik savaitgaliais? Kaip jaučiasi Seimo nario žmona Zita, kuri dideliuose namuose – likusi viena su anyta, nes iš namų išvažiuoja ne tik vyras: sūnus Vygintas – jau vedęs ir gyvena Vilniuj, sostinėje studijuoja ir duktė Ineta.

“Išleisti iš namų vaikus ir išleisti vyrą – du skirtingi dalykai, - teigė Zita Domarkienė. – Tai, kad namus palieka vaikai, yra įprasta. O vyro reikia mokėti laukti, reikia mokėti jį gerbti. Kad jis visada norėtų sugrįžti į savo namus”. Moteris prisipažįsta: per du bendrus gyvenimo su Virginijumi dešimtmečius jos nelydėjo tokie gyvenimo pokyčiai, kokių ji sulaukusi per pastaruosius ketverius metus.

Vyras tapo Seimo nariu, sūnus – vedė, duktė pradėjo studijuoti, ji pati pakeitė darbą. Ir dar – visa, kas iki tol buvo elementaru, atgulė ant jos pečių.

“Per tuos pusketvirtų metų – jau tiek laiko Virginijus dirba Seime – įgijau didesnį pareigos namams jausmą: žinau, jog reikia patikrinti, ar užrakintos durys, ar gerai veikia krosnis, ar šuo – pašertas, ar lygintuvas – išjungtas… Viskas atrodo taip elementaru, bet tik tada, kai rūpesčius daliniesi dviese”, - kalbėjo Zita Domarkienė, kuriai ir savaitės dienos įgijo naują prasmę: ketvirtadienis iš jų – džiugiausias, nes ji pradeda laukti savo žmogaus, o pirmadienis – liūdnyn, nes tomis dienomis Virginijus išvyksta į Vilnių, į darbą Seime.

Tačiau Zita Domarkienė linkusi kalbėti ne tik apie liūdesį, kuris aplanko, pasiilgus sutuoktinio. Ji sakė, kad per Virginijaus darbo Seime metus ji įgijo ir naujos patirties: gausybė renginių, gausybė naujų žmonių, šalia kurių tenka susivokti, kaip priklauso elgtis moteriai ir kaip – vyrui. “Išmokau rengtis, pasipuošti, išmokau patylėti ten, kur reikia, išmokau to etiketo, kurio prireikia lankantis ambasadose, europinio lygio renginiuose”, - apie pokyčius savo gyvenime kalbėjo Zita Domarkienė.

Seimo narys gi patvirtino, jog žmona jam labai daug kuo padeda. “O svarbiausia – bendraujant daug ką paperka Zitos paprastumas. Aš ne visada sugebu pakalbėti apie visiškai paprastus, pavadinkime – moteriškus dalykus, kurie vienaip ar antraip žmonėms rūpi”, - pripažino Seimo narys.

Seime Virginijus Domarkas užima dvi pozicijas: jis yra Europos saugumo bendradarbiavimo parlamentinės asamblėjos Lietuvos delegacijos vadovas ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas.

“Dirbdamas Seime supratau – sau nebepriklausau. Nebepriklausau ir šeimai. Iš esmės esu praradęs asmeninį gyvenimą – jaučiu, kad mane žmonės stebi net ir paprasčiausiose situacijose, tarkim, kad ir parduotuvėje”, - apie darbo ir gyvenimo detales būnant Seimo nariu kalbėjo Virginijus Domarkas.

Jis per pusketvirtų darbo Seime metų pateikė 51 įstatymo projektą, 35 nutarimų projektus, 63 įstatymų pasiūlymus. Beveik 100 proc. visa tai pasiekė savo tikslą.

“Aš labai norėčiau, kad žmonės suprastų, jog į Seimą ėjau atlikti realių darbų. Ir tai galima padaryti tik esant pozicijoje. Darbo Seime prasmė – atsakomybė už valstybę, ir populistiniai dalykai man nepriimtini”, - teigė Virginijus Domarkas, kuris be visa kita dar patiria didžiulę laiko stoką.

Bet laiko stoka išmokė vieno labai svarbaus dalyko – gerai planuoti turimą laiką.

Vien kelyje tarp Vilniaus ir Baublių Seimo narys yra nuvažiavęs apie 150 tūkst. km. Neturi Seimo narys ir laisvų savaitgalių – jam, kaip politikui, tenka nuolat dalyvauti įvairiuose žmonių susibūrimuose, renginiuose, sutikimuose. “Žmonės įsivaizduoja mūsų, Seimo narių, privilegijas, o iš tiesų tenka labai daug dirbti”, - sakė Virginijus Domarkas.

Jis pripažino, kad iš pradžių, apsigyvenus Seimo viešbutyje, buitis buvusi sunki. Būta ir liūdnų vakarų, nuo kurių gelbėjo ne būrys žmonių, o ramūs pasisėdėjimai vienumoje.

Abu – Zita ir Virginijus Domarkai – sakė turį kuo pasidžiaugti: vaikams sekasi mokslas, abu vaikai, siekdami finansinės nepriklausomybės, anksti pradėjo dirbti. “Nepraradome ir tikrų draugų. Tiesa, atsirado politinių draugų, tačiau jie ištikimi tiek ilgai, kiek ilgai užimi kokį nors postą”, - pripažino Virginijus.

Jo intensyvaus gyvenimo minusas yra tas, kad šiek tiek jis su žmona nutolo nuo giminių, kuriems ne kartą teko būti ir gyvenimo ramsčiais. Bet, kaip mano Zita ir Virginijus Domarkai, giminės to nutolimo nevadina išpuikimu ir puikiai supranta, kodėl taip yra.

“Mes nežinome, kas mūsų laukia ateityje. Todėl gyvename šios dienos jausmais, šios dienos rūpesčiais ir noru sutarti tarpusavyje”, - kalbėjo Zita ir Virginijus Domarkai, išmokę gyventi naujomis sąlygomis – tarp Vilniaus ir Baublių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas