Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) pirmakursė kretingiškė 20-metė Emilija Jucytė nusprendė studijuoti statybos inžineriją.

Kretingiškė 20-metė Emilija Jucytė Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) studijuoja statybos inžineriją. Pirmakursė tvirtino, kad, rinkdamasi šią studijų programą, neturėjo abejonių, tačiau kartais sulaukianti klausimų, kodėl nutarė studijuoti inžinerinius mokslus.

Susidomėjo vaikystėje

Mergina prisiminė, kad pastatais ir jų konstrukcijomis susidomėjo dar vaikystėje: „Su draugais, dar būdami vaikai, labai dažnai sugalvodavome ką nors sukonstruoti. Aš visuomet buvau ,,namelių statybų” organizatorė ir iniciatorė.“

Pašnekovės teigimu, dešimtoje klasėje atėjus metui rinktis, į kurias disciplinas ji norėtų gilintis labiau, suprato, kad artimiausi jai – tikslieji mokslai. „Mokykloje buvo labai sunku įsivaizduoti savo ateities specialybę, tačiau pradėjus mąstyti apie inžinerinius mokslus buvo aišku, kad rinksiuosi statybos inžineriją“, – tikino E. Jucytė.

Baigusi Pranciškonų gimnaziją, kretingiškė atskleidė neturėjusi abejonių dėl studijų pasirinkimo: „Buvo baisu prieš pirmuosius mokslo metus universitete, suvokiau, kad mano aplinka labai pasikeis. „Gap year“ (laisvi metai po mokyklos prieš pradedant studijas universitete – aut. past.) galimybę atmečiau, nes supratau, kad mokslai nesibaigs bakalauro studijomis, todėl nenorėjau nukelti studijų vėlesniam laikui.“

Anot E. Jucytės, statybos inžinerijos studijos jai įdomios dėl kelių priežasčių. „Pirmiausia, studijų dalykai susiję su specialybe nuo pat studijų pradžios, dėstytojai visuomet stengiasi padėti studentui ir suteikti reikiamą informaciją. Turime galimybę atlikti laboratorinius darbus moderniose laboratorijose, tad studijuojantiems sudarytos labai geros sąlygos mokytis ir gilinti žinias“, – komentavo studentė.

Labiausiai kretingiškę šiuos du studijų semestrus domino fizikos ir inžinerinės geodezijos disciplinos. „Man įdomūs nauji studijų dalykai, kurie suteikia daugiau žinių apie statybos inžineriją ir patį darbo pobūdį. Taip pat smalsu išgirsti inžinierių, kurie baigė šią studijų programą, istorijas, nuomonę apie specialybę ir požiūrį į darbą“, – tvirtino mergina.

Pirmoji sesija studentės neišgąsdino: „Dėl pirmosios sesijos jaudinausi semestro pradžioje, vėliau gavome visą informaciją, kuri padėjo tikslingai paskirstyti laiką. Sesija nebuvo sudėtinga, egzaminų tvarkaraštis buvo gerai suplanuotas, todėl turėjome laiko ir poilsiui, ir mokslams.“

Domisi architektų kūryba

E. Jucytė žavisi kelių pasaulinių architektų darbais ir kūryba: „Studijuojant su architektų darbais nelabai susiduriame, tačiau man įdomūs Antonio Gaudi techniniai sprendimai, statant Sagrada Familia bažnyčią Barselonoje, jie yra išties unikalūs.“ Anot merginos, šiuolaikinių architektų yra labai daug, tad socialinėje erdvėje ji seka kelis puslapius, pavyzdžiui, „Arch Oskar“, kuriuose gali susipažinti su šių laikų įvairių architektų kūryba.

Šiuo karantino dėl koronaviruso pandemijos laikotarpiu studijoms persikėlus į internetinę erdvę, mergina mokosi iš namų: „Grįžau namo ir studijuoju nuotoliniu būdu. Mokytis nesudėtinga, nes universitetas labai greitai sureagavo į situaciją ir sėkmingai perkėlė studijas į virtualią erdvę. Vis dėlto kartais tiesiog norisi gyvo bendravimo su dėstytojais ir bendrakursiais.“

Pasak pašnekovės, dėl tolesnio ugdymo proceso auditorijose informacija dar tikslinama. Taip pat kol kas nežinoma, kaip vyks egzaminų sesija – ar teks grįžti į Vilnių, ar ji bus vykdoma nuotoliniu būdu.

Statybos inžinerijos studijų kursą sudaro daugiau negu šimtas studentų, iš kurių apie trisdešimt procentų yra merginos. Kretingiškė tikino kartais sulaukianti klausimų, kodėl pasirinko daugumai vyriška atrodančią specialybę.

„Matau nuostabą žmonių veiduose, kai pasakau, ką studijuoju. Sulaukiu ir klausimų, kodėl priėmiau tokį sprendimą. Ypač vyresnio amžiaus žmonėms sunku suprasti, ką daro mergina tokioje sferoje, tačiau noriu paneigti stereotipą, kad tik vyrai gali dirbti inžinerijos srityje“, – tvirtino E. Jucytė.

Baigusi studijas mergina tikisi rasti darbą pagal išsilavinimą: „Labai norėčiau dirbti darbą, kuris būtų susijęs su studijų programa ir toliau tobulinti bei gilinti žinias statybų srityje.“

Sigita RAZMUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas