Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kęstutis Trakšelys

Kretingos rajono taryba patvirtino konkursą į Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktoriaus vietą laimėjusio 44-erių palangiškio Kęstučio Trakšelio kandidatūrą.

„Pedagoginio ir vadybinio darbo patirtis, tam tikrų naujų iššūkių paieška, siekimas lyderystės, noras tobulėti“, – tokiais žodžiais iki šiol dirbęs Klaipėdos universitete ir Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre Tęstinio mokymo skyriuje psichologijos pagrindus bei profesinę etiką dėstęs K. Trakšelys atsakė į „Pajūrio naujienų“ klausimą, kas lėmė jo apsisprendimą kandidatuoti į gimnazijos direktoriaus kėdę Kretingoje.

– Šis konkursas jums buvo trečias per pastaruosius dvejus metus –2018-aisiais pretendavote į Gargždų „Minijos“ progimnazijos, o pernai – į to paties miesto „Vaivorykštės“ gimnazijos direktoriaus postus, abu kartus nesėkmingai. Kas pakišo koją?

– Niekas kojos nepakišo. Dviejų laimėtojų konkursuose nebūna, kuris nors vis tiek pralaimi. Nuo konkurentų atsilikau labai menkai. Nenuleidau rankų, nes man nestinga iniciatyvumo ir energijos, manau, kad su savo profesinėmis ir asmeninėmis kompetencijomis galiu prisidėti prie gimnazijos ir apskritai prie švietimo sistemos gerovės. Mano pedagoginio darbo stažas – 26-eri metai, vien vidurinėje mokykloje etikos ir filosofijos mokytoju dirbau 18 metų. Turiu profesijos mokytojo eksperto kategoriją, Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre dėsčiau psichologijos pagrindus ir profesine etiką.

– Įdomus jūsų biografijos faktas, kad studijavote Telšių kunigų seminarijoje, o paskui teologiją – ir Romoje.

– Taip, aš tikrai studijavau teologiją, bet tai buvo seni metai, praeitis. Vėliau apsigyniau filosofijos bakalaurą, taip pat magistro sociologijos ir edukologijos daktaro laipsnius.

– Ar iki konkurso užteko laiko gerai susipažinti su gimnazijos, kuriai vadovausite, atmosfera, mokinių ir pedagogų nuotaikomis?

– Apie šią gimnaziją buvau girdėjęs seniai, kadangi ji bendradarbiauja su Klaipėdos universitetu, mokiniams organizuodavo įvairias karjeros muges. Dar daugiau pasidomėjau besiruošdamas dalyvauti konkurse. Tuomet susipažinau ir su mokinių pasiekimais, ir su kolektyvu, jo nuotaikomis, įvairiais dokumentais, nes labai daug apie pačią mokyklą pasako vidiniai įsivertinimai, išorinio vertinimo ekspertų nuomonė, direktorių metinės ataskaitos, ugdymo ir strateginiai planai, kurie atitiko ir mano koncepciją. Manau, kad kai ką galėčiau tobulinti, nes laikau save šiuolaikinės vadybos atstovu, kai diegiama lyderystė, organizacinė kultūra, kurią esu dėstęs Klaipėdos universitete.

– Kokią įsivaizduojate Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją ateityje?

– Mano tikslas – sukurti tokį mikroklimatą, kad laimingi būtų tiek mokytojai, tiek mokiniai ir jų tėvai. Įsivaizduoju mokyklą, kuri stipri, darni, graži, šiuolaikiška būtų ne „popieriuje“, o tą koncepciją atitiktų realybėje. Tada ir mokinių skaičiaus augimo galėtume tikėtis, jei jie gerai, saugiai jaustųsi emociškai, fiziškai ir socialiai. Kadangi mano ir daktaro disertacijos tema buvo apie švietimo prieinamumą, esu pakankamai daug išstudijavęs, ko reikia šiuolaikiniams mokiniams ir jų tėvams. Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija miesto centre yra vienintelė nekonfesinė, ir aš labai džiaugčiausi, jeigu rugsėjo 1-ąją ateitų kuo daugiau mokinių, norinčių būtent pas mus įgyti žinių, tapti mūsų šiuolaikinės mokyklos dalimi. Su kolektyvu komandiniame darbe orientuosimės ne į mokymosi rezultatus, o į procesą, kad pildytume mokinių poreikius ir lūkesčius. Tai apima ir formalųjį, ir neformalųjį ugdymą, ir daug kitų dalykų, kurių nori šiuolaikinis jaunimas. Svarbiausia – mokykloje jaustis gerai.

– Į darbą važinėsite iš Palangos. Gal ir kilęs esate iš ten?

– Ne, aš kilęs iš Šilalės rajono, Laukuvos. Ten baigiau tais laikais pačią pirmąją kaimo gimnaziją, apie kurią prisiminimai yra tik geriausi: kaip mokykla tvirta, gerai paruošianti mokinius.

– Papasakokite šiek tiek apie savo šeimą? Kokių turite pomėgių?

– Esu išsituokęs. Skaitau daug rimtų kūrinių, namuose turiu nemažą pasaulinės literatūros biblioteką. Be to, tęsiu akademinę veiklą, mane domina moksliniai interesai. Pats esu trijų monografijų bendraautorius, esu paskelbęs daugiau kaip 150 mokslinių straipsnių. „Vaitelių“ sodininkų bendrijoje Klaipėdos rajone turiu sodą – prižiūriu šiltnamį, auginu viską, kas darže auga, taip pat – vaiskrūmius, prieskoninius augalus ir netgi gėles.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas