Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Švelnėjant karantino apribojimams, vis daugiau žmonių prie jūros ateina ir darbo dienomis.

Nors karantinas Lietuvoje dar neatšauktas, Palanga švelnina su juo susijusius draudimus: nuo gegužės 11 dienos atšaukiamas kovo 30-ąją įsigaliojęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, kuriuo buvo uždrausta karantino metu fiziniams ir juridiniams asmenims teikti apgyvendinimo paslaugas Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.

Atšaukė draudimą

Nuo gegužės 11 dienos Palangoje bus vėl galima teikti apgyvendinimo paslaugas – tokį sprendimą priėmė balandžio 29 d. posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija.

Praėjus dviem savaitėms po karantino Lietuvoje įvedimo, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu nuo kovo 30 dienos buvo uždrausta karantino metu fiziniams ir juridiniams asmenims teikti apgyvendinimo paslaugas Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Šis draudimas nebuvo taikomas apgyvendinimo paslaugų teikėjams, kurių patalpos, esant poreikiui, pagal sutartį su Palangos miesto savivaldybės administracija yra naudojamos asmenims izoliuoti.

Pažeidėjams paskirtos baudos

„Draudimas teikti apgyvendinimo paslaugas Palangoje įsigaliojo nuo kovo 30-osios vidurnakčio. Kaip laikomasi šio draudimo, kontroliavo policijos pareigūnai ir Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai“, – po Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio „Pajūrio naujienoms“ sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.

Nuo kovo 31-osios iki balandžio pabaigos kurorto policijos pareigūnai ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistai iš viso sulaukė per 60 pranešimų apie galimai vykdomą apgyvendinimo paslaugų veiklą. D. Mikienės teigimu, visi šie atvejai buvo patikrinti, dauguma – nepasitvirtino.

Per mėnesį nuo draudimo įsigaliojimo buvo nustatyti 7 pažeidimo atvejai. Visus pažeidimus padarė fiziniai asmenys. Kaip sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja, už tokį pažeidimą asmenims skiriama bauda nuo 250 iki 800 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1,5 tūkst. eurų.

„Visi draudimo nepaisę asmenys sutiko, kad pažeidė įsakymą, dėl padaryto pažeidimo gailėjosi. Atsižvelgiant į tai, nusižengusiems asmenims paskirta po pusę minimalios baudos – po 125 Eur“, – sakė D. Mikienė.

Draudimą atšaukti paskubėjo?

„Įsakymo, draudžiančio teikti apgyvendinimo paslaugas, tikrai reikėjo – ne paslaptis, kad yra nedrausmingų žmonių, kuriems trūksta atsakomybės, ne paslaptis, kad buvo ir tokių, kurie nepaisė tiek karantino reikalavimų, tiek Savivaldybės direktoriaus įsakymo. Mes, senbuviai palangiškiai, jautėm atsakomybę prieš visus poilsiautojus, prieš savo vaikus ir anūkus, tad norinčių apsistoti nepriimdavome. Tačiau teko girdėti, jog Palangos pakraščiuose butus įsigiję žmonės patyliukais svečius įsileisdavo“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė 2002 metais įkurtai šiuo metu per 30 narių vienijančiai visuomeninei Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijai „Svetingas šeimininkas“ vadovaujanti Irena Švanienė, svečių namų „Astos vila“ šeimininkė.

Ji draudimo galiojimo metu nesulaukė norinčiųjų apsistoti skambučių. Ir tai esą nieko keisto – didysis poilsiautojų antplūdis Palangoje paprastai prasideda nuo birželio vidurio. Iki to laiko nakvynės vienai ar dviem naktims ieško tik vadinamieji savaitgalio poilsiautojai. O dėl 20–30 eurų už vienos nakties nakvynę tikrai neverta rizikuoti – ne tik dėl gresiančių nuobaudų, bet ir dėl to, kad niekada nežinosi, kokios „dovanėlės“ koronaviruso pandemijos metu gali sulaukti.

„Mano nuomone, gal net per anksti buvo atšauktas draudimas teikti apgyvendinimo paslaugas. Juk karantinas dar nesibaigė. Nors apribojimų išvarginti žmonės, sulaukę jų sušvelninimo priemonių, džiaugiasi kiekvienu laisvės gurkšniu – šį ilgąjį savaitgalį, sutapusį su Motinos diena, Palangoje žmonių buvo labai daug“, – sakė I. Švanienė.

Priimti svečių neskubės

Vilos „Pas Justiną“ savininkas Justinas Masalskas sakė sulaukęs ne vieno norinčio apsistoti nakvynei Palangos svečio skambučio. „Žmonės ne tik skambindavo, bet netgi atvažiuodavo – ilgąjį savaitgalį buvo privažiavę keli jaunikaičiai su dviračiais ir elektriniais paspirtukais, prašėsi, kad įleisčiau apsistoti. Savaime suprantama, kad neleidau. Tiesą sakant, be birželio neketinu svečių priimti, ypač atvykstančių ne iš Lietuvos. Nebent atvažiuotų kasmet pas mane apsistojantys pažįstami ar pailsėti prie jūros norintys giminaičiai“, – pasakojo J. Masalskas, pridūręs, kad net ir atšaukus karantiną vis tiek dar ilgai reikės laikytis papildomų apsaugos priemonių.

Jis pritarė I. Švanienės išsakytai nuomonei, kad gal dar per anksti buvo atšaukti draudimą teikti apgyvendinimo paslaugas. Nors, jo žiniomis, to draudimo nepaisančių buvo: „Tokie jau tie mūsų žmonės. Juk ir vairuoti išgėrus draudžiama, o girtų vairuotojų vis pagaunama.“ Besiteiraujančių, ar nepriimtų nakvynei, skambučių sulaukė ir Šventojoje gyvenantis Ramutis Šeštokas.

„Sunku pasakyti – gal skambino atvykėliai, o gal tikrinantieji, ar turintys verslo liudijimus laikosi draudimo teikti apgyvendinimo paslaugas. Tiesa, tas draudimas mums nuostolių nepridarė – tokiu metų laiku Palangoje, o ypač Šventojoje norinčių poilsiauti ir ieškančių nakvynės daug nebūna, nebent savaitgaliais. Va viešbučiams turėjo skaudokai kirsti“, – svarstė šventojiškis.

Jis irgi atkreipė dėmesį, kad, nors karantinas nesibaigė, ilgąjį savaitgalį prie jūros žmonių buvo daug.

„Kas ten supaistys, ar čia giminaičiai paviešėt suvažiavo, ar ne giminaičiai. Bet, orams gerėjant, žmonių daugėja. Įdomu, kokia vasara bus. Viena vertus, tikrai ne tokia, kokios būdavo anksčiau: juk reikės laikytis visų reikalavimų ir nurodymų, kad ir svečius, ir save deramai apsaugotume, kad virusas negrįžtų. Be to, vargu ar sulauksime tiek atvykstančių, kaip įprasta: kažin ar poilsiautojai norės paplūdimiuose grūstis, gal rinksis atostogas kaimo turizmo sodybose, prie ežerų, kur žmonių mažiau būna. Kita vertus, jūra lieka jūra,“ – apibendrino R. Šeštokas.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas